Gruzijos prezidentas M. Saakašvilis tikisi išsikovoti Vakarų paramą kovoje su galingąja kaimyne Rusija. Kaip lyderis, praradęs 20 proc. savo šalies teritorijos, M. Saakašvilis vis dar nepaprastai įsikarščiavęs.
Jėga atsiimti žemes iš Rusijos neįmanoma, bet Gruzija žengia svarbius žingsnius gindama savo poziciją. D. Britanijos vyriausybė ketina spausti Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą per jo vizitą Londone, siekdama išspręsti situaciją Pietų Osetijoje ir Abchazijoje, kurios pateko į Rusijos kontrolę po 2008 metų karo.
Davidas Cameronas, kuris tuo metu buvo opozicijos lyderis, buvo pirmasis Vakarų politikas, aplankęs Gruziją per konfliktą, ir D. Britanijos vyriausybė tvirtina, kad jis ir toliau siekia teisingumo šioje situacijoje. NATO tuo klausimu greitu laiku surengs naujus debatus su Maskva. Aljansas neketina nusileisti dėl reikalavimo išvesti pajėgas.
Praėjo treji metai nuo minėtojo trumpojo karo, Rusijos kariai konsolidavo savo pozicijas dviejuose separatistiniuose regionuose. M. Saakašvilis iš prezidento rūmų skundžiasi: „Jie nepripažįsta mūsų sienų, vyriausybės ir paliaubų. Rusija dislokavo raketas už 40 kilometrų, o to užtektų šią vietą sunaikinti 20 kartų. Tai nėra tik spektaklis ir triukai. Tai labai rimta problema“.
Gruzija išgyveno perversmo versiją, vadinamąją Rožių revoliuciją, kai M. Saakašvilis atvedė protestuotojus į parlamentą ir privertė atsistatydinti tuometinį prezidentą Eduardą Ševardnadzę. Dabartinis Gruzijos prezidentas teigia, kad Vakarai turėtų paremti jo valstybę, besistengiančią laikytis demokratinių vertybių. Gruzijos vyriausybė oficialiai atsisakė panaudoti jėgą, kad atsiimtų prarastas teritorijas. Realybėje tai tėra gestas, rodantis, kad M. Saakašvilis yra ilgame kelyje, kuriame tikisi žadėtos Vakarų paramos.
„Nemanau, kad Rusija turi iliuzijų, kad mes pulsime. Šioje srityje krūvos uolų. Vyksta nulinės sumos žaidimas ir atakuodami mes tikrai jo nelaimėsime“, – teigia Gruzijos vadovas. Tačiau Gruzija pradėjo nekarinį puolimą per diplomatiją, žiniasklaidą, kultūrą ir vyriausybę. Vis dėlto Rusija niekada nepasiduoda, ji – tarsi didelė nuolat veikianti mašina. Gruzijos vyriausybė finansuoja palydovinės televizijos kanalą , tačiau pabrėžia, kad tai nėra antirusiškos propagandos priemonė.
Kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje praėjusių metų rugsėjį M. Saakašvilis išdėstė vieningo Šiaurės ir Pietų Kaukazo viziją, kuri sujungtų laisvų Europos tautų šeimą, sekant Gruzijos keliu. Tai Maskva palaikė dar vienu Gruzijos propagandos žingsniu ir nestabilumo kurstymu.
Gruzijos prezidentas kalba apie vykdomas reformas korupcijos srityje, privačių iniciatyvų skatinimą. Tai tarptautinė bendruomenė vertina, nes šie žingsniai veda į bendradarbiavimą regione. Siekiama prisijungti prie euroatlantinių struktūrų.
Pagal „The Independent“ informaciją