Tokia jo pastaba nuskambėjo po to, kai Varšuva apkaltino Maskvą bandžius į Europą neteisėtai pasiųsti tūkstančius žmonių iš Afrikos, nuskraidinant juos į Rusiją ir siunčiant prie Lenkijos sienos per Baltarusijos, kuri yra Rusijos sąjungininkė, teritoriją.
„Jei kas nors atvyksta į Lenkiją klaidingai įsivaizduodamas, kad pasiliks čia ir gaus viską nemokamai ir gyvens geresnį gyvenimą nedirbdamas, na, mes nepritariame tokiems atvykimo atvejams“, – tvirtino A. Duda.
Jis kalbėjosi su konservatyvia žinių vedėja Sharyl Attkisson stoties „Sinclair Television“ laidoje „Full Measure“. S. Attkisson paklaustas, ar į Europą tikėdamiesi piktnaudžiauti atvyksta daug žmonių, A. Duda atsakė „taip“. „Manau, kad daugeliu atvejų turime tokią situaciją. Todėl Europos vakaruose taip ir reaguojama“, – pridūrė jis.
Nuo 2021 m. vasaros tūkstančiai migrantų ir pabėgėlių kirto arba bandė kirsti Baltarusijos ir Lenkijos sieną. Gegužę Varšuva paskelbė, kad savo rytinės sienos su Baltarusija stiprinimui skirs daugiau nei 2,3 mlrd. eurų.
Kitą mėnesį pasienyje patruliavęs Lenkijos karys buvo nudurtas per penkių metrų aukščio metalinę tvorą, kurią Lenkija nutiesė 2022-aisiais. Lenkijos kariuomenė taip pat pranešė apie kitas atakas prieš karius prie sienos.
Liepą Lenkijos įstatymų leidėjai balsavo už tai, kad saugumo pajėgoms būtų leidžiama naudoti letalinę ginkluotę reaguojant į aktyvias grėsmes, be kita ko, prie sienos su Baltarusija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
, jau nėra saugi eidama šaligatviu. Deportuokit tas šiukšles