• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prokurorai penktadienį pareiškė, kad tirs ukrainiečių žurnalistės mirtį Rusijos nelaisvėje kaip karo nusikaltimą.

Ukrainos prokurorai penktadienį pareiškė, kad tirs ukrainiečių žurnalistės mirtį Rusijos nelaisvėje kaip karo nusikaltimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viktorija Roščyna, kuriai šį mėnesį būtų suėję 28-eri, dingo pernai rugpjūtį, nuvykusi į rusų kontroliuojamą Rytų Ukrainą rengti reportažo.

REKLAMA

Žinių apie ją nebuvo iki balandžio, kai jos tėvas gavo laišką iš Rusijos gynybos ministerijos, kuriame buvo nurodyta, kad žurnalistė yra sulaikyta Rusijoje, sakė Ukrainos pagrindinė žurnalistų sąjunga.

V. Roščynos sulaikymo aplinkybės nėra aiškios, taip pat neaišku, kur ji buvo laikoma Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos karo belaisvių koordinavimo centro atstovas Petro Jacenka ketvirtadienį patvirtino informaciją apie žurnalistės mirtį. 

„Atsižvelgiant į informaciją apie ukrainiečių žurnalistės Viktorijos Roščynos žūtį Rusijoje, dėl jos dingimo pradėta baudžiamoji byla perkvalifikuota į karo nusikaltimą ir tyčinį nužudymą“, – penktadienį pareiškė Ukrainos generalinė prokuratūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugeliui Ukrainos žurnalistų, kurie pažinojo Viktoriją, jos mirtis yra tikras smūgis“, – penktadienį sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Ir Rusijos nelaisvėje dar yra daug kitų žurnalistų, visuomenės veikėjų, bendruomenių lyderių iš okupuotų teritorijų ir net paprastų žmonių, kurie buvo paimti į nelaisvę Rusijos okupacijos metu“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Žiniasklaidos teisių grupė „Žurnalistai be sienų“ (RSF) socialiniuose tinkluose nurodė, kad juos sukrėtė ši mirtis, ir pareiškė užuojautą V. Roščynos šeimai. 

Nepriklausoma Rusijos naujienų svetainė „Mediazona“ pranešė, kad V. Roščyna mirė vežama į Maskvą iš kalėjimo Taganroge, esančiame netoli Ukrainos sienos.

REKLAMA

Nuo 2022 metų vasario, kai prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą, rusų okupuotose teritorijose buvo sulaikyta tūkstančiai Maskvos valdymui nepritariančių ukrainiečių. Daugelis jų patiria kankinimus, sako teisių gynimo grupės.

Ukraina gegužės mėnesį paskelbė, kad nelaisvėje Rusijoje yra daugiau kaip 20 ukrainiečių žiniasklaidos atstovų ir kad deramasi dėl jų paleidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laisvai samdoma V. Roščyna bendradarbiavo su įvairiomis nepriklausomomis žiniasklaidos priemonėmis, įskaitant portalą „Ukrajinska pravda“, ir yra dirbusi su JAV finansuojamo „Laisvosios Europos radijo“ (RFE) ukrainiečių redakcija.

2022 metais Vašingtone įsikūrusi organizacija „International Women's Media Foundation“ (IWMF) jai skyrė „Drąsos žurnalistikoje“ apdovanojimą už reportažus iš Rytų Ukrainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų