Taisyklės, kurios užsienio žurnalistams suteikė didesnę spaudos laisvę per Pekino olimpines žaidynes, nustos galioti. Kinija dar nepranešė, jog jos gali būti pratęstos ar pakeistos naujomis nuostatomis, informuoja BBC.
Didesnė spaudos laisvė buvo vienas iš Kinijos bandymų labiau atsiverti užsieniui olimpinių žaidynių metu. Kritikai įsitikinę, kad kai Pekinas tikino, esą žurnalistai turi daugiau laisvių, jie vis tiek jautėsi trukdomi ir gąsdinami valdžios pareigūnų.
Nepaisant nuolat netylančių užsienio žiniasklaidos klausimų apie šią problemą, Kinija negali pasakyti, kas bus, kai didesnės užsienio žiniasklaidos laisvės nuostatai nustos galioti.
Per įprastą spaudos konferenciją ketvirtadienį Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Čin Gangas sakė, jog naujosios taisyklės žiniasklaidai bus paviešintos artimiausiu metu.
„Mes, kaip ir anksčiau, visada svetingai priimsime užsienio žurnalistus ir padėsime jiems atlikti savo darbą“, – sakė atstovas.
Kinija daugiau laisvių užsienio žiniasklaidai suteikė praeitų metų sausio mėnesį, nes užsienio žurnalistai norėjo informuoti pasaulį su olimpinėmis žaidynėmis susijusiomis temomis. Šie nuostatai nustoja galioti spalio 17 dieną. Remiantis jais, užsienio žurnalistai galėjo be valdžios leidimo laisvai keliauti po šalį – to daryti anksčiau jiems nebuvo leista.
„Norint kalbėtis su organizacijomis ar šalies gyventojais, žurnalistams iš užsienio tereikėjo prieš tai gauti pačių asmenų sutikimą“, – buvo numatoma nuostatuose užsienio žiniasklaidai. Realybėje užsienio žiniasklaida neturėjo daugiau laisvės atlikdama savo darbą, tačiau į jį bent jau nesikišo Kinijos valdžia. Tokiose politiškai jautriose vietovėse kaip Tibetas žurnalistai net ir olimpinių žaidynių metu buvo sulaikomi. Nuolaidos, kurios iš dalies buvo taikomos užsienio žiniasklaidai, negaliojo žurnalistams iš Kinijos, kuriuos nuolat akylai stebi ir cenzūruoja šalies valdžia.