Kim Jong Unas įsakė ruoštis branduoliniam smūgiui

Įsakymą Šiaurės Korėjos karinėms pajėgoms ruoštis branduoliniam puolimui pateikė šios „demokratinės respublikos“ lyderis Kim Jong Unas. Jis taip pat tvirtina, kad Šiaurės Korėja peržiūrės savo karinę doktriną ir bus pasiruošusi suduoti „prevencinę ataką“, praneša agentūra „Yonhap“.

16

„Turime būti visada pasiruošę bet kuriuo metu paleisti mūsų branduolines kovines galvutes “, – Kim Jong Uno žodžius penktadienį citavo Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Kim Jong Unas stebi pasaulį

Jis taip pat perspėjo, kad padėtis padalytame Korėjos pusiasalyje tapo tokia pavojinga, kad Pchenjanui savo karinėje strategijoje reikia susitelkti į „išankstinį puolimą“.

Tokia Šiaurės Korėjos karinga retorika tapo jau įprasta padidėjusios įtampos laikotarpiais.

Yra žinoma, kad Šiaurės Korėja turi nedidelį branduolinių užtaisų arsenalą, bet ekspertai nesutaria dėl Pchenjano galimybių pasigaminti pakankamai mažų kovinių galvučių, kurias galėtų nešti balistinės raketos.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kim Jong Unas bendrauja su žmonėmis

KCNA pranešime sakoma, kad Kim Jong Unas pastarąjį pareiškimą išsakė ketvirtadienį, stebėdamas naujos didelio kalibro raketų salvinės ugnies sistemos bandymą, surengtą praėjus kelioms valandoms po to, kai JT Saugumo Taryba vienbalsiai priėmė rezoliuciją, numatančią sankcijas Šiaurės Korėjai už jos neseniai įvykdytą branduolinio užtaiso bandymą ir didelio nuotolio raketos paleidimą.

REKLAMA

Pentagonas nedelsiant sureagavo į Šiaurės Korėjos išplatintus pranešimus. „Mes kviečiame Šiaurės Korėją susilaikyti nuo provokatyvių veiksmų, kurie galėtų sustiprinti įtampą, ir vietoje to susikoncentruoti ir vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus“, – pareiškė Pentagono atstovas Billas Urbanas.

JT sugriežtinus sankcijas, Šiaurės Korėja paleido į jūrą kelias raketas

Šiaurės Korėja ketvirtadienį paleido kelias mažo nuotolio raketas į jūrą iš savo rytinės pakrantės.

Raketos paleistos praėjus kelioms valandoms po to, kai Jungtinių Tautų Saugumo Taryba paskelbė naujas griežtas sankcijas Pchenjanui.

Ministerija nurodė, kad tie šeši objektai, veikiausiai galintys nuskrieti 100-150 kilometrų, buvo paleisti į Japonijos jūrą 10 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku.

Institucijos atstovas Moon Sang-gyunas sakė, kad ministerija dar analizuoja, ar tie objektai buvo mažo nuotolio valdomos ar nevaldomos raketos.

„Pietų Korėjos kariuomenė stebi bet kokius tolesnius Šiaurės veiksmus“, – pridūrė jis.

Šiaurės Korėja reguliariai leidžia raketas arba šaudo artilerijos sviediniais, demonstruodama nepasitenkinimą kokiais nors kaimyninių šalių arba tarptautinės bendruomenės veiksmais.

Naujausios JT Saugumo Tarybos sankcijos, paskelbtos trečiadienio vakarą, yra iki šiol griežčiausios iš nukreiptų prieš Šiaurės Korėją, kuri sausio 6 dieną atliko savo ketvirtąjį branduolinį bandymą, o praeitą mėnesį paleido didelio nuotolio raketą.


Rašyti komentarą...
l
ligoniai
2016-03-04 09:51:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
matyt jau laikas ištrinti šitą šalį iš politinio žemėlapio, nes neįmanoma tiek laisvų vietų viso pasaulio psichiatrinėse ligoninėse atrasti, o ambulatoriškai gydyti per daug pavojinga
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų