kim jong unas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kim jong unas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kim jong unas“.

Po Putino vizito Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas priėmė Rusijos karinę delegaciją

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas priėmė Rusijos karinę delegaciją, vadovaujamą gynybos viceministro Aleksejaus Krivoručko, per susitikimą aptarta dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje „svarba ir būtinybė“, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Ketvirtadienio susitikimas Pchenjane įvyko praėjus maždaug mėnesiui po Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizito Šiaurės Korėjos sostinėje, per jį abi šalys pasirašė abipusės gynybos susitarimą.
2024-07-19

Trumpas apie Kim Jong Uną: „Manau, kad jis manęs pasiilgo“

JAV Respublikonų nacionaliniame suvažiavime ketvirtadienį sakydamas kalbą Donaldas Trumpas užsipuolė dabartinę Baltųjų rūmų užsienio politiką bei pareiškė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas jo pasigenda. „Aš su juo sutariu, jis taip pat norėtų, kad grįžčiau. Manau, kad jis manęs pasiilgo, jei norite žinoti“, – sakė D. Trumpas, kuris prezidentavimo metu buvo asmeniškai susitikęs su Šiaurės Korėjos vadovu.
2024-07-19

Šiaurės Korėjos gyventojai ir pareigūnai pradėjo segėti ženkliukus su lyderio Kim Jong Uno atvaizdu

Šiaurės Korėjos pareigūnai pirmą kartą buvo pastebėti dėvintys atlapo ženkliukus su lyderio Kim Jong Uno atvaizdu. Tai dar vienas ženklas, kad šalies vadovas didina savo asmenybės kultą iki tokio lygio, koks buvo suteiktas velioniams jo tėvui ir seneliui. Šiaurės Korėjos gyventojai privalo prie širdies nešioti ženklelius, ant kurių dešimtmečius buvo vaizduojamas šalies įkūrėjas Kim Il Sungas, jo sūnus Kim Jong Ilas arba abu.
2024-07-02

Putinas Kim Jong Unui padovanojo limuziną, tačiau praleido vieną nemalonią detalę

Praėjusią savaitę Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas šypsodamiesi į kameras važinėjosi po Šiaurės Korėjos sostinę Rusijoje pagamintu limuzinu „Aurus“. Limuziną kolegai padovanojo V. Putinas, kad pademonstruotų tvirtėjančius šalių ryšius. Prabangus sedanas turėjo įkūnyti Rusijos vidaus meistriškumą ir parodyti, kad šalis nėra priklausoma nuo importuojamų technologijų ir prekių.
2024-06-28

JAV analitikai: Šiaurės Korėja rezga naują planą, kaip padėti Rusijai

Rusijos Federacija siekia draugiškų valstybių, istoriškai palaikiusių šiltus santykius su Sovietų Sąjunga, koalicijos, apimančios ir Šiaurės Korėją bei Vietnamą, kad sukurtų alternatyvios pasaulio tvarkos pagrindą, sakoma Karo tyrimų instituto (ISW) pranešime. Pasak ISW analitikų, Pietų Korėjos manymu, Šiaurės Korėja jau liepos mėnesį gali pasiųsti didelio masto inžinierių pajėgas į Rusijos okupuotą Ukrainos Donecko sritį, šios pajėgos padės „atkurti infrastruktūrą“ okupuotame Donecko mieste.
2024-06-27

Putinas gavo netikėtą retą dovaną – Kim Jong Unas nustebino jį visai ne ginklais

Po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Šiaurės Korėjos režimo lyderis Kim Jong Unas susitiko birželio 19 d., Rusijos vadovas gavo neįtikėtiną dovaną iš šalies sąjungininkės – du retos veislės šunis.
2024-06-21

Pavojus grės net karui pasibaigus: ekspertai įspėja dėl Putino ir jo sąjungininkų kėslų

Rusijos karinis bendradarbiavimas su Iranu, Šiaurės Korėja ir Kinija išsiplėtė ir apima dalijimąsi jautriomis technologijomis, kurios gali kelti grėsmę JAV ir jos sąjungininkėms dar ilgai po to, kai baigsis karas Ukrainoje. Apie tai rašo „The Wall Street Journal“. Kaip rašo leidinys, Rusijos ryšių plėtojimo greitis ir gylis saugumo srityje, dalyvaujant JAV priešininkams, kartais stebina Jungtinių Valstijų žvalgybos analitikus.
2024-06-20

Karas Ukrainoje. „Priėmėme sunkų, bet būtiną sprendimą“: JAV pasiuntė žinią sąjungininkams ir Ukrainai

Jungtinės Valstijos teiks pirmenybę Kyjivo oro gynybos raketų užsakymams, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai. Tai reiškia, kad JAV ypač reikalingą amuniciją Ukrainai pristatys anksčiau nei kitoms užsakymus pateikusioms šalims. „Jungtinių Valstijų vyriausybė priėmė sunkų, bet būtiną sprendimą perdėlioti artimiausiu metu planuojamų užsienio karinių prekių, ypač oro gynybų sistemų „Patriot“ ir „NASAMS“, prioritetus“, – sako JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.
2024-06-20

Putinas ir Kim Jong Unas sukirto rankomis: pasirašė strateginės partnerystės sutartį

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas po trečiadienio derybų Pchenjane pasirašė strateginės partnerystės sutartį, pranešė Rusijos valstybinė žiniasklaida. Lyderiai pasirašė „Visapusės strateginės partnerystės sutartį“, sakoma naujienų agentūros „RIA Novosti“ pranešime. Kremlius nepateikė detalių apie sutarties turinį.
2024-06-19

Kim Jong Unas: Rusijos ir Šiaurės Korėjos santykiai įžengia į naują erą

Pchenjano ir Maskvos santykiai įžengia į naują erą, o prezidento Vladimiro Putino vizitas dar labiau sustiprins ryšius, trečiadienį pareiškė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. „Mūsų šalių santykiai įžengia į naują klestėjimo erą, kurios negalima lyginti net su praėjusio šimtmečio Korėjos ir sovietų santykių laikotarpiu“, – sakė jis. Jo žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros.
2024-06-19
REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėją atvykusį Putiną pasitiko pats lyderis

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atvyko į Šiaurės Korėją su dviejų dienų valstybiniu vizitu, o Pchenjano oro uoste jį pasitiko pats lyderis Kim Jong Unas, pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“. Apžvalgininkų teigimu, dviejų dienų vizito metu bus tariamasi dėl tolesnio ginklų tiekimo iš Pchenjano – juos Maskva ketina panaudoti savo kare prieš Ukrainą. Pagrindinė vizito dalis prasideda trečiadienį.
2024-06-18

Prieš numanomą Putino vizitą Korėjoje Kim Jong Unas pasidžiaugė ryšiais su Rusija

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas trečiadienį pasidžiaugė besiplečiančiais šalies santykiais su Rusija. Remiantis pranešimais, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas netrukus vyks į Šiaurės Korėją, kur trečią kartą susitiks su Kim Jong Unu.  Pchenjano ir Maskvos karinis, ekonominis ir kitoks bendradarbiavimas smarkiai suintensyvėjo po to, kai praėjusį rugsėjį Kim Jong Unas apsilankė Rusijoje ir susitiko su V. Putinu.
2024-06-12

Po Kim Jong Uno sesers grasinimų Šiaurės Korėja vėl paleido balionų su šiukšlėmis

Pietų Korėjos kariuomenė pirmadienį pranešė, kad Šiaurės Korėja per sieną paleido dar šimtus balionų su šiukšlėmis, Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno įtakingajai seseriai perspėjus dėl tolesnių atsakomųjų veiksmų, jei kaimyninė šalis tęs „psichologinį karą“. Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėja per sieną pasiuntė šimtus balionų su cigarečių nuorūkomis ir tualetiniu popieriumi, reaguodama į naują Pietų Korėjos aktyvistų paleistų balionų su prieš Pchenjaną nukreipta propaganda pliūpsnį.
2024-06-10

Pietų Korėjos aktyvistai pasiuntė į Šiaurės Korėją balionų su agitacija prieš Kim Jong Uną

Pietų Korėjos aktyvistai ketvirtadienį sakė pasiuntę į Šiaurės Korėją 10 balionų su agitaciniais lapeliais prieš jos lyderį Kim Jong Uną ir korėjietiškos popmuzikos įrašais. Taip buvo atsakyta į šimtus balionų su šiukšlėmis, pasiųstų iš Šiaurės Korėjos į Pietų Korėją. Pchenjanas sakė, kad neseniai į Pietų Korėją leisti balionai su šiukšlių maišais buvo kerštas už anksčiau aktyvistų į Šiaurės Korėją balionais skraidintą propagandą.
2024-06-06

Kim Jong Uno sesuo neigia, kad Šiaurės Korėja siunčia ginklus Rusijai

Įtakinga Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo Kim Yo Jong paneigė įtarimus, kad Pchenjanas siunčia ginklus į Rusiją, ir pavadino tai absurdu. Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos kaltina Šiaurės Korėją ginklų tiekimu Maskvai, nors pagal Jungtinių Tautų sankcijas tai draudžiama.
2024-05-17

Kim Jong Unas gedi dėl buvusio Šiaurės Korėjos vyriausiojo propagandisto mirties

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida trečiadienį pranešė apie ilgamečio šalies propagandinės mašinos vairininko, kuriam priskiriamas valdančiąją Kimų dinastiją supančio asmenybės kulto kūrimas, mirtį. Kim Ki Namui buvo 94 metai. Velionį jo laidotuvių ceremonijoje pagerbė ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas.
2024-05-09

Gegužės 9-osios proga Kim Jong Unas palinkėjo Putinui pergalės „kovoje su imperialistais“

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas Rusijoje švenčiamos gegužės 9-osios proga išreiškė paramą Vladimirui Putinui ir palinkėjo jam pergalės „kovoje su hegemonistine imperialistų politika“. Kaip praneša „Ukrinform“, tai sakoma Kim Jong Uno sveikinime, kurį ketvirtadienį paskelbė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA.
2024-05-09

Seulo žvalgyba: Šiaurės Korėja planuoja atakas prieš Pietų Korėjos ambasadas

Pietų Korėjos šnipų agentūra penktadienį pranešė, kad Pchenjanas rengia „teroro“ išpuolius, nukreiptus prieš Seulo pareigūnus ir piliečius užsienyje, Užsienio reikalų ministerija padidino pavojaus lygį diplomatinėse atstovybėse penkiose šalyse.
2024-05-03

Kim Jong Unas stebėjo pirmąsias Šiaurės Korėjos „branduolinio paleidimo“ pratybas

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas stebėjo pirmąsias šalyje „branduolinio paleidimo“ pratybas, antradienį pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA, per jas buvo imituojama branduolinė kontrataka kaip įspėjimas priešams. Per pratybas pirmą kartą buvo parodyta Šiaurės Korėjos „branduolinio paleidimo“ valdymo sistema, pranešė valstybinė Korėjos centrinė naujienų agentūra ir pridūrė, kad tai - jungtinė šalies branduolinių ginklų valdymo sistema. Pratybos vyko pirmadienį, sakoma pranešime.
2024-04-23

Kim Jong Unas griebėsi grasinimų: jei provokuosite, priešas sulauks „mirtino smūgio“

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas pažadėjo suduoti „mirtiną smūgį“ savo šalies priešams, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Jis tai pareiškė tą pačią dieną, kad Pietų Korėjos valdančioji partija patyrė pralaimėjimą parlamento rinkimuose.
2024-04-11

Putinas ne vienas toks – 10 valdžios ištroškusių veikėjų, siekusių 100 proc. palaikymo

Kovo pradžioje pasibaigus Rusijos prezidento rinkimams Vladimiras Putinas „iškovojo“ dar vieną pergalę su triuškinančiu rezultatu – 87 proc. Tačiau V. Putinas nėra vienintelis autokratas, kuris siekia įtvirtinti savo valdžią rinkimais – ši tradicija tęsiasi bent nuo 1950 m. Josifas Stalinas Vienas žinomiausių Sovietų Sąjungos valdytojų buvo Josifas Stalinas.
2024-04-01

Kim Jong Uno sesuo: Šiaurės Korėja atmes bet kokius kontaktus su Japonija

Įtakinga Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo antradienį sakė, kad Pchenjanas atmes bet kokius kontaktus ar derybas su Japonija. Diena anksčiau Kim Yo Jong pareiškė, kad Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida paprašė susitikimo su jos broliu. „Mūsų vyriausybė dar kartą aiškiai suprato Japonijos požiūrį ir išvada yra ta, kad mes nekreipsime dėmesio ir atsisakysime bet kokių kontaktų ar derybų su japonais“, – antradienį sakė Kim Yo Jong.
2024-03-26

Šiaurės Korėjos lyderis prižiūrėjo reaktyvinės artilerijos pratybas

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas prižiūrėjo šaudymo pratybas, kuriose buvo naudojamos „naujai įrengtos itin didelės“ reaktyvinės artilerijos sistemos, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida, praėjus dienai po to, kai Seulas pareiškė, kad Pchenjanas paleido kelias trumpojo nuotolio balistines raketas.
2024-03-19

Po „rinkimų“ šou Rusijoje – Kim Jong Uno sveikinimai: rinkėjai parodė „nepalaužiamą paramą“ Putinui

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pirmadienį sveikinime Vladimirui Putinui pareiškė, kad rusų rinkėjai parodė „nepalaužiamą paramą“ perrinktam prezidentui, pranešė valstybinė žiniasklaida.
2024-03-18

JAV pasijuokta iš Putino dovanos: net nežinojau, kad egzistuoja toks dalykas, kaip prabangus rusiškas automobilis

JAV Valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris pašiepė prezidento Vladimiro Putino dovanotą rusišką automobilį Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui, skelbiama „Guardian“. „Tikiuosi, Kimas gaus pratęstą garantiją, – komentavo žurnalistų klausimą apie Rusijos vadovo dovaną Kim Jong Unui.
2024-02-22

Putinas išsiuntė prabangią dovaną savo draugui: prabilo apie ypatingus santykius

Rusijai ir Šiaurės Korėjai stiprinant ryšius įvairiose srityse – nuo turizmo iki gynybos, prezidentas Vladimiras Putinas padovanojo Kim Jong Unui rusų gamybos automobilį, antradienį pranešė valstybinė Pchenjano žiniasklaida. Kim Jong Unas „iš Vladimiro Putino, Rusijos Federacijos prezidento, savo asmeniniam naudojimui gavo Rusijoje pagamintą automobilį“, – pranešė oficiali Korėjos centrinė naujienų agentūra.
2024-02-20

Šiaurės Korėja paleido kelias sparnuotąsias raketas

Šiaurės Korėja trečiadienį paleido kelias sparnuotąsias raketas, pranešė Seulo kariuomenė. Tai dalis šiais metais rengiamos ginkluotės bandymų serijos, kuri lydi vis agresyvesnę lyderio Kim Jong Uno retoriką. Šįmet Kim Jong Unas paskelbė Pietų Korėją savo šalies „pagrindine prieše“, uždarė susivienijimui ir informavimui skirtas agentūras bei pagrasino karu, jei bus pažeista „bent 0,001 mm“ Šiaurės Korėjos teritorijos.
2024-02-14

Šiaurės Korėjai besirengiant konfliktui, Kim Jong Unas dalyvavo karo laivų apžiūroje

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas lankėsi laivų statykloje, kur, jo šaliai didinant „pasirengimų karui“ apimtis, apžiūrėjo ten statomus naujus karo laivus, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Pastarosiomis savaitėmis Kim Jong Unas yra pareiškęs, kad Pietų Korėja yra jo šalies „pagrindinis priešas“, likvidavo agentūras, kurių darbas buvo susijęs su abejų šalių suvienijimu ir santykių palaikymu, ir pagrasino karu, jei bus pasikėsinta „nors į 0,001 mm“ teritorijos.
2024-02-02

Valstybinė žiniasklaida: Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas prižiūrėjo sparnuotųjų raketų paleidimą iš povandeninio laivo

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas vadovavo naujos strateginės sparnuotosios raketos bandomajam paleidimui iš povandeninio laivo, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Tai naujausias įtampą didinantis šios branduolinius ginklus turinčios valstybės žingsnis. Sekmadienį dvi raketos „Pulhwasal-3-31“ „skriejo danguje virš Rytų jūros (...) į taikinį saloje“, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA, pridūrusi, kad paleidimui „vadovavo“ Kim Jong Unas.
2024-01-29

Žiniasklaida: JAV artimiausiais mėnesiais ruošiasi karui tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos

Artimiausiais mėnesiais Šiaurės Korėja gali išprovokuoti karinį konfliktą su Pietų Korėja situacijos fone pastaruoju metu aidint „agresyvesniems“ Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno pareiškimams.
2024-01-26

Kim Jong Unas pagrasino Pietų Korėjai karu, jei bus pažeista „bent 0,001 mm“ Šiaurės Korėjos teritorijos

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pagrasino Pietų Korėjai karu, jei bus pažeista „bent 0,001 mm“ Šiaurės Korėjos teritorijos, Pchenjanas panaikino bendradarbiavimą ir susijungimą prižiūrinčias agentūras, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
2024-01-16

Maskva: Vladimiras Putinas pakviestas atvykti į Šiaurės Korėją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas planuoja Pchenjano kvietimu apsilankyti kaimyninėje Šiaurės Korėjoje, pirmadienį pranešė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. „Tikimės, kad Rusijos prezidento vizitą pavyks surengti ir kad jis įvyks artimiausioje ateityje“, – nurodė D. Peskovas.
2024-01-15

Šiaurės Korėjos lyderis pareiškė, kad „nedvejodamas sunaikintų“ Pietų Korėją

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, trečiadienį lankydamasis didžiausiose ginkluotės gamyklose, pavadino Pietų Korėją „pagrindiniu savo šalies priešu“ ir perspėjo, kad nedvejodamas ją sunaikintų, pranešė valstybinė žiniasklaida. Pranešimas pasirodė po neseniai Pchenjano kariuomenės surengtų kovinio šaudymo pratybų netoli ginčijamos jūrų sienos, dėl kurių teko surengti atsakomąsias pratybas ir evakuoti dviejų Pietų Korėjos pasienio salų gyventojus.
2024-01-10

Manoma, kad Šiaurės Korėjos lyderiui suėjo 40 metų

Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui tikriausiai suėjo 40 metų – tačiau valstybės aparatas nekomentuoja spėlionių užsienyje dėl šalies vadovo gimtadienio. Valstybinė žiniasklaida pirmadienį pranešė apie Kim Jong Uno apsilankymą vienoje pavyzdinėje paukščių fermoje su dukra sekmadienį. Žiniasklaida taip pat liaupsino pasiekimus statybų pramonėje, kurie pasiekti vadovaujant Kim Jong Unui. Tačiau apie jo gimimo dieną neužsiminta nė žodžiu.
2024-01-09

Kim Jong Uno sesuo neigia, kad Pchenjanas paleido sviedinius netoli Pietų Korėjos

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo sekmadienį paneigė Seulo teiginius, kad Pchenjanas paleido dešimtis artilerijos sviedinių netoli Pietų Korėjos sienos. Šeštadienį Seulo kariuomenė pranešė, kad Pchenjano pajėgos paleido daugiau kaip 60 artilerijos sviedinių netoli Jonpjongo salos. Incidentas įvyko kitą dieną po to, kai abi valstybės surengė pratybas netoli ginčijamos jūros sienos.
2024-01-07

Aiškėja, kas užims Kim Jong Uno vietą: valdovės ateitį piešia jo 10-metei dukrai

Pietų Korėjos šnipinėjimo agentūra pirmą kartą pareiškė, kad jaunoji Kim Jong Uno dukra yra laikoma tėvo įpėdine. Buvo spėliojama, kad Šiaurės Korėjos valdovas siekia, jog ji taptų ketvirtuoju dinastijos nariu, vadovausiančiu šaliai nuo jos įkūrimo prieš daugiau nei septynis dešimtmečius.
2024-01-05

Seulas Šiaurės Korėjos lyderio nepilnametę dukrą vertina kaip galimą jo įpėdinę

Pietų Korėjos žvalgybos agentūra ketvirtadienį pareiškė, kad Pchenjano lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) nepilnametę dukrą vertina kaip galimą tėvo įpėdinę. Apie tai spėliojama nuo 2022 metų lapkričio, kai ji pirmą kartą pasirodė viešai ir kartu su savo tėvu stebėjo bandomąjį ilgojo nuotolio raketos paleidimą. Teigiama, kad Kim Jong Uno dukrai Ju Ae (Džu Ae) yra maždaug 10 metų. Nuo to laiko Ju Ae dažnai lydi savo tėvą daugelyje viešų renginių.
2024-01-04

Kim Jong Unas paragino Šiaurės Korėją spartinti pasirengimą karui

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paragino savo šalį paspartinti pasirengimą karui, įskaitant branduolinę programą, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Šie komentarai pasirodė praėjus vos savaitei po to, kai Kim Jong Unas perspėjo, kad Pchenjanas nedvejodamas surengs branduolinę ataką, jei bus išprovokuotas branduolinėmis bombomis.
2023-12-28

Šiaurės Korėjos lyderis: 2023-ieji – „didžiulio posūkio ir didelių pokyčių metus“

Šiaurės Korėjoje prasidėjo metų pabaigos valdančiosios partijos susitikimas, kuriame dalyvauja lyderis Kim Jong Unas, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Tikimasi, kad bus paskelbti svarbiausi politiniai sprendimai 2024 metams. Pastaraisiais metais Kim Jong Unas, atsisakęs kadaise tradicinės Naujųjų metų dienos kalbos, Korėjos darbininkų partijos plenarinį susirinkimą naudojo kaip platformą politikos kryptims tokiose srityse kaip saugumas, diplomatija ir ekonomika išdėstyti.
2023-12-27

Kim Jong Unas įspėja dėl branduolinės atakos, jei Pchenjanas „būtų išprovokuotas“

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įspėjo, kad Pchenjanas nedvejodamas surengs branduolinę ataką, jei bus išprovokuotas branduoliniais ginklais, ketvirtadienį paskelbė valstybinė žiniasklaida. Tuo metu Seulas ir jo sąjungininkai paragino pradėti dialogą be išankstinių sąlygų. Kim Jong Uno įspėjimas pasirodė po praėjusią savaitę Vašingtone surengto Pietų Korėjos ir JAV susitikimo, kai buvo aptartas branduolinis atgrasymas konflikto su Šiaurės Korėja atveju.
2023-12-21

Vašingtonas: Pchenjano branduolinė ataka prieš JAV reikštų Kim Jong Uno valdymo pabaigą

Vašingtonas šeštadienį dar kartą perspėjo Pchenjaną, kad bet koks branduolinis išpuolis prieš JAV reikštų Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno valdymo pabaigą.  Bendrame JAV ir Pietų Korėjos branduolinių klausimų konsultacinės grupės išplatintame pareiškime teigiama, kad į bet kokį Šiaurės Korėjos branduolinį išpuolį bus atsakyta greitai ir ryžtingai.
2023-12-16

Šiaurės Korėja teisina palydovo paleidimą, Kim Jong Unui gavus Baltųjų rūmų nuotraukų

Šiaurės Korėjos ambasadorius prie Jungtinių Tautų pirmadienį žengė retą žingsnį ir pasirodė Saugumo Taryboje, kur teisino savo šalies šnipinėjimo palydovo paleidimą, lyderiui Kim Jong Unui (Kim Čen Unui) studijuojant iš palydovo padarytas nuotraukas, taip pat ir Baltųjų rūmų bei Pentagono. Vakarų galios, Japonija ir Pietų Korėja teigia, kad Šiaurės Korėja praėjusią savaitę iškeldama palydovą pažeidė Saugumo Tarybos rezoliucijas.
2023-11-28

Seulas: Šiaurės Korėja siunčia karius atstatyti sienos apsaugos postų

Šiaurės Korėja nusiuntė karių atstatyti apsaugos postų prie pietinės sienos, nugriautų pagal 2018 metų susitarimą su Pietų Korėja, pirmadienį sakė pastarosios kariškiai. Pchenjanui praėjusią savaitę paleidus šnipinėjimo palydovą, Korėjos pusiasalyje išaugo įtampa. Seulas iš dalies sustabdė susitarimą, turėjusį mažinti įtampą prie sienos, o Pchenjanas paskelbė išvis visiems laikams atsisakantis šio pakto.
2023-11-27

Valstybinė žiniasklaida: Šiaurės Korėjos lyderis mini naują šalies kosmoso galios erą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas kartu su mokslininkais ir savo šeima šventė naują kosmoso galios erą, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.  Po dviejų nesėkmingų bandymų, įvykusių gegužę ir rugpjūtį, antradienį Pchenjanas iškėlė žvalgybos palydovą „Malligyong-1“.  Vos po kelių valandų Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida paskelbė, kad Kim Jong Unas jau peržiūrėjo iš šio palydovo padarytas JAV karinių bazių Guame nuotraukas.
2023-11-24

Karinį šnipinėjimo palydovą paleidusi Šiaurės Korėja nusiųs naujų ginklų prie sienos

Šiaurės Korėja ketvirtadienį paskelbė, kad dislokuos naujų ginklų ir papildomų karių prie sienos su Pietų Korėja, šios šalies žvalgybos agentūrai teigiant, kad Pchenjanas su Rusijos pagalba sėkmingai iškėlė į orbitą karinį šnipinėjimo palydovą.
2023-11-23

Rusija siūlo pradėti komercinius skrydžius į Šiaurės Korėją

Komerciniai skrydžiai tarp Šiaurės Korėjos ir Rusijos netrukus gali būti atnaujinti, rašo „SkyNews“. Stiprėjant Rusijos ir Šiaurės Korėjos tarpvalstybiniams ryšiams, Maskva pasiūlė pradėti reguliarius komercinius skrydžius į Šiaurės Korėją.  Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vienas Rusijos pareigūnas po dviejų dienų vyriausybės delegacijos vizito Pchenjane penktadienį pareiškė, kad Maskva nori visapusiškai sustiprinti ryšius su Šiaurės Korėja.
2023-11-20

Šiaurės Korėja paskelbė naują šventę, skirtą pažymėti balistinės raketos bandymą

Šiaurės Korėja paskelbė naują šventę, skirtą sėkmingo kietojo kuro tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) bandomojo paleidimo praėjusiais metais metinėms paminėti, sekmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. 2022 metų lapkričio 18 dieną Pchenjanas atliko, kaip manoma, pirmąjį sėkmingą pilną raketos „Hwasong-17“, analitikų vadinamos „raketa-monstru“, skrydžio bandymą.
2023-11-05

JK žvalgyba: neabejojama, kad Šiaurės Korėjos šaudmenys atgabenti į Rusiją

Beveik neabejotina, kad Šiaurės Korėjos šaudmenys pasiekė sandėlius Rusijoje, ketvirtadienį skelbia britų žvalgyba. Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos socialiniame tinkle „X“ skelbiamame pranešime sakoma, kad, nepaisant to, kad Rusija oficialiai atmetė naujausius pranešimus, beveik neabejojama, kad Šiaurės Korėjos siųsti šaudmenys jau pasiekė sandėlius Vakarų Rusijoje. Šie sandėliai padeda plataus masto Rusijos karui Ukrainoje.
2023-10-26

Dmitrijus Peskovas apie Šiaurės Korėjos ginklus Maskvai: „nėra jokių įrodymų“

Kremlius antradienį pareiškė, kad „nėra jokių įrodymų“, jog Šiaurės Korėja siunčia ginklus į Rusiją, Vašingtonui paskelbus nuotraukas, kuriose užfiksuoti galimi ginklų siuntiniai iš Pchenjano. Praėjusį mėnesį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas lankėsi Rusijoje ir susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu. Šis vizitas paskatino Vakarų spėliones apie galimą ginklų sandorį.
2023-10-17

Baltieji rūmai: Šiaurės Korėja pristatė ginklų Rusijai, skirtų naudoti Ukrainoje

Šiaurės Korėja pastarosiomis savaitėmis į Rusiją pristatė daugiau kaip 1 tūkst. konteinerių su karine įranga ir šaudmenimis, kurie bus naudojami Ukrainoje, penktadienį pranešė Baltieji rūmai. Šis pareiškimas paskelbtas praėjus mėnesiui po to, kai Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas aplankė Rusijos Tolimuosius Rytus ir susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu, sukeldamas Kyjivo sąjungininkų susirūpinimą dėl galimo ginklų sandorio.
2023-10-13
Į viršų