Per visą karo Ukrainoje laikotarpį, Rusija pradėjo naudoti pavojingus fronto linijos atakų metodus. Tai apėmė atakas, kuriose buvo daug bangomis vykdomų užpuolimų. Per šiuos puolimus Rusija tyrinėjo Ukrainos pozicijas ir užimdavo nedidelius žemės plotus, mokėdama didelę kainą žmonių gyvybėmis, praneša portalas „Business Insider“.
Nenori veltis į „mėsmalę“
Samdinių „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas, kuris praėjusį rugpjūtį žuvo per lėktuvo katastrofą po to, kai birželio mėnesį vadovavo nepavykusiam maištui, šią taktiką anksčiau apibūdino kaip „mėsmalę“.
Natalija Humeniuk paminėjo rusų atakas Krynkuose, Chersono srityje Pietų Ukrainoje, sakydama, kad Rusijos kariai, šturmuojantys Ukrainos jūrų pėstininkų pozicijas, patiria daugiau kaip 50 proc. nuostolių.
„Šiuo metu mūsų sektoriuje mažėja „Štorm-Z“ tipo dalinių (žemos kategorijos Rusijos daliniai, sudaryti iš vyresnio amžiaus rezervistų ir buvusių nusikaltėlių, dažnai skiriami masinėms fronto linijos atakoms vykdyti) skaičius, o mes matome daugiau jūrų pėstininkų ir desantininkų“, – sakė N Humeniuk.
„Tačiau jie laiko save elitiniais kariais ir nenori leistis į tokias fronto linijos atakas“, – pridūrė ji.
Itin dideli nuostoliai
Vienas iš naujai suformuotų Rusijos desantininkų dalinių, 104-oosios gvardijos oro desantininkų divizija, praėjusių metų pabaigoje debiutavusi kovoje Chersono srityje, pasirodė ypač nukentėjusi, gruodžio mėnesį atnaujintoje konflikto ataskaitoje teigė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.
Ji teigė, kad dalinys „labai tikėtina, kad patyrė itin didelių nuostolių ir nepasiekė savo tikslų per savo kovinį debiutą Chersono srityje“, kuriuo buvo siekiama išstumti Ukrainos pozicijas netoli Krynkų kaimo.
Pastaruosius kelis mėnesius Krynkuose vyko intensyvūs mūšiai, nes Ukrainos pajėgos bandė atkovoti žemes už Dnipro upės.
Savižudiška misija
Abiem pusėms kovas apsunkino regiono sąlygos: pelkės, vandens pripildyti smūgių krateriai ir purvas beveik neleido kariams įsitvirtinti, rašė „The New York Times“.
Nepaisant Ukrainos pareigūnų teiginių, kad šalies jūrų pėstininkai įsitvirtino rytinėje upės pusėje, kariai ir jūrų pėstininkai „The Times“ teigė, kad tai yra perdėta.
„Ten nėra jokių pozicijų. Nėra tokio dalyko kaip stebėjimo postas ar pozicija, – sakė Krynkuose kovojęs karys Oleksejus, kuris nurodė tik savo vardą. – Ten neįmanoma įsitvirtinti. Neįmanoma ten perkelti įrangos“.
„Tai net ne kova dėl išlikimo, – pridūrė jis. – Tai savižudiška misija“.
Sėkmė danguje sustiprino Ukrainos padėtį
Atrodo, kad Rusijai sunku apsiginti nuo Ukrainos dronų atakų, nes šioje srityje trūksta elektroninės karybos pajėgumų, teigė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.
Ukrainos pajėgos naudojo iš pirmo asmens matomus dronus, kad smogtų Rusijos transporto priemonėms, atnaujintoje žvalgybos informacijoje teigė JK gynybos ministerija.
Ministerija taip pat teigė, kad Rusijos karinis tinklaraštininkas apskaičiavo, jog 90 proc. rusiškos karinės įrangos, dislokuotos aplink Krynkus, buvo sunaikinta.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!