• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais Europos Sąjungos valstybėms teks pasirūpinti, jog skurdo spąstuose neatsidurtų 84 mln. jo prieangyje esantys ES gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA

Skurdo rizikos statistika

Europoje skurdo riba laikomos pajamos, nesiekiančios 60 proc. namų ūkių pajamų atitinkamoje šalyje medianos.

REKLAMA

2008 m. skurdas grėsė 17 proc. europiečių: sunkiausia padėtis buvo Latvijoje (26 proc.), Rumunijoje (23 proc.) ir Bulgarijoje (21 proc.), toliau rikiavosi Graikija, Ispanija ir Lietuva (po 20 proc.). Mažiausi skirtumai – Čekijoje (9 proc.), Nyderlanduose ir Slovakijoje (po 11 proc.)

Būtina pabrėžti, kad skurdo rizikos rodiklis yra santykinis ir taikliausiai atskleidžia pajamų nelygybės pasiskirstymą.

REKLAMA
REKLAMA

Tiksliau socialinę atskirtį parodo materialinių nepriteklių rodiklis. Remiantis juo, prasčiausia Bulgarijos, Rumunijos ir Vengrijos žmonių padėtis, tuo tarpu Liuksemburgo, Nyderlandų ir Švedijos gyventojams su nepritekliais tenka susidurti rečiausiai.

Darbas išgelbsti ne visuomet

„Nors užimtumas neleidžia visiškai įveikti skurdo, be jo kovoti su skurdu neįmanoma“, – pabrėžė darbdavių federacijos „Business Europe“ atstovė Rebecca Smith. Pasak jos, ekonomikos paūgėjimas 1-2 proc. ES leistų sukurti apie 6,5 mln. darbo vietų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oficialus minimalus atlyginimas – svarbus ginklas kovojant su skurdu – ES šalyse gerokai skiriasi: Liuksemburge jis siekia 1641 eurą, o Bulgarijoje – 123 eurus.

EP Užimtumo komiteto pranešėja skurdo mažinimo klausimu Ilda Figueiredo pabrėžia, kad minimalus darbo užmokesčio nustatymas neišsprendžia visų sunkumų, o garantuotų minimalių pajamų politika turi apimti ne tik išmokų mokėjimą, bet ir teisę į nemokamas sveikatos ir švietimo paslaugas.

REKLAMA

Nors nedarbas yra pagrindinė skurdo priežastis, 8 proc. ES gyventojų patenka į skurstančių darbuotojų kategoriją: net ir dirbdami jie sunkiai suduria galą su galu.

Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) pirmininkė Henri Lourdelle priminė, kad Europoje kuriamos darbo vietos ne visuomet užtikrina pakankamą pragyvenimo lygį, o ES skursta 20 mln. dirbančiųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų