tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose teigė, kad Rusija ruošiasi kerštui, tačiau tiki, kad jiems nepavyks pasiekti rezultatų. Prezidentas taip pat pridūrė, kad šiuo metu remti Ukrainą būtina, kad ji įgautų pranašumą prieš Rusiją mūšio lauke.  

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose teigė, kad Rusija ruošiasi kerštui, tačiau tiki, kad jiems nepavyks pasiekti rezultatų. Prezidentas taip pat pridūrė, kad šiuo metu remti Ukrainą būtina, kad ji įgautų pranašumą prieš Rusiją mūšio lauke.  

REKLAMA

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

23:54 | Didžiausias Rusijos bankas „Sberbank“ pradeda veiklą aneksuotame Kryme

Didžiausias Rusijos bankas „Sberbank“ trečiadienį pranešė, kad pradeda veiklą 2014 metais Maskvos aneksuotame Krymo pusiasalyje ir šiemet atidarys šioje teritorijoje savo skyrius.

Nemažai didžiausių Rusijos bendrovių ir bankų ilgą laiką delsė – o kai kurios įmonės ir tebedelsia – pradėti veiklą Kryme, baimindamosi Vakarų sankcijų.

REKLAMA

Apie pradedamą veiklą Maskvos aneksuotame Ukrainos pusiasalyje „Sberbank“ paskelbė tuo metu, kai Davose vykstančiame pasaulio ekonomikos forume susitinka pasaulio politinis ir verslo elitas, tačiau, Maskvai tęsiant puolimą prieš Ukrainą, Rusijos atstovų šiame renginyje šiemet nėra.

REKLAMA

„Sberbank“ subūrė komandą ir pradeda dirbti Krymo pusiasalyje“, – paskelbė bankas, kuriam dėl Maskvos puolimo Ukrainoje buvo pritaikytos Vakarų sankcijos.

„Palaipsniui, per 2023 metus, bus atidaryti banko skyriai“, – pridūrė „Sberbank“.

Pirmieji bankomatai jau įrengti, o pirmieji skyriai dideliuose pusiasalio miestuose, įskaitant Sevastopolio uostamiestį, bus atidaryti šių metų pirmąjį pusmetį, rašoma banko pranešime.

23:41 | Baltieji rūmai: JAV nemato ženklų, kad Baltarusija ruošiasi įsiveržti į Ukrainą  

REKLAMA

Amerikos žvalgyba neturi patvirtinimo apie Baltarusijos pajėgų planus ar pasirengimą patekti į Ukrainos teritoriją ir toliau stebi bendras baltarusių ir rusų pratybas Baltarusijos Respublikos teritorijoje. 

Tai trečiadienį pareiškė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby, praneša „Ukrinform“. 

„Pasakysiu, kad dar nematėme jokių ženklų, kad Baltarusija ketintų, planuotų ar organizuotų įžengti, fiziškai patekti į Ukrainos teritoriją, kad padėtų Rusijos pajėgoms Ukrainoje“, – pažymėjo Baltųjų rūmų atstovas. 

REKLAMA
REKLAMA

23:23 | Stoltenbergas: kare atėjo esminis momentas 

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad kare atėjo esminis momentas.  

Apie tai jis kalbėjo Davoso ekonomikos forume, praneša „Ukrinform“.  

 „Tai esminis karo momentas ir būtinybė gerokai padidinti paramą Ukrainai. Jei norime rytoj derybomis pasiekti taikų sprendimą, šiandien turime suteikti daugiau ginklų“, – sakė Stoltenbergas . 

23:06 | Okupantų nuostoliai: nukauta 820 rusų, numuštas 16 mln. eurų kainuojantis sraigtasparnis Ka-52 

REKLAMA

Ukrainiečiams pavyko numušti rusų sraigtasparnį Ka-52, dar kitaip vadinamą „Aligatorių“, kurio vieneto kaina siekia 16 mln. eurų, skelbia UNIAN. 

Ukrainos gynybos pajėgų aviacija per dieną surengė 13 smūgių į okupantų koncentracijos zonas ir 3 į priešlėktuvinių raketų sistemų pozicijas, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas . 

„Mūsų gynėjai numušė priešo sraigtasparnį Ka-52 ir eksperimentinį rusų žvalgybinį droną Merlin-VR“, – vakare pranešė Generalinis štabas. 

REKLAMA

Kaip pranešė „Ukrinform“, Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuo vasario 24 d. iki sausio 18 d. sunaikino apie 117 770 Rusijos įsibrovėlių, o vien per pastarąją dieną žuvo 820 rusų karių.  

22:47 | Lenkijos prezidentas: netrukus ateis lemiamas momentas ir suprasime, ar Ukraina išliks 

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda kalbėdamas Davose teigė, kad po kelių mėnesių ar savaičių ateis lemiamas momentas ir suprasime, ar Ukraina išliks. 

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, artimiausiu metu padėtis Ukrainoje gali būti kritinė dėl galimo naujo Rusijos puolimo. 

A. Duda taip pat paragino aprūpinti Kyjivą daugiau tankų. 

22:28 | Zelenskis: kol kas nėra aišku, kas lėmė sraigtasparnio katastrofą 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame pranešime teigė, kad gelbėjimo operacija Brovaruose vyko beveik devynias valandas. Prezidentas sako, kad kol kas nėra žinomos katastrofos priežastys.  

„Gelbėjimo operacija Brovaruose, Kyjivo srityje, truko beveik devynias valandas. Valstybinės pagalbos tarnybos sraigtasparnio katastrofos vietoje. 

REKLAMA

Gesinant gaisrą, ieškant ir gelbėjant sužeistuosius bei atliekant pirminius tyrimo veiksmus dalyvavo šimtai žmonių. Mūsų gelbėtojai, policijos pareigūnai, krašto apsaugos kariai, gydytojai, psichologai, Valstybės saugumo tarnybos darbuotojai. 

Dėkoju visiems, kurie šiandien dalyvavo šioje gelbėjimo operacijoje. Dabar noriu atskirai padėkoti darželio, į kurio teritoriją šis sraigtasparnis nukrito, auklėtojoms. Ačiū už aiškius veiksmus, už vaikų išvedimą. Taip pat dėkoju eiliniams Brovarų gyventojams, kurie padėjo ir vaikams, ir sužeistiesiems. 

REKLAMA

Sužeisti 25 žmonės, iš jų 11 vaikų. Žuvo 14 žmonių, tarp jų vienas vaikas. Užuojauta visiems, netekusiems artimųjų. 

Ukrainos saugumo tarnyba dėl šio baisaus įvykio pradėjo baudžiamąjį tyrimą. 

Šiandien buvo priimti visi reikalingi sprendimai dėl vadovavimo VRM sistemai. Netekome žmonių, kurie buvo profesionalai, patriotai ir patikimi lyderiai. Ministras Denysas Monastyrskis, Jevgenijus Jeninas, jų kolegos, žuvę per nelaimę, nėra žmonės, kuriuos būtų galima lengvai pakeisti. Valstybei tai tikrai didelis nuostolis. 

REKLAMA
REKLAMA

Kai tik bus nustatyti aiškūs faktai apie tai, kas tiksliai lėmė nelaimę, pateiksime šią informaciją“, – sako V. Zelenskis.  

22:09 | Rusai apšaudė Chersoną 

„Freedom“ skelbia, kad Rusijos pajėgos apšaudė Chersoną.  

Gaisrų, kilusių dėl smūgių, nuotraukas paskelbė Chersono regiono tarybos pirmininko pavaduotojas Jurijus Sobolevskis. 

21:50 | Zelenskis įspėjo: Rusija ruošiasi kerštui, bet jiems nepavyks 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė apie kasdienines įnirtingas kovas šalies rytuose ir patikino, kad padėtis šiaurėje ir pietuose yra kontroliuojama. 

REKLAMA

Tai jis pasakė kalboje Pasaulio ekonomikos forume Davose, praneša „Ukrinform“. 

„Viskas atrodo taip: kasdieniniai įnirtingi mūšiai mūsų šalies rytuose. Stovime tvirtai. Dėkojame už drąsą visiems mūsų kariams – gyviems ir tiems, kurių, deja, nebėra su mumis. Labai svarbu, kad esame stiprūs ne tik savo šalies rytuose, kur dabar tikrai karšta, bet esame stiprūs savo šalies viduje ir vieningi. Esame mobilizuoti, nes giname savuosius, mes nepradėjome šio karo, bet turime jį užbaigti“, – sakė V. Zelenskis. 

REKLAMA

Pasak jo, padėtis Ukrainos pietuose ir šiaurėje kontroliuojama. 

„Išties, dar kartą pabrėžiu, procesai kiek sulėtėjo... Taip yra dėl daugelio priežasčių. Viena iš priežasčių – susivienijimas ne tik savo valstybės viduje, bet turime išsaugoti ir pasaulio, Europos susivienijimą, kovojančią už mūsų bendras vertybes. Ir dėl to būtina tikrai toliau remti Ukrainą, toliau tiekti atitinkamą amuniciją, kurios mums reikia pranašumui prieš priešą mūšio lauke“, – pažymėjo Ukrainos prezidentas.  

REKLAMA

Jis taip pat pridūrė, kad Ukrainai reikia finansinės paramos. 

„Čia noriu padėkoti visoms valstybėms, Europos Sąjungai, kuri palaikė mūsų biudžeto deficitą ir remia mus šiais metais“, – sakė V. Zelenskis. 

Ukrainos valstybės vadovas pridūrė, kad „dabar daug pasaulio šalių mums padeda alternatyviomis elektros prijungimo galimybėmis“. 

„Iš principo viskas atrodo taip. Matome, kad Rusija bando eiti, stiprėti ir ruoštis kerštui. Manome, kad jiems nepavyks, nes jie kovoja ne tik prieš Ukrainą, bet prieš civilizuotą požiūrį į gyvenimą“, – pabrėžė V. Zelenskis.  

21:34 | Per sraigtasparnio katastrofą Brovaruose vyras neteko žmonos ir dukros

„Belsat“ skelbia, kad per sraigtasparnio tragediją Brovaruose vienas vyras neteko žmonos ir dukros. 

Aleksandro žmona Alena Ponomarenko ir mažoji Milana šiandieną žuvo, kai prie vaikų darželio ir daugiabučio nukrito sraigtasparnis. 

Apie tai moters artimieji pranešė socialiniuose tinkluose: 

„Šiandien ištiko tragedija. Mano sesers krikštatėvis tame darželyje neteko žmonos ir mažametės dukrelės Milanos. Aleksandras turi dar vieną dukrą“. 

21:18 | CNN: JAV paskelbs apie vieną didžiausių pagalbos paketų Ukrainai 

JAV artimiausiomis dienomis paskelbs apie vieną didžiausių karinės pagalbos paketų Ukrainai nuo karo pradžios, tačiau jame nebus tankų, skelbia CNN. 

REKLAMA

20:56 | Zelenskis: Vakarų amunicija turi atvykti greičiau nei Rusija gali pradėti atakas 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Vakarų tankų ir oro gynybos sistemų atsargos turi atvykti greičiau nei Rusija gali pradėti atakas. 

„Tironija lenkia demokratiją. Vakarų tankų tiekimas turi aplenkti kitą Rusijos tankų invaziją“, – sakė V. Zelenskis, vaizdo ryšiu kalbėdamas per Pasaulio ekonomikos forumą Davose. 

20:43 | Stoltenbergas: NATO sąjungininkai perduos Ukrainai „sunkesnių ginklų“

Ukrainos Vakarų rėmėjai Vokietijoje rengiamame svarbiame susitikime Kyjivui pažadės sunkesnių ir šiuolaikiškesnių ginklų, trečiadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„Pagrindinė mintis yra tokia: bus daugiau paramos ir pažangesnės paramos, sunkesnių ginklų ir šiuolaikiškesnių ginklų, nes tai yra kova už mūsų vertybes“, – pareiškė jis Pasaulio ekonomikos forume Davose.

JAV vadovaujamo karinio aljanso generalinis sekretorius pažymėjo, kad Kyjivui, siekiančiam išstumti Maskvos pajėgas, „skubiai reikia“ atsiųsti daugiau ginklų ir „laikas yra svarbus“.

„Labai pavojinga nuvertinti Rusiją“, – įspėjo J. Stoltenbergas.

„Jie yra mobilizavę dar 200 tūkst. karių. Prezidentas [Vladimiras] Putinas yra pademonstravęs norą tiesiog paaukoti tūkstančius ir tūkstančius jaunų Rusijos karių.“

REKLAMA

Taip pat pasisakęs Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda irgi kalbėjo, kad reikia skubiai veikti.

„Fronte yra daug rusų karių ir mes baiminamės, kad jie rengiasi naujam puolimui, kuris galbūt įvyks po kelių mėnesių“, – pareiškė jis anglų kalba.

„Todėl yra lemiamai svarbu dabar siųsti Ukrainai papildomą karinę paramą, ypač šiuolaikiškesnius tankus, ypač šiuolaikiškas raketas, kad būtų galima apginti Ukrainą.“

Trisdešimt NATO valstybių narių ir kai kurie tarptautiniai partneriai penktadienį Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje susitiks su Ukrainos pasiuntiniais ir, kaip manoma, pažadės Kyjivui perduoti daugiau ginklų.

Jungtinė Karalystė pirmoji iš NATO narių šią savaitę tvirtai įsipareigojo atsiųsti šiuolaikiškų Vakaruose sukurtų kovinių tankų, kurių reikalauja Kyjivas.

Tuo tarpu Vokietijos vyriausybė vis dvejoja šiuo klausimu, nors Kyjivas ir kiti Vakarų sąjungininkai spaudžia Berlyną leisti perduoti Ukrainai tankų „Leopard“ ir padėti šaliai kovoti su V. Putino pajėgomis.

19:52 | Zelenskis ragina sąjungininkus greičiau priimti sprendimus dėl pagalbos Ukrainai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo Vakarų sąjungininkus trečiadienį paragino greičiau priimti sprendimus dėl pagalbos jo karo draskomai šaliai ir įspėjo, kad „tironija lenkia demokratijas“.

REKLAMA

Vaizdo ryšiu kreipdamasis į Davose vykstančio Pasaulio ekonomikos forumo dalyvius, ukrainiečių lyderis „paragino veikti greitai“, matyt, turėjęs omenyje Vokietijos dvejones dėl sunkiųjų tankų „Leopard“ perdavimo Ukrainai.

„Laiką, kurį Laisvas Pasaulis naudoja apmąstymams, teroristinė valstybė panaudoja žudymui“, – pareiškė V. Zelenskis, artėjant penktadienį Vokietijoje įvyksiančiam Ukrainos ginklų tiekėjų iš Vakarų susitikimui.

„Pasaulis neturi dvejoti – nei šiandien, nei dar kada nors, – pabrėžė ukrainiečių lyderis. – Pasaulio mobilizacija turi būti spartesnė už kitą mūsų bendro priešo karinę mobilizaciją.“

Berlynui daromas vis didesnis spaudimas leisti perduoti Ukrainai Vokietijoje pagamintų tankų „Leopard“ ir prie raginančiųjų choro pastarosiomis dienomis prisidėjo Suomijos, Lietuvos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos lyderių bei ministrų balsai.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, kurio šalis yra pasisiūliusi perduoti šių tankų, antradienį tai pavadino „labai, labai, labai gera idėja“.

Penktadienį Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje įvyks Ukrainos rėmėjų susitikimas.

„Tikiuosi, jis [susitikimas] bus labai palankus Ukrainai. Neoficialiai esu sulaukęs labai gerų ir teigiamų ženklų“, – naujienų agentūrai AFP trečiadienį pareiškė Kyjivo meras Vitalijus Klyčko.

REKLAMA

19:33 | „Legenda“: Ukraina atsisveikino su bokso treneriu, žuvusiu nuo Rusijos raketos

Šimtai žmonių antradienį susirinko į vietos sporto akademiją Dnipro mieste pagerbti bokso trenerio Michailos Korenovskio, kuris žuvo praėjusį savaitgalį Rusijos raketai pataikius į gyvenamąjį namą.

M. Korenovskis buvo vienas iš mažiausiai 45 žmonių, kurie žuvo per Rusijos smūgį į sovietinį daugiabutį Ukrainos rytuose.

Per išpuolį žuvo šeši vaikai, įskaitant 11 mėnesių kūdikį.

Šeštadienio smūgis yra vienas iš daugiausiai aukų pareikalavusių išpuolių nuo tada, kai Rusija beveik prieš 11 mėnesių įsiveržė į Ukrainą, nors Kremlius neigia atsakomybę.

Dvidešimt žmonių tebėra dingę.

Per pamaldas M. Korenovskiui atminti stačiatikių šventikai giedojo giesmes, o 39 metų vyro motina verkė.

Šalia tyliai sėdėjo jo gedinti našlė, suspaudusi raudonas gėles. Kai šeštadienį į jų namą smogė raketa, jos ir dviejų dukterų nebuvo namuose.

Kolegos ir boksininkai, treniravęsi su M. Korenovskiu, kuris buvo regioninės bokso komandos vyresnysis treneris, sakė, kad jis buvo mėgstamas ir gerbiamas bendruomenėje.

„Ši netektis paveikė mano šeimą“, – teigė Tarasas Ivanovas, kurio sūnus trejus metus treniravosi pas M. Korenovskį.

„Viskas manyje dreba. Šis žmogus yra legenda“, – pridūrė T. Ivanovas.

Artemas Biriukovas sakė, kad M. Korenovskis jam buvo tarsi antrasis tėvas.

„Jo dėka tapau tuo, kuo esu dabar“, – teigė jis.

Vėliau per laidotuves karstas buvo padėtas po raudonu baldakimu, o gedintieji išsirikiavo į eilę, norėdami paliesti karstą ir išreikšti savo pagarbą.

REKLAMA

Kai kurie klūpojo priešais nespalvotą M. Korenovskio nuotrauką ir verkė.

19:41 | Iš okupuotų teritorijų į Rusiją nelegaliai išvežta 14 tūkst. vaikų 

Iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusiją nelegaliai deportuota apie 14 tūkst., iki šiol grąžinti tik 125 vaikai, skelbia UNIAN. 

Tai pareiškė Ukrainos prezidento komisaro patarėja vaiko teisių ir vaiko reabilitacijos klausimais Daria Gerasimčiuk. 

„Mums pavyko nustatyti ir patikrinti 13 899 Rusijos kariuomenės pagrobtų ir ištremtų vaikų duomenis, iš kurių, deja, galime sakyti, kad tik 125 pavyko sugrąžinti namo“, – sakė ji. 

19:16 | Zelenskis laiške kviečia Xi Jinpingą „dialogui“ 

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis Kinijos lyderiui Xi Jinpingui parašė laišką, kuriame jį kviečia derybų ir kuris Davose buvo perduotas Kinijos delegacijai, trečiadienį pareiškė Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska. 

Nuo tada, kai Rusija pernai vasarį pradėjo karinę invaziją į Ukrainą, V. Zelenskis ne kartą mėgino susisiekti su Xi Jinpingu, tikėdamasis, kad Pekinas pasinaudos savo įtaka Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui. 

Apie turimą laišką Kinijos valstybės vadovui O. Zelenska paminėjo savo kalboje, kurią antradienį sakė Pasaulio ekonomikos forume Šveicarijos Alpių Davoso kurorte, tačiau trečiadienį per spaudos konferenciją ji atskleidė naujų detalių. 

REKLAMA

„Tai buvo gestas ir kvietimas dialogui, ir aš labai tikiuosi, kad sulauksime atsakymo į šį kvietimą“, – pareiškė ji žurnalistams. 

19:02 | Stoltenbergas: Ukrainai reikia žymiai daugiau ginklų 

Jei pasaulis nori rytoj derybomis pasiekti taikų sprendimą, šiandien Ukrainai turi būti suteikta daugiau ginklų, Davose vykusio Pasaulio ekonomikos forumo kuluaruose sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. 

Jis taip pat patvirtino, kad tarp bloko šalių vyksta konsultacijos dėl tankų aprūpinimo Ukrainai. 

18:43 | Per praėjusią parą rusai Ukrainoje pražudė penkis civilius, dar devynis sužeidė 

Ukrainoje per praėjusią parą žuvo penki civiliai ir dar devyni buvo sužeisti, skelbia „Ukrinform“. 

Apie tai pranešė prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kirylas Tymošenko. 

18:24 | Ekspertas sako, kad rusų taktika pasikeitė: tokie išpuoliai kaip Dnipre taps dažnesni 

Ukrainos Informacinio pasipriešinimo grupės karinis-politinis stebėtojas Oleksandras Kovalenka mano, kad po sausio 14-osios raketos smūgio į daugiabutį Dnipre galima kalbėti apie pasikeitusią Rusijos apšaudymo taktiką.   

„Jei kalbame apie Kh-22 raketų panaudojimą, tai reikia pažiūrėti į Dnipro miesto žemėlapį ir tiksliai tą vietą, kur ši raketa pataikė. Tiesą sakant, tai yra gyvenamasis rajonas, gyvenamųjų namų kompleksai. Kh-22 raketos tikslumo nukrypimas nuo taikinio yra apie 300-500 m ar kilometras. O mes žiūrime į šį sugriautą gyvenamąjį namą. 300-500 metrų į kairę ir į dešinę , o kur pataikė raketa? – savo pastebėjimais dalijosi O. Kovalenka. 

REKLAMA

Karo ekspertas sako, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Gerasimovas pakeitė taktiką: jis mėgins sunaikinti Ukrainos energetinę sistemą didelio tikslumo raketomis, o teroristinius išpuolius prieš civilius vykdys mažo tikslumo raketomis.  

 „Tiesą sakant, manau, kad ši raketa tikrai turėjo skristi būtent į šią vietą. Jei tai nauja Gerasimovo taktika, tai galbūt ji naudojama tokiu formatu: daugiau ar mažiau didelio tikslumo raketos, tokios kaip „Kalibr“, gali būti siunčiamos į kritinės infrastruktūros objektus. O žemo tikslumo raketos, tokios kaip Kh-22, jos bus siunčiamos į gyvenamąsias vietas, į namus. Tai bus masiniai teroristiniai išpuoliai, iš tikrųjų genocidas“, – apibendrino karo ekspertas. 

18:00 | Scholzas: kad karas baigtųsi, Rusija turi pralaimėti 

Davose kalbėjęs Vokietijos kancleris Olafas Scholzas teigė, kad tam, kad karas baigtųsi, Rusija turi pralaimėti.  

„Kad karas baigtųsi, Rusija turi pralaimėti, todėl tiekiame Ukrainai ginklus glaudžiai bendraudami su savo partneriais“, – kalbėjo O. Scholzas. 

17:47 | Šią savaitę Maskvoje lankysis naujoji TRKK vadovė

Naujoji Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) vadovė Mirjana Spoljaric Egger šią savaitę lankysis Maskvoje, o praėjusį mėnesį lankėsi karo nuniokotoje Ukrainoje, trečiadienį pranešė organizacija.

„TRKK pirmininkė Mirjana Spoljaric šią savaitę lankosi Maskvoje, kur su vyriausybės pareigūnais ir Rusijos Raudonuoju Kryžiumi aptars neatidėliotinus humanitarinius klausimus“, – sakoma pranešime.

17:38 | Sraigtasparnio tragedijos gelbėjimo operacija baigta

Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba pranešė atnaujintą informaciją apie gelbėjimo darbus.  

Skelbiama, kad 15.45 val. paieškos ir gelbėjimo operacijos Brovaryje buvo baigtos. Iš viso žuvo 14 žmonių, tarp jų 1 vaikas, 25 žmonės buvo sužeisti, iš jų 11 vaikų. 

Dėl tragedijos paskelbtas trijų dienų gedulas. 

17:17 | NATO: Maskva ruošiasi ilgam karui, o Aljansas rems Ukrainą tiek ilgai, kiek reikės

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas trečiadienį aukščiausiems kariuomenės vadams iš visos Europos teigė, kad Maskva ruošiasi ilgam karui, todėl Aljansas privalo pasiruošti ilgam Ukrainos rėmimui.

Kalbėdamas kariuomenės vadų susitikimo atidaryme, Mircea Geoana (Mirčia Džoanė) teigė, kad NATO šalys turi skirti daugiau lėšų gynybai, didinti karinės pramonės gamybą ir pritaikyti naujas technologijas, norint pasirengti ateities karams. 

Artėjant Rusijos karo Ukrainoje pirmosioms metinėms, NATO kariuomenių vadai ketina aptarti, kaip ateinančiais mėnesiai sąjungininkės galėtų išplėsti savo paramą Ukrainai ir kaip jos pačios galėtų dar labiau pagerinti savo gynybą. 

„Neturime jokių požymių, kad (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino tikslai pasikeitė“, – teigė M. Geoana bei pridūrė, kad Maskva sutelkė daugiau nei 200 000 papildomų karių. 

„Taigi turime būti pasirengę ilgam periodui. 2023-ieji bus sunkūs metai, todėl turime remti Ukrainą tiek, kiek reikės“, – sakė jis. 

17:01 | Lavrovas Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu lygina su Hitlerio „galutiniu sprendimu“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu trečiadienį palygino su nacių lyderio Adolfo Hitlerio „galutiniu sprendimu“ – Holokausto planu.

S. Lavrovas, dėl kurio komentarų apie A. Hitlerį ir žydus pernai prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė retą atsiprašymą, naujausią pastabą išsakė savo metinėje spaudos konferencijoje.

„Visai kaip Napoleonas mobilizavo praktiškai visą Europą prieš Rusijos imperiją, visai kaip Hitleris mobilizavo ir užėmė... daugumą Europos šalių, ir pasiuntė jas prieš Sovietų Sąjungą, dabar Jungtinės Valstijos organizavo koaliciją“, – sakė S. Lavrovas.

Vakarų šalys, anot jo, „per Ukrainą kariauja su mūsų šalimi“.

„Užduotis ta pati: „Rusijos klausimo“ galutinis sprendimas. Visai kaip kad Hitleris norėjo galutinai išspręsti žydų klausimą“, – pareiškė jis.

A. Hitlerį ir žydus 72 metų S. Lavrovas savo antivakarietiškose tiradose mini ne pirmą kartą ir anksčiau buvo kaltinamas antisemitizmu.

16:42 | Rusija netyčia pripažino, kieno Krymas: ambasada Švedijoje paskelbė žemėlapį, kuriame pusiasalis priskiriamas Ukrainai 

Rusijos ambasada Švedijoje socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalijo žemėlapiu, kuriame pavaizduotos kuro kainos Europoje.  

Tačiau įdomu tai, kad Rusijos ambasados Švedijoje paskelbtame žemėlapyje Krymo pusiasalis priskiriamas Ukrainai. 

Tiesa vėliau Rusijos ambasada komentaruose pasidalijo žemėlapio šaltiniu – paskelbė, kad naudojosi „Instagrame“ aptikto puslapio „Forummapping“ paskelbtu žemėlapiu.  

„Twitter“ po Rusijos ambasados įrašu komentaruose pasipylė ironiški pastebėjimai, kad Rusija pagaliau pripažino, kam priklauso Krymas, reikalavo Rusijos karinių pajėgų palikti Ukrainos teritoriją.  

16:09 | „Maskvai taikos nereikia“: Ukraina sureagavo į Lavrovo žodžius

Sergejaus Lavrovo pareiškimas, kad Rusija kategoriškai nesutinka su Ukrainos siūlomomis derybų sąlygomis sulaukė atgarsio pačioje Ukrainoje. Šalies URM teigimu, Rusija eilinį sykį pademonstravo, kad jokios taikos nenori.

Toks pareiškimas liudija tik viena: Maskva kategoriškai nėra suinteresuota nutraukti karą, o visi jos „taikdariški ketinimai“ – tik dūmų uždanga, slepianti tolimesnius nusikaltimus prie ukrainiečius, „Obozrevatel“ cituojamas Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka. Jis taip pat pridūrė, kad „kalbos negali būti“ tik apie vieną dalyką: apie Rusijos pergalę jos pačios vystomoje agresijoje prieš Ukrainą.

14:36 | Serbų blaškymasis: su Rusija nebegali, su Europa neišeina

Serbija tradiciškai yra viena artimiausių Rusijos sąjungininkių Europoje, tačiau pastaruoju metu stengiasi atsiriboti nuo Maskvos veiksmų Ukrainoje. Serbijos prezidentas Aleksandras Vucičius interviu „Bloomberg“ pareiškė, kad Serbija visuomet pasisakė už Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepritaria Rusijos puolimui.

13:23 | Putinas Ukrainos puolimą teisina „savo istorinių teritorijų saugojimu“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 80-ųjų Leningrado deblokados metinių proga sakytoje kalboje ne tik teisino karą prieš Ukrainą „istorinių teritorijų saugojimu“, bet ir apkaltino Vakarų šalis, kad šios „kartu su naciais dalyvavo Leningrado blokadoje“.

12:35 | NATO atsakas Rusijai: rytuose dislokuotos pajėgos iki brigadų lygio bus stiprinamos sparčiau

Sausio 18-19 dienomis NATO būstinėje Briuselyje vykstančio aukščiausio lygio kariuomenės vadovų susitikime bus kalbama apie karinę pagalbą Rusijos puolamai Ukrainai, o taip pat apie situaciją Vakarų Balkanuose.

Generalinio sekretoriaus pavaduotojo M. Geoana teigimu, šiuo metu Rytų Europoje dislokuoti NATO šalių daliniai iki brigadų lygio bus didinami „kuo greičiau“.

Jis taip pat pažymėjo, kad Rusija nekeičia savo planų Ukrainoje, didina kariuomenės aprūpinimo apimtis ir augina karių skaičių.

„Neįvertinti Rusijos yra pavojinga. Putinas ruošiasi ilgam karui, didina ginkluotės gamybą ir ieško resursų iš kitų režimų, tokių kaip Iranas: mes nematome požymių, kad Putino tikslai keistųsi. 2023-ieji bus sudėtingi metai ir mes turime išlaikyti pagalbą Ukrainai“, – cituojamas jis „La Stampa“.

12:09 | Kyjivo srityje nukritus sraigtasparniui žuvo vidaus reikalų ministras

Kyjivo srityje esančiuose Brovaruose prie vaikų darželio ir gyvenamojo namo trečiadienio rytą nukritus pagalbos tarnybų sraigtasparniui, žuvo 15 žmonių, iš jų trys vaikai, pranešė pareigūnai.

Tarp žuvusiųjų yra Ukrainos vidaus reikalų ministras ir keli kiti aukšto rango pareigūnai.

Anksčiau skelbta apie 18 aukų, bet Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba paskelbė atnaujintus duomenis.

„Sraigtasparnio skrydžio tikslas buvo atlikti darbus viename iš karštųjų mūsų šalies taškų, kur vyksta karo veiksmai. Ten vyko vidaus reikalų ministras“, – per vietos televiziją sakė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka.

11:44 | Vokietijos naftos ir dujų koncernas „Wintershall Dea“ traukiasi iš Rusijos

Vokietijos naftos ir dujų gamintoja „Wintershall Dea“ paskelbė apie pasitraukimą iš Rusijos, nors anksčiau teigė, kad nesitrauks iš šios rinkos, nepaisydama karo Ukrainoje, pranešė „Deutsche Welle“.

Apie sprendimą trauktis iš Rusijos koncernas pranešė savo svetainėje sausio 17-ąją.

„Tęsti mūsų verslą Rusijoje nėra tikslinga“, – pareiškė „Wintershall Dea“ generalinis direktorius Mario Mehrenas.

„Wintershall Dea“ turto Rusijoje atsisakys, įvykdęs galiojančius įsipareigojimus.

10:54 | ES galvoja steigti prokuratūrą agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti

Europos Komisija antradienį pranešė galvojanti įsteigti „tarptautinę prokuratūrą“ agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti, taip žengdama žingsnį į priekį dėl Rusijos vadovybės patraukimo atsakomybėn.

Vokietija pirmadienį tapo dar viena Europos šalimi, parėmusia Kyjivo raginimus įsteigti specialų tribunolą, kuris teistų Kremliaus aukščiausio rango pareigūnus už karą Ukrainoje.

Tikslas yra apeiti faktą, jog Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT), kuris yra pradėjęs tyrimą dėl šio karo, negali patraukti Rusijos baudžiamojon atsakomybėn už agresijos nusikaltimą.

10:38 | Kyjivo srityje nukritus sraigtasparniui žuvo 17 žmonių, tarp jų ir visa VRM vadovybė

Kyjivo srityje esančiuose Brovaruose prie vaikų darželio ir gyvenamojo namo trečiadienį nukrito pagalbos tarnybų sraigtasparnis ir kilo gaisras, žuvo 17 žmonių, tarp jų – vidaus reikalų ministras, pranešė pareigūnai.

Nacionalinės policijos viršininkas Ihoris Klymenka socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad tarp žuvusiųjų yra vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis ir jo pavaduotojas Jevhenas Jeninas bei valstybės sekretorius Jurijus Lubkovyčius.

10:24 | Kremliaus samdinių likimas Ukrainoje: išgyvena kas dešimtas

„Vagner“ smogikų grupuotės įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas skelbia užėmęs Soledarą, tačiau net ir pačioje Rusijoje visuomenininkai pažymi, kad samdiniai patiria milžiniškų nuostolių.

09:46 | Putinas jau šiandien gali paskelbti karą Ukrainai ir naują mobilizacijos bangą – ISW analitikai

Rusijos prezidentas V. Putinas, remiantis pačių rusų propagandininkų skleidžiama informacija, jau šiandien gali paskelbti „labai svarbią žinią“. Manoma, kad tai gali būti oficialus karo Ukrainai paskelbimas ir/arba formalus mobilizacijos atnaujinimas. Kremliuje suskubta neigti šiuos pareiškimus.

„Putinas gali paskelbti antrą mobilizacijos bangą, siekiant padidinti savo kariuomenę, jau artimiausiomis dienomis – tikėtina, jau sausio 18-ąją. Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sausio 17-ąją paskelbė, kad Putinas pasirodys Sankt Peterburge sausio 18-ąją ir kalbės 80-ųjų Leningrado, gimtojo V. Putino miesto, blokados panaikinimo metinių proga. Putinas mėgsta pasinaudoti simbolinėmis datomis kreipiantis į Rusijos liaudį, o kai kurie rusų karo tinklaraštininkai pažymėjo, kad jis pasinaudos šia proga tam, kad skelbtų mobilizaciją, arba karą Ukrainai“, – pažymima ISW ataskaitoje.

Analitikai pažymėjo, kad anksčiau Ukrainos ir Vakarų spec. tarnybos ne sykį perspėjo apie Putino režimo ruošiamą pasirengimą mobilizacijai Rusijoje jau šių metų sausio mėnesį.

09:26 | Kyjivo srityje Brovaruose prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis

Kyjivo srityje esančiuose Brovaruose prie vaikų darželio trečiadienį nukrito sraigtasparnis ir kilo gaisras, pranešė pareigūnai.

Kyjivo srities administracijos vadovas Oleksijus Kuleba per „Telegram“ paskelbė, kad nelaimės metu darželyje buvo vaikų ir įstaigos darbuotojų, visi jie evakuoti.

Jo teigimu, yra nukentėjusiųjų, įvykio vietoje dirba policija, medikai ir ugniagesiai.

08:37 | JK įžvelgia „moralinę būtinybę“ dėl tankų Ukrainai, JAV užsimena apie didesnę pagalbą

 Jungtinė Karalystė antradienį pareiškė, kad svarbus jos sprendimas suteikti tankų su Rusija kovojančiai Ukrainai yra „moralinė būtinybė“, o Jungtinės Valstijos žada, kad artimiausiu metu bus suteikta daugiau karinės pagalbos.

Vašingtone viešintis britų užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly sakė, kad JK siunčia signalą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, palaikydama ukrainiečius ir tapdama pirmąja šalimi, sutikusia patenkinti jų prašymą atsiųsti vakarietiškų tankų.

„Putinas turėtų suprasti, kad mes turėsime strateginės ištvermės laikytis su jais, kol darbas bus baigtas. Geriausias dalykas, kurį jis gali padaryti, kad išsaugotų savo karių gyvybes, yra pripažinti, kad mes ketiname būti su ukrainiečiais tol, kol jie nugalės“, – teigė jis Vašingtone įsikūrusiame institute „Center for Strategic and International Studies“.

08:25 | Kissingeris apsigalvojo dėl Ukrainos: anksčiau jį gyrusiam Kremliui tai nepatiks

Buvęs JAV saugumo sekretorius Henry Kissingeris atsisakė savo anksčiau išsakytos „neutralaus statuso Ukrainos“ idėjos. Davose vykstančiame pasaulio lyderių forume 99-erių ekspertas pabrėžė, kad dabar jau yra pasikeitę laikai ir reikia elgtis kitaip.

08:09 | Rusija savo kariuomenę ruošia ne tik karui su Ukrainai – ISW analitikai

Rusijos gynybos ministras sausio 17-ąją paskelbė apie didelio masto kariuomenės reformas 2023-2026 metais. Tai daryti galėjo paskatinti matomos problemos Rusijos kariuomenėje ir užsitęsus karui Ukrainoje, tačiau taip pat gali reikšti, kad Rusija ruošia kariuomenę ateities karams, skelbiama Karo tyrimų instituto (ISW) ataskaitoje.

07:09 | Rusijos reikalavimai Ukrainai yra nepriimtini – griežta JAV pozicija

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pavadino nepriimtinais Rusijos reikalavimus Ukrainai, kuriuos Kremlius vadina „naujomis teritorinėmis realijomis“.

Susitikimo su Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministru jis pareiškė, kad tokie reikalavimai nepadeda taikos derybų procesui.

„Rusijos reikalavimai Ukrainai pripažinti naujas teritorines realijas yra nepriimtini ir nepadeda suderinti derybų proceso“, – pareiškė A. Blinkenas.  

Jis taip pat pridūrė, kad JAV su sąjungininkėmis aprūpina Ukrainą viskuo, kas yra būtina, o šalis pasiekė laimėjimų kovoje prieš agresorę. Anot diplomato, tai yra trumpiausias kelias į pergalę ir diplomatiją.

„Pats greičiausias kelias pasiekti tvarios šio karo pabaigos, pasiekti diplomatiją, derybas – tai stiprinti Ukrainą mūšio lauke. Būtent tai mes ir darome“, – pareiškė jis.

Antradienį Lenkijoje susitiko Ukrainos ir JAV kariuomenių vadai. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Valerijus Zalužnas antradienį pranešė, kad Lenkijoje pirmą kartą asmeniškai susitiko su JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininku generolu Marku Milley .

„Išsakiau neatidėliotinus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų poreikius“, – po susitikimo su vienu iš svarbiausių JAV karinės paramos Kyjivui veikėjų per „Telegram“ pranešė V. Zalužnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų