REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos pajėgos vykdo puolimą keliomis kryptimis, tačiau ukrainiečiai ne tik atremia rusų ataks, bet ir sėkmingai kontratakuoja bei žengia į priekį, sako Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis. Anot jo, ukrainiečiai sugebėjo pasistūmėti į priekį rytuose esančios Svatovės kryptimi.

Rusijos pajėgos vykdo puolimą keliomis kryptimis, tačiau ukrainiečiai ne tik atremia rusų ataks, bet ir sėkmingai kontratakuoja bei žengia į priekį, sako Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis. Anot jo, ukrainiečiai sugebėjo pasistūmėti į priekį rytuose esančios Svatovės kryptimi.

REKLAMA

Svarbiausi sekmadienio įvykiai:

17:59 | Rusų partizanai į nelaisvę paėmė du Rusijos karius: pateikė reikalavimą gubernatoriui

Rusijos laisvės legionas ir Rusijos savanorių korpusas į nelaisvę paėmė du rusų karius ir reikalauja susitikimo su Belgorodo gubernatoriumi, rašo „Sky news“.

Rusijos laisvės legionas, kuris pastarosiomis savaitėmis dukart puolė Belgorodą, ir Rusijos savanorių korpusas pasiūlė juos iškeisti į susitikimą su regiono gubernatoriumi.

Regiono gubernatorius Viačeslavas Gladkovas pareiškė, kad yra atviras susitikimui Šebekine, „jei į nelaisvę paimti kariai bus gyvi“.

REKLAMA
REKLAMA

„Greičiausiai jie juos nužudė, kad ir kaip man būtų sunku tai pasakyti. Bet jei jie gyvi, nuo 17–18 val. vakaro – Šebekino kontrolės punktas“, – cituojamas jis.

REKLAMA

Rusijos laisvės legionas skelbiasi susikūręs 2022 m. pavasarį „kovoti Ukrainos kariuomenės gretose“ „prieš Putino ginkluotą gaują“.

Ukraina neigia, kad yra susijusi su šia grupuote, ir teigia, kad išpuoliai susiję tik su Rusijos piliečiais.

Tačiau grupė yra sakiusi, kad bendradarbiauja su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis.

Rusijos laisvės legioną įkūrė kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Rusijos pilietis, o ją sudaro rusai, kovojantys Ukrainoje ir už Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

17:21 | Prie laikinai okupuoto Melitopolio nugriaudėjo galingas sprogimas:

Sekmadienio popietę netoli Rusijos okupuoto Melitopolio įvyko dar vienas galingas sprogimas, rašo UNIAN.

Pasak miesto mero Ivano Fiodorovo, kažkas įvyko Akimovkos apylinkėse, esančiose į pietus nuo Melitopolio miesto.

Vietos leidinys RIA Melitopol taip pat praneša, kad sprogimas įvyko Akimovkos pakraštyje. Taip pat paskelbtas vaizdo įrašas iš įvykio vietos, kuriame matyti kylantis dūmų stulpas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

17:03 | Ukrainiečiai surengė kontrataką Svatovės kryptimi: skelbia pasistūmėję į priekį

Rusijos pajėgos vykdo puolimą keliomis kryptimis, tačiau ukrainiečiai ne tik atremia rusų atakas, bet ir sėkmingai kontratakuoja bei žengia į priekį, sako Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis, rašo „Ukrinform“.

„Dirbant tiesiogiai kovos rajonuose siekiama operatyviai spręsti probleminius klausimus vietoje. Tai suteikia mums galimybę žinoti realią padėtį vietoje, o ne remiantis pranešimais ar ataskaitomis.

REKLAMA

Gyvai bendraudami su dalinių vadais, sukūrėme ir įgyvendiname naujus požiūrius ir vizijas, kaip kuo greičiau pasiekti sėkmės tam tikrose fronto zonose. Kiekvienas toks veiksmas reikalauja kruopštaus planavimo, kruopštaus karinio personalo apmokymo juos praktiškai įgyvendinti, t. y. koordinuotų štabų ir padalinių veiksmų, kad būtų sėkmingai įvykdytos kovinės užduotys.

Šiuo atveju priešui nepadeda net ir skaitinė persvara. Kaip pavyzdį norėčiau paminėti 92-osios atskirosios mechanizuotosios brigados padalinio, kuris ne tik atrėmė priešo puolimą Svatovės kryptimi, bet ir sėkmingai kontratakavo ir pasistūmėjo 400 metrų į priekį, darbą.

REKLAMA

Kitas pavyzdys – sėkmingi 80-osios atskirosios oro šturmo brigados veiksmai, kuri kasdien žingsnis po žingsnio išlaisvino nemažą teritorijos plotą Ivanovo miško rajone“, – cituojamas O. Syrskis.

Kaip rašo minėtas leidinys, kovos minėtuose rajonuose tęsiasi praktiškai visą parą.

16:33 | Čerevatijus: rusai apstulbę laukia tolimesnių ukrainiečių veiksmų

Po didelių nuostolių Bachmute okupantai apstulbę laukia tolesnių Ukrainos pajėgų veiksmų, „Kanal 24“ sako Ukrainos Rytų pajėgų atstovas Sergijus Čerevatijus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, okupantai tikisi lengvai užimti iš karto keturis miestus – Bachmutą, Kramatorską, Slovjanską ir Konstantynivką.

Tačiau, S. Čerevatijaus teigimu, rusai nesitikėjo susidurti su ešelonine Ukrainos kariuomenės gynyba.

„Prie to prisidėjo subjektyvus veiksnys – Jevgenijaus Prigožino ambicijos, kuris sakė, kad yra monopolininkas ir parodys, kaip iš tikrųjų reikia kovoti“, – svarsto J. Čerevatijus.

Pareigūno įsitikinimu, okupantams mūšio lauke trukdo sovietinė ideologija ir nuolatinė karinės vadovybės kaita bei skambūs jos pareiškimai, kurių vėliau kariai nesugeba įgyvendinti.

REKLAMA

Anot jo, „Wagner“ nuostoliai mūšiuose dėl Bachmuto jau viršijo žuvusiųjų Afganistane statistiką.

„Vien aukų skaičius viršija 20 tūkst. Afganistane per 10 metų žuvo 15 tūkst. žmonių“, – pažymi S. Čerevatijus.

„Priešas apstulbęs laukia tolesnių AFU veiksmų“, – priduria jis.

16:05 | Rusų šarvuotis Melitopolio rajone rėžėsi į mikroautobusą: yra žuvusių

Laikinai okupuotame Melitopolio rajone Rusijos kariai su šarvuočiu susidūrė su mikroautobusu. Vienas žmogus žuvo, rašo „Ukrinform“.

REKLAMA

Anot Melitopolio mero Ivano Fiodorovo, tai nėra vienintelė avarija, įvykusi šią savaitę.

„Šią savaitę vien okupuoto Melitopolio teritorijoje įvyko daugiau kaip penkios avarijos, kurias sukėlė Rusijos kariškiai“, – cituojamas meras.

V. Fiodorovas sako, kad šeštadienį prie posūkio į Zrazkovės kaimą iš Melitopolio-Zaporižios kelio į civilinį mikroautobusą įsirėžė priešo šarvuotis. Vienas iš keleivių žuvo vietoje.

Dar viena avarija, anot jo, įvyko Melitopolyje, Bohdano Chmelnickio prospekto ir Beliakovo gatvės sankryžoje. Karinis KAMAZ taranavo civilinį automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar viena avarija – šeštadienį – netoli tilto į Naująjį Melitopolį karinis UAZ atsitrenkė į šaligatvio bortelį.

15:30 | Žiniasklaida: Ukraina ruošiasi kontrpuolimui ir valo minas

Ukrainos pajėgos slapta ruošiasi kontrpuolimui ir valo jūrą nuo minų, skelbia „Washington Post“. Anot leidinio, darbai vyksta tamsoje, kad rusams nebūtų atskleistos pozicijos.

Vienas iš vadų leidiniui sakė, kad darbas vyksta jau kelias savaites.

Pasak karių, jie susiduria su raštuotomis prieštankinių minų linijomis, po to – priešpėstinių minų, o tada – dar vienas prieštankinių minų sluoksnis.

REKLAMA

Nepavykus minų pašalinti, Ukrainos puolimas sulėtėtų ir jos pajėgos būtų nukreiptos į siauresnes teritorijas.

14:52 | Danilovas apie rusų nuostolius Bachmute: jie praranda 7,5 karto daugiau

Rusijos pajėgų nuostoliai Bachmute ir aplink jį yra 7,5 karto didesni nei ukrainiečių, pareiškė Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Oleksijus Danilovas, rašo UNIAN.

„Nuo rugsėjo 1 d., kai Maskva pradėjo naudoti nuteistuosius kaip samdinius Bachmute, žuvo 22 816 žmonių. Mūsų nuostoliai buvo 7,5 karto mažesni“, – italų leidiniui „Corriere“ komentavo jis.

REKLAMA

O. Danilovas taip pat pabrėžė, kad Ukraina neturi teisės atiduoti savo miestų okupantams.

Praėjusią savaitę neįvardintas Vakarų pareigūnas „Sky news“ teigė, kad Rusija, bandydama užimti Bachmutą, neteko mažiausiai 60 tūkst. karių.

Ukraina skaičiuoja, kad nuo karo pradžios Rusija neteko beveik 210 tūkst. karių.

14:36 | Ukraina: beveik ketvirtadalis slėptuvių šalyje užrakintos ar netinkamos naudoti

Ukrainoje išaugo susirūpinimas civilių saugumu, pareigūnams šeštadienį paskelbus, jog per patikrinimus buvo nustatyta, kad beveik ketvirtadalis šalies slėptuvių yra užrakintos ar netinkamos naudoti.

REKLAMA
REKLAMA

Patikrinimai buvo atlikti po incidento Kyjive, kai žuvo moteris, kaip pranešama, per rusų raketų ataką negalėjusi patekti į užrakintą slėptuvę.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba šeštadienį nurodė, kad iš daugiau kaip 4,8 tūkst. patikrintų slėptuvių 252 buvo užrakintos, o dar 893 – netinkamos naudoti.

Tą pačią dieną Kyjivo regiono prokuratūra pranešė, kad tiriant 33 metų moters žūtį prie užrakintos slėptuvės buvo sulaikyti keturi asmenys. Durų neatrakinęs sargas yra suimtas, o trims kitiems asmenims, įskaitant vieną vietos pareigūną, skirtas namų areštas.

Kaip nurodo prokuratūra, įtariamiesiems gresia įkalinimas iki aštuonerių metų už aplaidumą, nulėmusį žmogaus mirtį. 

Tuo metu Kyjivo meras Vitalijus Klyčko šeštadienį sakė, kad miesto valdžia, sudariusi galimybę internete teikti informaciją, per dieną sulaukė daugiau kaip tūkstančio skundų dėl užrakintų, netvarkingų slėptuvių ar jų trūkumo.

Vidaus reikalų ministerija nurodė, jog daugiau kaip 5,3 tūkst. savanorių, įskaitant gelbėtojus, policininkus ir vietos pareigūnus, toliau tikrins slėptuves visoje Ukrainoje.

Rusijai ketvirtadienį prieš aušrą raketomis apšaudant Kyjivą, žuvo devynerių metų mergaitė, jos motina ir dar viena moteris. Pastarąjį mėnesį tai daugiausiai aukų pareikalavusi pavienė ataka Ukrainos sostinėje. Minėta 33 metų moteris žuvo drauge su kitais laukdama, kol galės patekti į užrakintą slėptuvę. Moterį pražudė kritusios raketų nuolaužos, ukrainiečių žiniasklaidai sakė žuvusiosios vyras.

REKLAMA

14:14 | Juodojoje jūroje – rusų laivų manevrai

Rusija Juodojoje jūroje dislokavo vieną raketų nešėją su aštuoniomis „Kalibr“ raketomis, rašo „Ukrinform“.

„Priešas ir toliau didina įtampos laipsnį. Į Juodąją jūrą koviniam budėjimui pasiųstas antžeminis raketų nešėjas. Aštuonios raketos „Kalibr“ yra parengtos“, – cituojamas Ukrainos Pietų operatyvinės vadovybės pranešimas.

Dar sekmadienio rytą Rusija Juodojoje ir Azovo jūrose kovinėje parengtyje laikė 12 laivų, tačiau vėliau jų skaičių sumažino iki septynių, o raketnešių tarp jų nebuvo.

14:02 | „Planai mėgsta tylą“: Ukraina prakalbo apie kontrpuolimo pradžią

Apie Ukrainos pajėgų kontrpuolimą nebus skelbiama, sako Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Hana Maliar, rašo UNIAN.

„Planai mėgsta tylą. Nebus jokio pranešimo apie pradžią“, – cituojama ji.

Viceministrė taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Ukrainos kariai ragina laikytis tylos.

Ukraina jau kurį laiką anonsuoja pradėsianti kontrpuolimą, kurio metu bus pradedamas laikinai rusų okupuotų žemių išlaisvinimas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis anksčiau šį savaitgalį paskelbė, kad Ukrainos pajėgos yra pasiruošusios kontrpuolimui.

13:35 | Gyventojai papasakojo apie tragediją Dnipre: 2 m. dukrytės kūną iš griuvėsių ištraukė tėvas

REKLAMA

Rusams smogus Dnipro miestui, gyventojai papasakojo apie tragediją, rašo UNIAN. Per Rusijos pajėgų išpuolį šį savaitgalį buvo sužeisti 22 žmonės, tarp jų penki vaikai. Dvejų metų amžiaus mergaitė atakos metu žuvo.

Vietos gyventojai Valentinai Ivanovnai yra 68 metai. Ji nuo 2013-ųjų gyveno tame name, kurį rusai sugriovė. Smūgio metu bute kartu su moterimi buvo katė Busia. Valentina dar prieš penkis mėnesius neteko vyro.

„Katė dingo, mačiau ją gyvą dar tada, kai į mane trenkėsi šaldytuvas. Ji tupėjo virtuvės tarpduryje, kai kaimynė mane ištraukė iš po šaldytuvo. Man katė negalėjo rūpėti, pati buvau ištikta šoko. Stebėjausi, kaip išgyvenau, juk buto nebeliko.

Buvau virtuvėje ir tai mane išgelbėjo, nes ten buvo virtuvės siena. Ant manęs nukrito šaldytuvas, o tada žiūriu – viskas griūva. Mane nuvežė į ligoninę, man suteikė pagalbą“, – leidiniui „Suspilne“ komentuoja Valentina.

Atakos metu žuvo dvejų metų amžiaus mergaitė Liza. Anot laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministrės Irynos Vereščiuk, mergaitės mama yra reanimacijoje.

„Tėvas budėjo ir, kaip man sakė, jis asmeniškai išvalė griuvėsius ir ištraukė žmoną bei dukrą. Įsivaizduokite šios tragedijos mastą“, – cituojama pareigūnė.

Anot vietos valdžios, žuvusi mergaitė ir jos mama buvo visai šalia smūgio epicentro, jas prispaudė griuvėsiai ir plokštės.

REKLAMA

Kita namo gyventoja Aliona pasakoja asmeniškai pažinojusi žuvusios Lizos šeimą.

„Mažas vaikas, geras, vardas buvo Liza. Jie čia ne taip seniai gyveno, bet nieko blogo negaliu pasakyti, normali šeima“, – teigia Aliona.

Jos butas buvo pirmajame sugriauto namo aukšte. Tuo metu, kai įvyko smūgis, Aliona su vyru buvo už dviejų kilometrų nuo tragedijos vietos, o penkiolikmetis sūnus buvo namuose. Berniukas dabar yra intensyviosios terapijos skyriuje.

Paieškos operacijos įvykio vietoje jau baigtos. Tarnybos pradėjo valyti apšaudymo padarinius.

13:04 | Zelenskis įvardijo, kiek vaikų Ukrainoje nužudė rusai: „Daugelis jų galėjo tapti garsiais mokslininkais, menininkais, sporto meistrais“

Rusijos pajėgos Ukrainoje nužudė mažiausiai 500 vaikų, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, rašo UNIAN.

Anot jo, skaičius toli gražu nėra galutinis, nes tikslaus nukentėjusių vaikų skaičiaus nustatyti neįmanoma dėl karo veiksmų šalies teritorijoje.

„Nekaltų vaikų, tapusių Rusijos agresijos aukomis, sąraše jau yra mažiausiai 500 mūsų vaikų“, – cituojamas V. Zelenskis.

„Daugelis jų galėjo tapti garsiais mokslininkais, menininkais, sporto meistrais, prisidėti prie Ukrainos istorijos kūrimo“, – tęsia prezidentas.

„Juos pražudė Rusijos ginklai ir neapykanta, kurie ir toliau kasdien atima ir griauna Ukrainos vaikų gyvenimus“, – sako V. Zelenskis.

REKLAMA

Ukrainos Generalinės prokuratūros duomenimis, dėl Rusijos Federacijos ginkluotos agresijos Ukrainoje nukentėjo daugiau kaip 1 490 vaikų.

„Remiantis oficialia nepilnamečių prokurorų informacija, 485 vaikai žuvo, o daugiau kaip 1 005 vaikai buvo sužaloti įvairaus sunkumo laipsnio sužalojimais“, – cituojamas prokuratūros pranešimas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

12:39 | Kryme nugriaudėjo virtinė sprogimų: okupantai skelbia apie dronų ataką

Laikinai okupuoto Krymo Džankojaus mieste sekmadienį nugriaudėjo sprogimai, rašo UNIAN.

Okupantai pareiškė, kad prieš miestą įvykdyta dronų ataka. Vadinamasis Krymo vadovo patarėjas, buvęs ukrainiečių žurnalistas Olegas Kriučkovas pranešė, kad Džankojuje buvo numuštas dronas.

„Dronas buvo numuštas Džankojuje, Kryme. Buvo apgadinti kelių privačių namų langų stiklai“, – TASS cituoja kolaboranto žodžius.

Vėliau vadinamasis Krymo vadovas Sergejus Aksionovas taip pat pranešė apie dronų ataką.

„Praėjusią naktį oro gynybos pajėgos numušė penkis priešo bepiločius orlaivius, o dar keturi buvo užgrobti ir nutupdyti. Nukritus vienam iš bepiločių orlaivių, Džankos mieste buvo išdaužti trijų privataus sektoriaus namų ir dviejų automobilių langai.

REKLAMA

Vienas nesprogęs bepilotis orlaivis buvo rastas privataus gyvenamojo namo teritorijoje. Prieš ją išminuojant 50 žmonių buvo evakuoti į laikino apgyvendinimo centrą“, – skelbia jis.

Savo ruožtu Ukrainos gynybos pajėgų pietų jungtinio koordinacinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk pareiškė, kad Krymas turėtų jaustis Ukrainos dalimi.

„Sezonas tęsiasi. Krymas turėtų jaustis, kad jis yra Ukraina. Viską, ką pasėjome, tą ir pjausime“, – cituojama ji.

Krymą Rusija aneksavo dar 2014 m. Ukraina ir Vakarų pasaulis Krymą ir toliau laiko Ukrainos dalimi.

Ukraina ne kartą yra pažymėjusi, kad išlaisvins visas rusų užgrobtas teritorijas, įskaitant ir Krymą.

12:11 | Apskaičiavo Bachmuto kainą Rusijai: kad užimtų 48 cm teritorijos, neteko vieno kario

Kad užimtų 48 cm Bachmuto, Rusija neteko vieno kario, skaičiuoja Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, rašo „Sky news“.

„2022 m. vasarį Rusija tikriausiai planavo per 10–14 dienų užimti visą Donbaso regioną.

Tačiau Bachmute kas 48 cm įgyto ploto žuvo arba buvo sužeistas vienas jos karys.

Ukraina kovoja toliau“, – rašoma ministerijos pranešime „Twitter“.

Bachmutas jau kurį laiką išlieka vienu karščiausių fronto taškų.

Praėjusią savaitę neįvardintas Vakarų pareigūnas „Sky news“ teigė, kad Rusija, bandydama užimti Bachmutą, neteko mažiausiai 60 tūkst. karių.

REKLAMA

Ukraina skaičiuoja, kad nuo karo pradžios Rusija neteko beveik 210 tūkst. karių.

11:45 | Rusai smogė aerodromui vidurio Ukrainoje

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį dvi Rusijos sparnuotosios raketos pataikė į aerodromą netoli Ukrainos miesto Kropyvnickio, rašo „Ukrinform“. Šis miestas yra vidurio Ukrainoje.

„Ne visos sparnuotosios raketos buvo sunaikintos, sunaikintos keturios iš šešių. Deja, jos pataikė į operacinį aerodromą netoli Kropyvnickio“, – cituojamas Ukrainos karinių oro pajėgų atstovo spaudai Jurijaus Ihnato pranešimas.

Kartu jis pažymėjo, kad okupantai neišgali aktyviai atakuoti kiekvieną dieną, o jei raketų turėtų daugiau, neabejotinai padidintų atakų skaičių.

„Jei būtų daugiau (raketų – red. past.), patikėkite, jie daugiau nei 100 proc. jų paleistų į karinius aerodromus. Turime dešimtis veikiančių aerodromų. Deja, tai skanus kąsnelis priešui, o Ukrainos aviacija jiems kelia nerimą. Savo ataskaitose jie paprastai ją „naikina“ – penkis, o kartais ir 10 lėktuvų per savaitę. <...>

REKLAMA

Mūsų aviacija veikia dešimtyse veikiančių aerodromų. Vien per pastarąją parą mūsų aviacija jau įvykdė daugiau kaip 30 išskridimų ir surengė daugiau kaip 10 oro smūgių. Akivaizdu, kad priešui tai nepatinka“, – aiškina jis.

Anot J. Ihnato, Ukrainos aviacija priešinasi okupantams turima įranga, o kai kurie vakarietiški ginklai jau pritaikyti Ukrainos naikintuvams. Anot jo, Ukrainos karinėms oro pajėgoms reikia daugiafunkcinių naikintuvų.

„Turime suprasti, kad mums vis dar reikia daugiafunkcinio orlaivio, kad neleistume priešui priartėti prie mūsų sienų, mėtyti į mus valdomąsias bombas ir geriau apsaugoti mūsų šalį iš oro. Kartu su šiomis oro gynybos sistemomis mums reikia modernaus orlaivio, kad dangus būtų saugus ir baigtųsi okupantų oro terorizmas“, – pabrėžia jis.

11:30 | Donecko srityje žuvo trys civiliai

Dnipras – ne vienintelis rajonas, kurį praėjusią naktį apšaudė Rusija, rašo „Sky news“.

Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko pranešė, kad per į pietus nuo Charkovo esančio Hirnyko miestelio apšaudymą žuvo mažiausiai vienas žmogus ir septyni buvo sužeisti.

Horlivskyje, netoli paties Donecko miesto, žuvo dar du žmonės.

10:54 | Rusijoje dėl mėlynos ir geltonos vėliavos sulaikytas vyras: vėliau paaiškėjo, kad vėliava pačių rusų

Rusijoje buvo sulaikytas vyras, dėvėjęs mėlynos ir geltonos spalvos striukę, skelbia britų karinė žvalgyba, rašo „Sky news“. Vis dėlto paaiškėjo, kad tai ne Ukrainos vėliavos spalvos, o Rusijos oro ir kosmoso pajėgų vėliava.

Anot britų žvalgybos, mėlyna ir geltona spalvos Rusijoje yra faktiškai uždraustos.

Paranojiškai nusiteikę Rusijos pareigūnai, nesuvokdami, kas yra leistina, griežtai draudžia viską, kas „gali liudyti diskretišką paramą“ Ukrainai, pareiškė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

Anot žvalgybos, praėjusį mėnesį buvo suimtas globos namų darbuotojas, kuris į darbą atėjo vilkėdamas mėlynai geltoną striukę.

Vis dėlto paaiškėjo, kad Rusijos nacionalinės gvardijos kariai netoli Sankt Peterburgo sulaikė 22 metų vyrą už tai, kad jis demonstravo mėlynos ir geltonos spalvos Rusijos oro ir kosmoso pajėgų vėliavą.

„Kritika dėl areštų nuskambėjo iš netikėtos pusės: ultranacionalistinės, prokarinės Liberalų demokratų partijos“, – teigiama žvalgybos pranešime.

„Šios partijos firminiame ženkle yra geltona spalva mėlyname fone“, – priduriama jame.

10:13 | Ukraina skelbia naujausius okupantų nuostolius: tuoj bus peržengta dar viena svarbi riba

Ukraina iki sekmadienio jau likvidavo 209 940 rusų karių, sekmadienio rytą skaičiuoja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Vien pastarąją parą ukrainiečiai nukovė 470 rusų. Tai reiškia, kad jau netrukus bus peržengta dar viena psichologiškai svarbi riba – 210 tūkst. nukautų okupantų.

Rusija taip pat jau neteko:

  • 3 837 tankų, aštuoni iš jų buvo sunaikinti pastarąją parą;
  • 7 512 šarvuotų kovos mašinų, 10 iš jų sunaikintos pastarąją parą;
  • 3 555 artilerijos sistemų, 22 iš jų buvo sunaikintos pastarąją parą;
  • 583 daugkartinių raketų paleidimo įrenginių (MLRS), vienas buvo sunaikintas pastarąją parą;
  • 344 oro gynybos sistemų, dvi buvo sunaikintos pastarąją parą;
  • 313 lėktuvų ir 298 sraigtasparnių;
  • 3 175 dronų, 10 iš jų buvo sunaikinti pastarąją parą;
  • 1 132 sparnuotųjų raketų;
  • 18 laivų ir daugybės kitos technikos.

09:37 | Rusija naktį vėl atakavo Ukrainą raketomis ir dronais

Rusija praėjusią naktį atakavo Ukrainos miestus penkiais dronais „Shahed“ ir šešiomis raketomis, pranešė ukrainiečių kariškiai.

Nurodoma, kad oro gynyba numušė keturias sparnuotąsias raketas ir tris dronus kamikadzes.

„Okupantai tęsia naktines bepiločių ir sparnuotųjų raketų atakas Ukrainos teritorijoje prieš karinius ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektus“, – nurodė Ukrainos oro pajėgų vadovybė.

Nurodoma, kad nuo 1 val. iki 4 val. rusai panaudojo penkis iranietiškus kovos dronus „Shahed-136/131“, paleistus iš Briansko srities, ir šešias sparnuotąsias raketas Ch-101/Х-555, paleistas iš šešių strateginių bombonešių TU-95ms Kaspijos jūros rajone.

„Oro pajėgos... sunaikino keturias sparnuotąsias raketas ir tris kovos dronus“, – nurodoma pranešime.

Apie 1 val. nakties oro pavojus buvo paskelbtas daugelyje Ukrainos sričių, įskaitant Kyjivo. Kiek vėliau pranešta, kad aplink sostinę veikia oro gynybos sistemos.

Kyjivo administracijos vadovas Serhijus Popko ryte pranešė, kad iki sostinės nė vienas oro taikinys neatskrido ir kad visus juos oro gynyba sunaikino jiems dar esant toli nuo miesto.

08:30 | Dnipre per smūgį gyvenamajam rajonui žuvo mergaitė, sužeistas dar 21 žmogus

Centriniame Ukrainos Dnipro mieste per oro smūgį gyvenamajam rajonui žuvo dvejų metų mergaitė ir buvo sužeistas dar 21 žmogus, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Per ataką, dėl kurios ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis kaltino Rusiją, buvo iš dalies sugriauti du dviaukščiai pastatai, 10 privačių namų, parduotuvė, apgadintas dujotiekis, sakė regiono gubernatorius.

Po šeštadienio smūgio iš griuvėsių buvo ištraukta žuvusi mergaitė.

„Naktį iš namo... griuvėsių ištraukti mergaitės palaikai, – anksti sekmadienį per „Telegram“ pranešė Dnipropetrovsko srities gubernatorius Serhijus Lysakas. – Jai buvo ką tik suėję dveji.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų