bachmutas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bachmutas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bachmutas“.

Karas Ukrainoje. Švedų ministras ragina Europą suklusti: Rusija karinėje pramonėje mus lenkia

Rusija, palyginti su NATO šalimis, sparčiau plėtoja karinę pramonę, sako švedų gynybos ministras Paulas Johnsonas, rašo UNIAN. Anot jo, prireiks dar metų ar dvejų, kad pasivytume agresorę. Svarbiausi įvykiai: 23:59 | Ukraina numušė rusų lėktuvą Ukrainos kariuomenė numušė dar vieną Rusijos lėktuvą, rašo UNIAN. Šį kartą ukrainiečiai „nutupdė“ rusų atakos lėktuvą Su-25. Lėktuvas numuštas Pokrovsko kryptimi, rytų Ukrainoje, Donecko srityje.
2024-05-22

Ukraina su nerimu skaičiuoja – turi du mėnesius smogti rusams, antraip bus per vėlu

Pirmieji 2024 m. mėnesiai Ukrainai buvo nelengvi – atimtos teritorijos, daug aukų ir persekiojantis nepavykusio 2023 m. kontrpuolimo šešėlis. Tačiau panašu, kad nualinta yra ir pati Rusija. Ekspertai teigia, jog Vladimiras Putinas gali norėti laikinų paliaubų, nes karas vyksta ilgiau, nei Kremlius numatė.
2024-05-12

Ekspertai įspėja apie absurdiškai atrodančius rusų tankus – gali būti pavojingesni, nei atrodo

Susidurdamos su daugybę grėsmių mūšio lauke, Rusija ėmėsi papildomų priemonių, kad apsaugotų savo tankus aprūpindamos juos papildomais apsauginiais šarvais. Nors iš pirmo žvilgsnio tokie tankai gali atrodyti keistai, tačiau ekspertų teigimų, šie „vėžliai“ gali būti pavojingesni, nei atrodo.
2024-05-07

Karas Ukrainoje. Volodymyras Zelenskis apie pasiruošimą vasarai: „Mes atsakysime“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusijos pajėgos pavasarį ir vasarą bandys suintensyvinti puolimą ir veiksmus fronto linijoje. Svarbiausi įvykiai: 23:22 | Žuvo žinomas ukrainietis Pirmadienį mirė žinomas ukrainiečių karys Pavlo Petryčenka, rašo „Kanal 24“. Jis buvo oro žvalgas, kovojo Chersono ir Donecko kryptimis. Žinią apie vyro mirtį patvirtino jo sesuo Maryna Petryčenka.
2024-04-15

Karas Ukrainoje. Ukrainos žvalgyba – apie savų dronų veiksmingumą: jais sunaikino 100 mln. dolerių vertės Rusijos įrangos

Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas pasidžiaugė ukrainietiškų dronų „Sych” veiksmingumu. Pasak jo, pasitelkus šiuos dronus Ukrainos pajėgoms pavyko sunaikinti 100 mln. dolerių vertės Rusijos įrangos.  Svarbiausi įvykiai: 23:55 | Ministras: ukrainietiškų dronų gamyba pasiekė Rusijos lygį Ukraina, oficialiais duomenimis, pasivijo Rusiją ir pagal  gaminamų kovinių dronų skaičių, ir pagal kokybę.
2024-02-26

Scholzas atskleidė, kaip atrodė jo „kavos pertraukėlė“ Orbanui: štai ką turėjo išsiaiškinti

Amerikiečiams niekaip nesusitariant dėl Ukrainos paramos, o Europiečiams nukėlus diskusijas į sausį, Vakarų žvalgybų pareigūnai skaičiuoja Ukrainai likusius mėnesius. Jei paramos nebus – Kyjivas gali kristi jau kitą vasarą. O Vokietijos kancleris atskleidė daugiau detalių apie tai, kaip atrodė jo pasiūlymas Vengrijos premjerui išeiti atsigerti kavos, kai buvo balsuojama dėl Ukrainos. Galinga mašina gilų ir platų griovį kasa Ukrainos pasienyje su Baltarusia.
2023-12-16

Karybos ekspertas – apie šalia Bachmuto kovojančius „Wagner“ karius: jų nebėra tiek daug, kad paveiktų situaciją mūšio lauke

Netoli Bachmuto pastebimi „Wagner“ samdiniai, tačiau jų fronte tėra iki 600 karių, todėl tai nebėra rimta jėga, kuri galėtų paveikti situaciją mūšio lauke, sako Ukrainos karybos ekspertas Sergejus Grabskis.  „Šiam vienetui, jau tapusiam istoriniu eksponatu, skiriame daug laiko, nes būtent mūsų aktyvių veiksmų ir Bachmuto gynybos operacijos vykdymo dėka „Wagner“, kaip atskiras kovinis vienetas, tapo pėstininkų kovos vienetu. Rusijos okupantai buvo sunaikinti.
59 2023-10-05

Permainos karo vadų gretose: rusai nušalino savo generolą leitenantą Andrejų Syčevojų

Rusijos dalinio „Štorm Z“ instruktorius pranešė, kad Rusijos Gynybos ministerija nušalino generolą leitenantą Andrejų Syčevojų nuo vadovavimo puolimui Bachmuto kryptimi. Toks sprendimas priimtas dėl prasto generolo pasirodymo.
2023-10-03

Maskvos pareigūnas: Ukrainos pajėgos koordinuoja atakas Donbase ir apšaudo Bachmutą

Ukrainos pajėgos surengė koordinuotą ataką keliuose kaimuose rytinėje Donecko srityje ir intensyviai apšaudo Bachmuto miestą, penktadienį pranešė Maskvos paskirtas regiono pareigūnas.  Nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, daugiausia kovų vyko pramoninėje teritorijoje, o mūšis dėl Bachmuto buvo ilgiausias ir vienas kruviniausių per visą konflikto laikotarpį.
2023-09-22

Ukrainos gynėjai prie Bachmuto sutriuškino elitines rusų pajėgas

Per kontrpuolimą Ukrainos ginkluotosios pajėgos sugebėjo nugalėti elitinius Rusijos ginkluotųjų pajėgų dalinius į pietus nuo Bachmuto Donecko srityje. Šie daliniai anksčiau dalyvavo kontratakose ir bandė atstumti Ukrainos pajėgų veržimąsi šiose apylinkėse.  Apie tai naujausioje savo ataskaitoje skelbia JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.
2023-09-19
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų