tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienio vakarą Rusijos pajėgos smogė Ukrainos energetikos infrastruktūrai. Kol kas patvirtinta informacija, kad į infrastruktūros objektus pataikyta Dnipropetrovsko ir Charkivo srityse. Pranešama, kad šiose srityse sutriko elektros tiekimas. Vėliau pasirodė nepatvirtintos informacijos apie sprogimus Sumų ir Zaporižios srityse, tačiau kol kas nėra aišku, kur pataikė raketos.

Sekmadienio vakarą Rusijos pajėgos smogė Ukrainos energetikos infrastruktūrai. Kol kas patvirtinta informacija, kad į infrastruktūros objektus pataikyta Dnipropetrovsko ir Charkivo srityse. Pranešama, kad šiose srityse sutriko elektros tiekimas. Vėliau pasirodė nepatvirtintos informacijos apie sprogimus Sumų ir Zaporižios srityse, tačiau kol kas nėra aišku, kur pataikė raketos.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

22:54 | Paskelbtas vaizdo įrašas iš raketos sprogimo Charkivo elektrinėje

22:48 | Per Charkivo elektrinės apšaudymą žuvo žmogus

„Mažiausiai vienas žmogus žuvo apšaudžius Charkivo šiluminę elektrinę, o dar vieno žmogaus paieška tęsiasi“, – sako Charkivo srities Valstybinės pagalbos tarnybos viršininko pavaduotojas Anatolijus Toryanikas.

22:45 | Poltavos srityje atstatyta elektra ir vandentiekis

„Ukrinform“ praneša, kad Poltavos srityje buvo atstatyta elektra ir vandentiekis. 

Anksčiau pranešėme, kad elektra atstatyta ir Dnipropetrovsko bei Sumų srityje. 

22:37 | Svarbus proveržis: Ukrainos pajėgos pasiekė sieną su Rusija Charkivo srityje

Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasiekė sieną su Rusija Charkivo srities šiaurėje. Apie tai „Telegram“ pranešė Ukrainos valstybės sienos tarnybos spaudos atstovai, praneša „Ukrinform“.

REKLAMA

„Ginkluotosios pajėgos pasiekė sieną su Rusijos Federacija Charkivo srities šiaurėje“, – nurodoma pranešime.

Tarnybos paviešintame vaizdo įraše matyti, kad buvo nuplėšta Rusijos vėliava, šalia jos yra „STOP“ ženklas, o vietoj Rusijos vėliavos iškelta Ukrainos vėliava.

REKLAMA

Tada Ukrainos gynėjai nuleido užtvarą pasienyje ir paskelbė, kad „uždaro sieną“.

Po to Ukrainos karys paėmė „STOP“ ženklą ir pakabino prie užtvaro, atsukto į Rusijos pusę.

22:26 | Sumų regione atkurtas elektros tiekimas

Elektros tiekimas Sumų regione visiškai atkurtas, sakė srities karinės administracijos vadovas Dmitrijus Živickis.

„Tačiau gali būti įtampos stabilumo sutrikimų“, – sakė jis.

22:15 | Patvirtinta: Rusija smogė Charkivo TEC-5 kombinuotai šilumos ir elektros jėgainei

REKLAMA

Prezidento kanceliarija patvirtino Rusijos ataką prieš Charkivo TEC-5 kombinuotą šilumos ir elektros jėgainę.

„Charkovo ir Donecko sritys visiškai išjungtos, iš dalies Zaporižios, Dnipropetrovsko, Sumų sritys. Rusijos teroristai išlieka teroristai ir smogė kritinei infrastruktūrai. Jokių karinių objektų, tik tikslas palikti žmones be šviesos ir šilumos", – Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis rašė socialiniame tinkle „Twitter“.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pat metu pasirodė pranešimų, kad elektros tiekimas Dnipropetrovsko ir Sumų regionuose jau atkurtas 100 procentų.

22:02 | Zelenskis: šiandien mūsų karių veiksmus mato ir švenčia visi

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad Ukrainos karių pasiekimai šiandien džiugina visus. 

„Šiandien mūsų karių veiksmus Ukrainos šiaurėje, pietuose ir rytuose mato ir švenčia visi. Pasaulis džiaugiasi, priešas panikuoja, Ukraina tavimi didžiuojasi, tavimi tiki, meldžiasi už tave, laukia tavęs.

REKLAMA

Esame tikri: važiuosite iki mūsų sienos, į visus jos ruožus. Pamatysite mūsų linijas ir priešo užnugarį. Pamatysite, kaip spindi mūsų žmonių akys. Jie tai vadins geros valios gestais. Mes tai pavadinsime pergale“, – sako V. Zelenskis. 

21:43 | Ukrainos pajėgoms pavyko numušti 9 iš 11 Rusijos paleistų raketų

Ukrainos pajėgoms pavyko numušti devynias iš 11 Rusijos paleistų raketų, praneša UNIAN. 

Pasak UNIAN, septynios raktetos numuštos virš Dnipropetrovsko srities ir dvi – virš Poltavos. 

REKLAMA

21:20 | Vaizdo įraše – Ukrainos kovotojai Iziume

„Telegrame“ pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Ukrainos kovotojas nusifilmavo pagrindinėje Iziumo aikštėje. Neoficialiai skelbiama, kad Iziumas buvo atkovotas Ukrainos pajėgų

„Viskas aplink sunaikinta. Bet nieko. Viską atstatysime“, – sako karininkas.

21:05 | Dnipropetrovsko srityje taip pat nugriaudėjo sprogimai, pranešama, kad smogta energetikos infrastruktūrai

Srities karinės administracijos vadovas Valentinas Rezničenka taip pat praneša apie smūgį energetikos infrastruktūrai Dnipropetrovsko srityje, rašo UNIAN. 

REKLAMA
REKLAMA

„Visos tarnybos jau veikia. Viską atstatysime kuo greičiau", – sakė jis.

21:00 | Charkivo meras patvirtino: Charkive smogta infrastruktūros objektams, dėl išpuolio dalyje rajono dingo elektra

Charkivo meras Igoris Terechovas paskelbė apie smūgį Charkovo infrastruktūros objektams, rašo UNIAN. 

„Smūgis dėl infrastruktūros objekto Charkive. Dėl išpuolio apink miestą dingo elektra. Dėl tos pačios priežasties nėra vandens – siurbliai neveikia", – sakė jis.

REKLAMA

Meras ragino išlikti ramiems: „Mūsų specialistai ir komunalinės įmonės jau dirba, kad pašalintų žalą, kurią miestui padarė mūsų priešas.“

Pasirodė pranešimų, kad rusai galėjo smogti Charkivo TEC-5 kombinuotai šilumos ir elektros jėgainei, tačiau ši informacija dar nėra patvirtinta. 

20:30 | Premjeras: Graikija nesiųs į Ukrainą oro gynybos sistemų, nes jų reikia Graikijos gynybai

Graikija nesiųs į Ukrainą Rusijoje pagamintų oro gynybos sistemų S-300, nes jų reikia pačios Graikijos gynybai. Tai pareiškė ministras pirmininkas Kyriakas Mitsotakis, rašo UNIAN. 

REKLAMA

20:22 | Sulaikytas atleistas Charkivo srities saugumo tarnybos vadovas Romanas Dudinas

Sulaikytas buvęs Charkivo srities saugumo tarnybos vadovas Romanas Dudinas, praneša UNIAN. Kol kas oficialios informacijos laukiama.

R. Dudinas įtariamas išdavyste. Jį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido gegužės pabaigoje. Tada jis kalbėjo:

„Atleidau Ukrainos saugumo tarnybos vadovą [Charkivo] sričiai, dėl fakto, kad jis nuo pirmųjų visapusiško karo dienų nedirbo dėl miesto gynybos ir galvojo tik apie save.“

REKLAMA
REKLAMA

20:10 | Generalinis štabas: okupantai Svatove paliko keturis „Kamaz'us“ ir 20 šarvuočių

Generalinis štabas praneša, kad okupantai Svatove paliko keturis sunkvežimius „Kamaz“ ir 20 šarvuočių. Be to, jie pavogė daugiau nei 20 vietos gyventojų automobilių, rašo UNIAN.

20:00 | Kai kuriose gyvenvietėse Chersono srityje rusai pasitraukė iš savo pozicijų

Chersono srityje rusai pasitraukė iš savo pozicijų kai kuriose gyvenvietėse, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

REKLAMA

Apie tai rašo „Freedom“.

Dėl didelių darbo jėgos praradimų rusų įsibrovėliai išvarė visus vietos gyventojus iš Centrinės miesto ligoninės Nova Kachovkoje ir panaudojo ją tik savo kariuomenei, rašoma pranešime.

19:53 | Reznikovas: Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas praėjo daug geriau, nei tikėtasi

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų operaciją pavadino „sniego gniūžte, riedančia nuo kalno“, rašo „Freedom“

REKLAMA

„Ukrainiečiai norėjo eiti į kontrapuolimą, mums to reikėjo, ir tai yra ženklas, kad Rusiją galima nugalėti“, – interviu „Financial Times“ sakė O. Reznikovas.

Ministras pažymėjo, kad Ukrainos kariškiai po šešias dienas trukusio puolimo buvo pavargę, tačiau kovinė dvasia jų neapleido.

19:45 | Ukrainoje skamba oro pavojaus signalas

Visoje Ukrainoje girdisi oro pavojaus signalas, praneša „Ukrinform“. Ukrainiečiams patariama rasti saugų prieglobstį.

REKLAMA

19:21 | Kadyrovas abstulbęs dėl ukrainiečių sėkmės ir Rusijos „pasirodymo“: jei taip ir toliau, būsiu priverstas kalbėtis su vadovybe

Kremliui ištikimas Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas sukritikavo Rusijos armijos vadovybę po to, kai ji buvo netikėtai priversta trauktis dėl staigaus Ukrainos kontrpuolimo šiaurės rytuose.

Kadyrovas taip pat užsiminė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „gali nežinoti tikrosios padėties“, rašo „The Guardian“.

„Jie padarė klaidų ir manau, kad padarys reikiamas išvadas“, – sekmadienį savo propagandiniam kanalui „Telegram“ paskelbtame garso pranešime sakė R. Kadyrovas.

„Jei šiandien ar rytoj nebus padaryta jokių strategijos pakeitimų, būsiu priverstas kalbėtis su Krašto apsaugos ministerijos ir šalies vadovybe, kad išsiaiškintume realią situaciją vietoje. Tai labai įdomi situacija. Sakyčiau, tai stulbina“, – sakė R. Kadyrovas.

18:50 | Haidajus: okupantai bėga link Luhansko ir Rusijos, prie patikros posto – 12 km eilė

Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus praneša, kad okupantai bėga link Luhansko ir Rusijos, o prie patikros posto Stanicy Luhansko – 12 km eilė.

Pasak jo, artimiausiu metu Ukrainos kariuomenė planuoja atkovoti Iziumą ir Limaną bei pradėti Luhansko srities deokupaciją.

REKLAMA

18:35 | TATENA: Zaporižios AE atkurtas išorinis elektros tiekimas

Zaporižios AE buvo atkurtas išorinis elektros tiekimas, praneša TATENA, informuoja „Ukrinform“.

„Atkurta Zaporižios atominės elektrinės rezervinė maitinimo linija, kuri aprūpina elektrinę išoriniu elektros energijos tiekimu, reikalingu reaktoriaus aušinimui ir kitoms saugos funkcijoms“, – tviteryje rašo TATENA.

18:20 | Galingas smūgis rusams: Nova Kachovkoje ukrainiečiai sunaikino tiltą, rusų amunicijos sandėlį, 35 okupantus ir 5 šarvuočius

Ukrainos operatyvinė vadovybė „Pietūs“ skelbia, kad Nova Kachovkos srityje Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino rusų pastatytą tiltą per Dnieprą, kurį okupantai bandė naudoti pajėgų transportavimui. 

Apie tai praneša „Ukrinform“.

„Pagal kovinių užduočių rezultatus patvirtinti priešo nuostoliai – 35 okupantai, 5 vienetai šarvuočių ir 120 kalibro minosvaidis. Nova Kachovkos rajone buvo sunaikintas amunicijos sandėlis ir susprogdintas tiltas per Dnieprą“, – pranešė spaudos tarnyba.

Aiškinama, kad per naktį Ukrainos aviacijos ir raketų bei artilerijos daliniai įvykdė daugiau nei 130 šaudymų okupantų karių ir priešo kovinės technikos koncentracijos vietose, tilto ir amunicijos sandėlio zonose.

REKLAMA

17:57 | Orlovas: rusai okupuotų teritorijų gyventojus agituoja išvykti į Rusiją dėl „paaštrėjusios padėties“

Rusijos įsibrovėliai agituoja laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų gyventojus išvykti į Rusijos Federaciją dėl „paaštrėjusios padėties“.

Apie tai „Telegram“ pranešė Enerhodaro meras Dmitrijus Orlovas, praneša „Ukrinform“.

„Enerhodare šiandien okupantai paskelbė savo informaciniuose šaltiniuose, kuriame „dėl pablogėjusios situacijos“ rekomenduoja <...> okupuotų teritorijų gyventojams išvykti į Rusijos Federaciją“, – rašė jis.

17:35 | Rusijos invazijos nuostoliai Ukrainai siekia daugiau nei 97 mlrd. JAV dolerių, o atkūrimo kaina sieks 349 mlrd.

„Freedom“ skelbia, kad Rusijos invazijos nuostoliai Ukrainai jau siekia daugiau nei 97 mlrd. JAV dolerių, o atkūrimo kaina sieks 349 mlrd. JAV dolerių.  

Tokie skaičiai skelbiami remiantis Pasaulio banko, Europos Komisijos ir Ukrainos vyriausybės bendro vertinimo rezultatais, remiantis laikotarpiu nuo vasario 24 – birželio 1 d.  

Pasaulio bankas pažymėjo, kad Rusijos invazija į Ukrainą ir toliau sukelia siaubingų aukų – nuo ​​civilių aukų ir milijonų žmonių perkėlimo iki plataus namų ir įvairių įmonių naikinimo.

17:20 | Macronas telefonu kalbėjosi su Putinu

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kalbėjosi telefonu su Ukrainoje karą pradėjusiu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, skelbia „The Guardian“, remdamiesi Kremliaus informacija. 

REKLAMA

Pasak leidinio, jiedu aptarė saugumo situaciją Zaporižios atominėje elektrinėje.

17:05 | Charkivo srityje jau išlaisvinta daugiau nei 40 gyvenviečių

Charkivo srityje jau buvo deokupuota daugiau nei 40 gyvenviečių, praneša UNIAN, remdamiesi Charkivo srities karinės administracijos atstovais. 

Charkivo regioninės administracijos vadovas Olegas Sinegubovas sako, kad daliniai jau įžengė ir į Kupjanską. 

„Mūsų daliniai įžengė į Kupjanską, gyvenviečių išlaisvinimas Iziumo rajone tęsiasi. Šiandien yra daugiau nei 40 gyvenviečių“, – sakė Sinegubovas.

Jis pažymėjo, kad iš tiesų deokupuotų gyvenviečių yra kur kas daugiau, tačiau šiuo metu šio skaičiaus paskelbti negalima, atsižvelgiant į vykstančią Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinę operaciją. Priešas nuolatos bando atakuoti Ukrainos kariuomenę, tačiau jie laiko savo pozicijas.

Kaip praneša „Ukrinform“, gynybos viceministrė Hanna Malyar sakė, kad prieš žengiant į priekį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artileristai paleido sviedinius, pripildytus lankstinukų su instrukcijomis Rusijos kariuomenei, kad jie turi galimybę pasiduoti ir kaip tą padaryti.

Buvo pranešta, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos šiuo metu vykdo aktyvias puolimo operacijas šiaurės rytų kryptimi ir tęsia nuoseklias pastangas atkovoti teritorijas šalies pietuose, ypač Chersono kryptimi.

REKLAMA

16:45 | Žiniasklaida: išlaisvintose Charkivo srities teritorijosi rasti aktai dėl ukrainiečių literatūros išbraukimo iš mokymo planų

Nuo okupantų išlaisvintose Charkivo srities teritorijose buvo rasti aktai dėl ukrainiečių literatūros išpbaukimo iš mokyklų programų, praneša UNIAN. 

Pasak žurnalisto Deniso Kazanskio, dokumentai datuojami 2022 metų rugpjūčio mėn.

„Matyt, okupantai buvo tikri, kad ten liks amžinai, bet nepasisekė“, – svarsto UNIAN. 

16:28 | Kirilenka: 75 proc. Donecko srities gyventijų buvo evakuoti

Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavelas Kirilenka sako, kad 75 proc. Donecko srities gyventojų buvo evakuoti, praneša „Freedom“.

Jis taip pat teigė, kad Donecko srities karinė administracija turi aiškių planų atkurti gyvybę nuo rusų įsibrovėlių išlaisvintose regiono teritorijose.

16:00 | Spaudžia ašarą: Ukrainos gyventojai atkovotose teritorijose bėga į kovotojų glėbį, neša gėles

UNIAN sekmadienį išplatino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota jautri akimirka, kai teritoriją išlaisvinusius Ukrainos gynėjus pasitinka vietos gyventojai.

Vaizdo įraše matyti, kaip žmonės sveikina kovojusius gynėjus, jiems įteikiamos gėlės. Vyrai kovotojus sveikina spaudžiant ranką, o merginos bėga jų pasitikti ir apsikabinti.

REKLAMA

Vaizdo įraše girdisi šūksniai „Ačiū! Ačiū!“, „Slava Ukraine!“

15:33 | Į Rusiją iš Ukrainos Charkivo srities bėga „tūkstančiai žmonių“ – rusų pareigūnas

Su Ukraina besiribojančio Rusijos pietinio regiono pareigūnas sekmadienį pareiškė, kad per praėjusią parą tūkstančiai žmonių kirto sieną.

„Per pastarąją parą sieną kirto tūkstančiai žmonių. Dauguma jų savo automobiliais vyko pas giminaičius. Šiandien srityje esančiuose 27 laikino apgyvendinimo centruose yra 1 342 žmonės“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo pareiškime sakė Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

Šie komentarai paskelbti Ukrainos rytuose tęsiantis įnirtingiems mūšiams. Kyjivas sekmadienį pareiškė, kad jo pajėgos stengiasi išstumti Rusijos karius iš gyvenviečių aplink strategiškai svarbų Iziumo miestą.

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas anksti sekmadienį paskelbė, kad nuo kontrpuolimo pradžios anksčiau šį mėnesį iš rusų atkovota jau 3 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorija.

15:20 | Okupantų puota ant palaikų: surengė koncertą ant Mariupolio dramos teatro griuvėsių

Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka praneša, kad okupantai puotauja ant žuvusiųjų palaikų.

Mero patarėjas sako, kad ant Mariupolio dramos teatro griuvėsių okupantai surengė Rusijos orkestro koncertą sovietinės miesto „šventės“ proga.

REKLAMA

„Rusijos orkestro ir atlikėjo koncertas su patosu ir apšvietimu dramos teatre“, – rašė jis.

P. Andriuščenka rašė, kad „visa tai atrodo taip, lyg prievartautojas ir žudikas nusikaltimo vietoje rengia puotą aukos artimiesiems“.

Taip pat buvo pavogti troleibusai. Jie buvo perdažyti partijos „Vieningoji Rusija“ spalvomis ir planuojami paleisti Donecke.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kovo viduryje Rusijos karinės pajėgos ant pietinio Ukrainos miesto Mariupolio dramos teatro numetė galingą bombą, žinodamos, kad teatre slepiasi civiliai Ukrainos gyventojai.

Skaičiuota, kad slėptuvėje išpuolio metu buvo apie 1000 žmonių. Po sprogimo nedidelę dalį jų pavyko išgelbėti, tačiau didžioji dalis – „Associated Press“ skaičiavimu, 600 žmonių – žuvo. Šalia Mariupolio dramos teatro, kur slėpėsi nuo karo, civiliai gyventojai buvo didžiulėmis baltomis raidėmis parašę „vaikai“, taip įspėdami, kad slėptuvėje slepiasi ir vaikai, tačiau nuo mirtino išpuolio tai neapsaugojo.

14:57 | Okupantai apšaudė Voznesenską

Mykolajivo srityje okupantai apšaudė civilinę Voznesensko infrastruktūrą, praneša „Ukrinform“.

Teigiama, kad yra sužeistųjų.

Apie tai „Telegram“ paskelbė Mykolajivo srities tarybos vadovė Hanna Zamazejeva.

„Atvykimai virš Voznesensko. Virš civilių objektų. Deja, yra aukų. Šiuo metu yra mažiausiai 2 sužeistieji“, – sakė ji.

REKLAMA

Taip pat šiąnakt 2 valandą Voznesensko rajone priešlėktuvinė gynyba numušė dvi priešo raketas.

Anksčiau buvo pranešta apie smarkų Mykolajivo apšaudymą: naktį rusai raketomis apšaudė miesto gyvenamuosius rajonus, buvo sužeisti devyni žmonės.

14:40 | Kremlius keičia plokštelę: Lavrovas sako, kad Rusija neatsisako derybų su Ukraina

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sako, kad Rusija neatsisako derybų su Ukraina. 

„Rusija neatsisako derybų su Ukraina, tačiau kuo ilgiau procesas bus atidedamas, tuo sunkiau bus susitarti dėl taikos.“

Anksčiau Vladimiro Putino patarėjas Dmitrijus Peskovas teigė, kad derybos tarp Rusijos ir Ukrainos vyks tik tuo atveju, jei bus laikomasi Kremliaus sąlygų.

14:10 | Žiniasklaida: ukrainiečiai atkovojo dar 5 kaimus

Ukrainos kariuomenė keliuose Charkivo srities kaimuose iškėlė Ukrainos vėliavą, praneša UNIAN.

UNIAN rašo, kad kol kas oficialios informacijos apie tai nėra.

13:41 | Kuleba: anksčiau darbotvarkėje buvo prašymai dėl ginklų tiekimo, o dabar yra aprūpinimo planas

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba padėkojo partneriams, aprūpinusiems mūsų šalį reikiama ginkluote, rašo „Freedom“.

Dabar darbotvarkėje sprendžiama ne kokius ginklus tiekti, o kaip ir per kokį laikotarpį, nes greiti pristatymai priartina pergalę ir taiką, pabrėžė D. Kuleba.

13:17 | Ukrainos oro gynyba numušė Rusijos raketą virš Dnipropetrovsko

Ukrainos oro gynybos pajėgos virš Dnipropetrovsko srities numušė raketą, praneša „Ukrinform“. 

Apie tai „Telegram“ skelbia Dnipropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentinas Rezničenka.

„Mūsų diena tęsiasi geromis naujienomis... Mūsų gynėjai numušė priešo raketą virš Dnipropetrovsko srities. Ačiū mūsų oro gynybai", – rašė jis.

12:41 | Ukrainos pajėgų štabo viršininkas praneša apie sėkmę: iki sienos Charkivo srityje liko 50 km

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Valerijus Zalužnas pranešė, kad kovotojus lydi sėkmė – iki valstybės sienos Charkivo srityje liko vos 50 kilometrų. 

Apie tai jis pranešė socialiniame tinkle „Facebook“, praneša UNIAN. 

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos toliau išlaisvina Rusijos okupuotas teritorijas. Nuo rugsėjo pradžios Ukrainai buvo grąžinta daugiau nei 3000 kvadratinių kilometrų. Charkivo kryptimi pradėjome judėti ne tik į pietus ir į rytus, bet ir į šiaurę. Iki valstybės sienos liko 50 km“, – rašė V. Zalužnas.

„Galingų Rusijos kariuomenės įtvirtintų teritorijų užėmimas leido pradėti kontrpuolimą Balaklijoje, Iziume ir Kupjanske. Didžiuojuosi ir dėkoju kiekvienam Ukrainos gynėjui. Manau, kad yra garbė kovoti kartu su jumis. Amžinas atminimas žuvusiems kovose dėl Ukrainos!“ – pridūrė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas.

12:00 | Okupantai Ukrainą per parą apšaudė penkis kartus: yra aukų

Rusija per paskutinę parą penkis kartus apšaudė Ukrainos miestus raketų sistemomis „Iskander“, praneša „Ukrinform“.

Apie tai „Telegram“ pranešė Pokrovsko meras Ruslanas Trebuškinas, praneša „Ukrinform“.

„Pokrovsko miestą nuo 21:20 iki 02:20 pataikė 5 Iskander raketos“, – rašė jis.

Jo žiniomis, apgadinta daugiau nei 20 gyvenamųjų pastatų ir geležinkelio infrastruktūra. Jis taip pat pridūrė, kad dėl apšaudymo kol kas Pokrovsko bendruomenei nėra tiekiamas vanduo.

Vėliau R. Trebuškinas „Telegram“ pranešė, kad 10.10 val. dėl naktinio apšaudymo žuvo 6 piliečiai.

Pasak Pokrovsko mero, šiuo metu gyventojams padedama nuvalyti griuvėsius ir surašyti pastato remonto dokumentus būsto ir komunalinių paslaugų skyriaus bei rangovų organizacijų specialistams.

„Stengsimės, kad pastatai būtų kuo greičiau tinkami gyventi“, – sakė jis.

11:35 | Kyjivas: Rytų Ukrainoje tęsiasi kova už svarbaus Iziumo miesto apylinkes

Ukraina sekmadienį pareiškė, kad jos pajėgos, tęsdamos didelio masto kontrpuolimą šalies rytuose, stengiasi išvyti Rusijos karius iš gyvenviečių aplink strategiškai svarbų Iziumo miestą.

„Mūsų pajėgos įžengė į Kupjanską. Charkivo srityje tęsiasi gyvenviečių Kupjansko ir Iziumo apylinkėse išlaisvinimas“, – sakoma ukrainiečių kariuomenės pranešime, paskelbtame praėjus 200 dienų nuo Rusijos invazijos pradžios.

Kyjivo pajėgos teigia per kontrpuolimą atkovojusios jau mažiausiai 30 miestų ir kaimų rytinėje Charkivo srityje.

Sekmadienį Ukrainos kariuomenė pareiškė, kad pastarosiomis dienomis iš rusų buvo atkovota apie 2 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorijos.

Rusija iš pradžių teigė, kad siunčia į Charkivo sritį pastiprinimą, tačiau šeštadienį Maskva paskelbė, kad atitraukia savo karius į piečiau esančią Donecko sritį.

11:24 | Zelenskis pranešė džiugią naujieną iš Charkivo: „Dar viena išlaisvinta gyvenvietė!“

„14-osios atskiros mechanizuotos brigados, pavadintos kunigaikščio Romano Didžiojo vardu, dėka Ukrainos vėliava grįžo į Čkalovską, Charkivo sritį. Ir taip bus visur. Okupantus išvarysime iš kiekvieno Ukrainos miestelio ir kaimo.

Ačiū visiems mūsų herojams!“ – praneša V. Zelenskis. 

11:03 | Pasaulio bendruomenė žavisi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimu 

Vis daugiau užsienio politikų išreiškia susižavėjimą Ukrainos kariuomenės sugebėjimai, kurie nuo rugsėjo pradžios išlaisvino per 2 tūkst. km teritorijų.   „Karas dar toli gražu nebaigtas. Tačiau vaizdo įrašai/pranešimai apie Ukrainos progresą kartu su Rusijos karių panika parodo situaciją Ukrainos pusėje“.   „Esu patenkinta ir įkvėpta ukrainiečių pažangos kovojant už savo ateitį“, – sako JAV nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Ukrainoje Bridžita Brink.

09:52 | Danilovas: mūsų užduotis – atimti iš Rusijos norą pulti kaimynes

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas sako, kad Ukrainos užduotis yra atimti iš Rusijos norą pulti kaimynines valstybes, tačiau priduria, kad Ukrainos pajėgos sustos ten, kur baigiasi Ukrainos interesai. 

Pasak O. Danilovo, jei Rusija išliks tokioje formoje, kokioje yra dabar, tik laiko klausimas, kada ji pradės kitą karą. 

„Turime suprasti: jei Rusija išliks tokioje formoje, kokioje yra dabar, tai tik laiko klausimas, kada ji galės pradėti kitą karą. Todėl mūsų užduotis yra padaryti Rusiją tokią, kad ji net neturėtų noro galvoti, kad ji gali pulti kaimynus, ypač taip, kaip tai darė mūsų šalies atžvilgiu“, – sakė J. Danilovas.

Pasak O. Danilovo, šis karas baigsis tik išlaisvinus visas laikinai Rusijos okupuotas Ukrainos teritorijas.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos sustos ten, kur baigsis mūsų interesai. Ir tai priklausys nuo daugelio aplinkybių", – pridūrė O. Danilovas.

09:20 | Ukrainiečiai per parą nukovė 400 okupantų

UNIAN skelbia, kad ukrainiečių pajėgos per pastarąją parą nukovė net 400 rusų karių. Pasak UNIAN, nuo karo pradžios Rusija neteko 52 650 žmonių.

09:13 | „Enerhoatom“: Zaporižios AE visiškai uždaryta

Ukrainos valstybinės branduolinė agentūra „Enerhoatom“ skelbia, kad 2022 m. rugsėjo 11 d., 03.41 val., nuo elektros tinklo buvo atjungtas Zaporižios atominės elektrinės 6-asis blokas. Šiuo metu ruošiamasi jį atvėsinti ir perkelti į šaltą būseną.

Apie tai „Telegram“ pranešė „Enerhoatom“ spaudos tarnyba, rašo UNIAN. 

„Pastarąsias tris dienas 6-asis energijos blokas veikė salos režimu, tenkindamas tik pačios ZAE poreikius kritiškai mažu galios lygiu (nuo 114 iki 140 MW), nes dėl Rusijos apšaudymo visos AE ryšio linijos Zaporižios AE su Ukrainos energetikos sistema buvo pažeista“, – rašoma pranešime.

Pažymima, kad rugsėjo 10 d. vakare, atkūrus vienos iš šių ryšių linijų veikimą, iš Ukrainos energetikos sistemos tapo įmanomas elektros tiekimas pačios ZAE reikmėms. Todėl buvo nuspręsta išjungti 6-tą maitinimo bloką ir perkelti į saugiausią būseną – šaltą.

„Enerhoatom“ pridūrė, kad pakartotinai pažeidus ryšio linijas su elektros sistema, pačios ZAE poreikiai bus maitinami iš dyzelinių generatorių. Todėl ZAE reikia papildomų dyzelinio kuro partijų.

„Siekiant užkirsti kelią avarinei situacijai stotyje, būtina stabdyti Rusijos atakas prieš ZAE ryšio linijas su energetikos sistema ir aplink ją sukurti demilitarizuotą zoną. Po to bus galima remontuoti ryšio linijas, įjungti ZAE ir užtikrinti tolesnį saugų veikimą“, – pabrėžė „Enerhoatom“.

09:02 | Apšaudytas Mykolajivas

Naktį okupantai apšaudė Mykolajivą, yra sužeistų, praneša UNIAN. 

Pasak miesto mero Aleksandro Senkevičiaus, per apšaudymą buvo apgadinti gyvenamieji pastatai, 9 žmonės buvo sužeisti.

Anot jo, keturi nukentėjusieji vis dar yra ligoninėje.

08:56 | Zelenskis: visų rusų okupuotų Ukrainos teritorijų išvadavimas įvyks žiemą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis mano, kad visų rusų okupuotų Ukrainos teritorijų išvadavimas įvyks žiemą. Tačiau tam reikia naujų ginklų. Derybos su Kremliumi vis dar neįmanomos, rašo Ukrainos prezidento kanceliarija, skelbia BELSAT. 

V. Zelenskis išreiškė nuomonę, kad dabar Ukrainos kariuomenė neturi kitos išeities, kaip tik nugalėti agresorių. Pasak prezidento, šią žiemą kariuomenė galės išlaisvinti visas rusų užimtas teritorijas.

„Manau, kad ši žiema yra lūžio taškas, ir tai gali lemti greitą Ukrainos deokupaciją. Matome, kad jie bėga tam tikromis kryptimis. Jei turėtume šiek tiek stipresnius ginklus, greičiau deokupuotume“, – sako Ukrainos prezidentas.

Prezidentas taip pat pridūrė, kad Ukraina neturi kitos išeities, kaip nugalėti agresorių šiame kare.

„Mes visi tikime laimėti labiau nei jie, ir tai yra svarbiausia. Pagrindinis mūsų ginklas – tikime, žinome, jaučiame pergalę“, – pažymėjo šalies vadovas.

Tuo pat metu V. Zelenskis teigė, kad dabar derybos su Kremliumi dėl karo pabaigos yra neįmanomos, nes Rusijos pusė negali suformuluoti jokių adekvačių pozicijų.

„Norime baigti karą, bet erdvė ir galimybės pasikeitė. Visuomenė nenori kalbėtis su teroristais. Nors gali bendrauti net su teroristais, nes jie žino, ko nori“, – pažymėjo šalies vadovas.

08:33 | JAV nacionalinio saugumo patarėjęs giria Ukrainos kontrpuolimą

JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'a Sullivanas gyrė Ukrainos karių atsakomojo puolimo rezultatus, skelbia „Freedom“.

„Šis kontrpuolimas, be kita ko, rodo, kad negalima tiesiog sakyti, kad Rusija amžiams okupavo teritorijas ir primeta joms savo politinę sistemą. Tai svarbus signalas tiek kariniu-taktiniu, tiek politiniu-diplomatiniu lygmenimis“, – pabrėžė J. Sullivanas. 

Jis pridūrė, kad Ukrainos prezidentas ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos savarankiškai nuspręs, kaip ir kada grąžinti okupuotas teritorijas iki 2022 m., o JAV ir sąjungininkės rems Kijevą.

08:20 | Okupantai dėl didelių nuostolių nori mobilizuotis okupuotose teritorijose

Rusijos okupantai dėl didelių nuostolių planuoja mobilizuotis laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo „Freedom“.

Anot Ukrainos generalinio štabo, rusai ir toliau patiria nuostolių. Per praėjusią parą į Belgorodo srities Valuiki gyvenvietę buvo pristatyti daugiau nei 75 sužeisti Rusijos kariai, o daugiau nei šimtas įsibrovėlių buvo evakuoti iš Belgorodo į Maskvą.

Dėl didelių darbo jėgos praradimų Rusijos įsibrovėliai laikinai okupuotose teritorijose planuoja vykdyti vadinamąją vyrų gyventojų „mobilizaciją“. Dabar vyrams uždrausta išvykti iš gyvenviečių, praneša štabas. 

08:00 | Dnipropetrovsko srityje Rusija atakavo gyvenamąjį rajoną, yra sužeistų

Dnipropetrovsko srityje naktį Rusija atakavo gyvenamąjį rajona, praneša srities karinės administracijos vadovas Valentinas Rezničenka. 

Pasak jo, raketos pataikė tiesiai į gyvenamąjį rajoną, dėl ko buvo sužeistas pagyvenęs vyras.

Taip pat naikinami administraciniai pastatai, parduotuvės, turgus, sandėliai ir gyvenamieji pastatai.

Į Nikopolį atvyko daugiau nei 35 sviediniai, pasiųsti Rusijos pajėgų. Sužeisti trys žmonės – du vyrai ir moteris.

Mieste apgadinti daugiaaukščiai ir privatūs namai, kelios ugdymo įstaigos, poliklinika, pramonės infrastruktūros objektas.

07:44 | Ukrainiečiai pietuose per parą pačirškino tris okupantų amunicijos sandėlius

Šalies pietuose Ukrainos ginkluotosios pajėgos per parą sunaikino tris priešo amunicijos sandėlius. Taip pat kritiškai nukentėjo kita kelto pervaža, kuria nebuvo galimybės toliau naudotis, skelbia UNIAN. 

07:39 | Kuleba: Ukraina gali nugalėti Rusiją

Ukrainos kontrpuolimo sėkmė rodo, kad šalis gali nugalėti Rusijos Federaciją, tačiau tam reikia daugiau ginklų, sako Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba, skelbia UNIAN. 

Jis sakė, kad kai kurie sąjungininkai iš pradžių dvejojo ​​siųsti ginklų į Ukrainą, nurodydami riziką supriešinti Rusijos prezidentą Putiną, bet „dabar, ačiū Dievui, mes nebegirdime šio argumento... mes parodėme, kad galime nugalėti Rusijos armiją.  Ir mes tai darome“, – sako D. Kuleba. 

Svarbiausi šeštadienio įvykiai: 

 • Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovai pranešė, kad Rusija į Chersono sritį pasiuntė 1 tūkst. 300 karių iš Čečėnijos, rašo „The Kyiv Independent“. Teigiama, kad „kadyrovcai“ buvo išsiųsti tam, kad padėtų Rusijos kariams Chersono srityje, kadangi Ukraina pietinėje dalyje vykdo stiprų kontrpuolimą.

 • Ukrainos ginkluotosios pajėgos iš okupantų jau atkovojo daugiau kaip 30 prarastų savo gyvenviečių Charkivo srityje, penktadienį vakare teigė šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

 • Rusijos kariuomenė Donecko srityje penktadienį pražudė 2 žmonės, dar 5 sužeidė. Šią žinią pranešė Donecko regiono administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko, teigdamas, kad civiliai buvo pražudyti ir sužeisti Bahmute bei Jahidnėje.

 • Jungtinės Karalystės (JK) pateikta žvalgybinė ataskaita rodo, kad Ukrainos vykdomas kontrpuolimas buvo itin netikėta Rusijos karinėms pajėgoms.

 • Ukrainos kariuomenė pranešė, kad vos per tris dienas sunaikino Rusijos karinių lėktuvų ir kitos ginkluotės už mažiausiai 157,5 mln. JAV dolerių, rašo „The Guardian“. 

 • Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka teigė, kad Vakarų tiekiama ginkluotė yra itin svarba vykdant kontrpuolimą prieš Rusijos kariuomenę. 

 • Ukrainos pajėgos šeštadienį paskelbė įžengusios į Kupjansko miestą šalies šiaurės rytuose, kurį kelis mėnesius buvo užėmę rusų kariai. „The Guardian“, remdamasi JAV įsikūrusio karo studijų instituo analize, rašo, kad šio miesto susigrąžinimas Charkivo regione yra laikomas reikšminga Ukrainos pergale, mat tai nukirstu vieną pagrindinių Rusijos kariuomenės logistinių mazgų.

 • Ukrainos sostinėje esantis Minsko prospektas pervadintas į Lietuvos prospektą, šią savaitę nusprendė Kyjivo miesto taryba. Iš viso nuspręsta pervadinti daugiau nei 40 gatvių, alėjų, aikščių, bulvarų ir prospektų, kurių pavadinimai susiję su Rusija ir Baltarusija, rašoma tarybos internetinėje svetainėje.

 • Kyjivui paskelbus apie kontrpuolimą tęsiančių ukrainiečių pajėgų laimėjimus Rusijos kariuomenės ne vieną mėnesį kontroliuotoje teritorijoje, Maskva šeštadienį pareiškė „pergrupuojanti“ savo pajėgas Charkivo srityje rytinėje Ukrainos dalyje.

 • Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas teigė, kad dar keletas Ukrainos pergalių ir Rusijos kariuomenė bus priversta bėgti.  asak ministro, ukrainiečiai jau matė, kaip rusų kariai buvo priversti bėgti iš Kyjivo, Černihovo, Sumų sričių po to, kai šalies gynėjai sudavė galingus smūgius priešo linijoms. 

 • Okupuotame Luhansko regione rusai „mobilizuoja“ senyvo amžiaus vyrus, sergančius lėtinėmis ligomis, skelbia UNIAN. Priduriama, kad asmenys, vykstant priverstinei mobilizacijai, neturi galimybės atsisakyti dalyvauti kare, kadangi rusų okupantai gali žmones nušauti arba įmesti juos į rūsį ir ten kankinti. Teigiama, kad rusai kare verčia dalyvauti beveik visus, net ir asmenis, vyresnius kaip 60 metų, kurie serga lėtinėmis ligomis.

 • Ukrainos prezidentas Volodymyras Zekenskis teigė, kad šalies gynėjai nuo rugsėjo pradžios atsikovojo 2 tūkst. kv. kilometrų teritorijos. Be to, V. Zelenskis pridūrė, kad vien per pastarąsias kelias dienas per įnirtingą kontrpuolimą atsikovojo apie 1 tūkst. kv. kilometrų teritorijos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų