• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netikėtas Rusijos sausumos pajėgų puolimas Charkivo srityje toliau didina spaudimą Ukrainos gynėjams šalies rytuose. Anot agentūros „Reuters“, Ukraina ruošiasi didelio masto okupacinių pajėgų puolimui artimiausiomis savaitėmis.

21

Netikėtas Rusijos sausumos pajėgų puolimas Charkivo srityje toliau didina spaudimą Ukrainos gynėjams šalies rytuose. Anot agentūros „Reuters“, Ukraina ruošiasi didelio masto okupacinių pajėgų puolimui artimiausiomis savaitėmis.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

23:41 | Britų žiniasklaida: Putinas ir Xi ruošiasi karui, nors viešai kalba apie taiką 

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Kinijoje abi šalys pristato kaip taikos pastangų koordinavimą, nors Pekinas ir Maskva iš tikrųjų ruošia konfrontaciją prieš Vakarus. 

Taip rašo britų leidinys „The Telegraph“, analizuodamas pirmuosius V. Putino ir Xi Jinpingo pareiškimus.

„Prieš derybas už uždarų durų abu vadovai komentaruose prieš kameras kalbėjo apie stabilumą pasaulyje ir konfliktų, kaip antai karo Ukrainoje, sprendimą. Tačiau kai ketvirtadienio rytą jie susėdo prie derybų stalo, tapo aišku, kad kalbama ne tik apie taiką“, – rašoma straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA

23:00 |  „Reuters“: Ukraina ruošiasi dideliam Rusijos puolimui 

Netikėtas Rusijos sausumos pajėgų puolimas Charkivo srityje toliau didina spaudimą Ukrainos gynėjams šalies rytuose. Anot agentūros „Reuters“, Ukraina ruošiasi didelio masto okupacinių pajėgų puolimui artimiausiomis savaitėmis.

REKLAMA

Pažymima, kad po pranešimų apie mūšius šiauriniuose pasienio miesto Vovčansko rajonuose, esančiuose apie 45 km nuo Charkivo, Ukrainos generalinis štabas pareiškė, kad gynybos pajėgos pradėjo kontrpuolimą, siekdamos atkeršyti Rusijai. 

Ukraina įspėja, kad Rusija gali ruoštis dideliam puolimui artimiausiomis savaitėmis. Šalis agresorė telkia savo pajėgas netoli Sumų regiono.

22:10 | Pavasarį Rusija ant savo miesto numetė daugiau kaip 30 bombų

Šią savaitę Rusijos kariniai lėktuvai Belgorodo srityje „pametė“ tris aviacines bombas FAB-500. Vien per pastaruosius tris pavasario mėnesius skaičiuojama daugiau nei 30 tokių incidentų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašo „Ukrinform“, tai pranešė rusų „Telegram“ kanalas ASTRA.

ASTRA praneša, kad viena rusų aviacinė bomba nukrito gegužės 15-osios popietę prie pat vandens parko Lazurnojės gyvenvietėje netoli Belgorodo. Dar dvi – netoliese esančiuose kaimuose.

21:20 | NATO generolas: Rusija neturi pajėgų, reikalingų proveržiui Charkive

Rusija neturi pakankamai pajėgų, reikalingų strateginiam proveržiui Charkive, pareiškė NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas, amerikiečių generolas Kristoferis Kavolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša „SkyNews“, kalbėdamas po susitikimo Briuselyje, K. Kavolis sakė esąs įsitikinęs, kad Ukrainos kariai sugebės išlaikyti savo pozicijas šiaurės rytų regione, kuriame Rusija beveik prieš savaitę pradėjo netikėtą naują puolimą.

K. Kavolis taip pat sakė, kad netrukus tikimasi „rimto pagerėjimo“ Ukrainos amunicijos situacijoje.

Kyjivui trūksta šaudmenų ir ginklų, nes vėluoja amunicijos pristatymas iš sąjungininkų, visų pirma JAV.

REKLAMA

20:37 | Ukraina teigia, kad Rusija Vovčanske į nelaisvę paėmė dešimtis civilių

Ukraina ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija, apšaudydama Vovčanską, paėmė į nelaisvę dešimtis civilių gyventojų ir naudojo juos kaip gyvuosius skydus. 

„Jų yra 35–40. Rusai juos laiko vienoje vietoje ir faktiškai naudoja kaip gyvąjį skydą, nes netoliese yra jų vadavietė“, – nurodė Charkivo policijos tyrimų skyriaus vadovas Serhijus Bolvinovas.

„Neturime informacijos, ar tarp įkaitų yra vaikų. Daugiausia buvo pagyvenusių žmonių, kurie nenorėjo palikti savo namų“, – pridūrė jis. 

REKLAMA

Tačiau naujienų agentūrai AFP nepavyko iš karto patikrinti šių S. Bolvinovo teiginių. 

Vovčanskas atsidūrė praėjusią savaitę Maskvos pradėto naujo puolimo prieš šiaurės rytinį Charkivo regioną centre.

19:10 | Zelenskis: Rusija pasirinko naują taikinį Vakarų Ukrainoje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis informavo, kad Rusija nusitaikė į dujų infrastruktūrą Vakarų Ukrainoje.

Kalbėdamas su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku V. Zelenskis pažymėjo, kad Ukrainai skubiai reikia oro gynybos, kad būtų galima apsaugoti Charkivą ir kitus regionus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vienas iš Rusijos tikslų dabar yra dujų infrastruktūra Vakarų Ukrainoje. Rusijos sėkmė šioje srityje sukeltų pavojų Europos energetiniam saugumui. Turime kartu rasti būdą, kaip tam pasipriešinti“, – pabrėžė Ukrainos prezidentas.

18:38 | Rusijos generalinė prokuratūra padavė Chodorkovskį į teismą

Rusijos generalinė prokuratūra padavė vieną iš Rusijos opozicionierių Michailą Chodorkovskį į teismą, ketvirtadienį pranešė transliuotojas „Deutsche Welle“ (DW).

REKLAMA

Maskvos teismas priėmė ieškinį M. Chodorkovskio, kuris gyvena užsienyje, jo buvusio verslo partnerio Platono Lebedevo ir Sibiro lizingo kompanijos atžvilgiu. Ieškinio esmė neskelbiama, bet teigiama, kad remiamasi „Rusijos Federacijos interesais“.

10-ajame dešimtmetyje M. Chodorkovskis buvo vienas įtakingiausių Rusijos verslininkų, bet įsitraukė į konfliktą su Kremliumi, kai 2000 metais į valdžią atėjo Vladimiras Putinas.

2003 metais M. Chodorkovskis, laikytas turtingiausiu Rusijos žmogumi, buvo suimtas, nuteistas už mokesčių vengimą ir 10 metų praleido kalėjime, o paskui išvyko į užsienį. Jam skirtą bausmę M. Chodorkovskis laikė V. Putino politiniu kerštu už jo politines ambicijas.

REKLAMA

Iki suėmimo M. Chodorkovskis buvo naftos milžinės „Jukos“ savininkas ir asmeniškai pažinojo V. Putiną.

17:33 | Rusijos valdžia pagrasino Vakarams „žmonijos katastrofa“

V. Volodino teigimu, Vakarai „neturi sutikti su Ukrainos prašymu“ panaudoti tiekiamą ginkluotę Rusijos teritorijoje. „Šis kelias veda į tragediją, kuri gali paliesti visą žmoniją“, – grasino jis, tikindamas, kad „Kyjivas įtraukinėja JAV ir ES šalis į didelį karą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot V. Volodino, bet koks amerikiečių ir europiečių ginkluotės panaudojimas smūgiams Rusijos teritorijoje „pareikalaus galingesnės ginkluotės panaudojimo“, nes „reikės ginti piliečius“.'

Taip kalbėdamas Rusijos Dūmos pirmininkas nutyli, kad tai Rusija puola Ukrainą, yra okupavusi jos teritoriją ir naikindama miestus bei žmones gviešiasi užimti daugiau žemių.

 „Vakarų politikams būtina suvokti savo atsakomybę ir daryti viską, kad nebūtų pasaulinio lygio katastrofos“, – aiškino jis.

REKLAMA

16:47 | Rusijai apšaudžius Vovčanską, sužeistas šio Ukrainos miesto vadovas

Per Rusijos apšaudymą sužeistas Vovčansko vadovas, ketvirtadienį pranešė regiono gubernatorius.

Vovčanskas atsidūrė praėjusią savaitę Maskvos pradėto naujo puolimo prieš šiaurės rytinį Charkivo regioną centre.

„Sužeisti penki žmonės: du medikai, du vairuotojai ir Vovčansko miesto karinės administracijos vadovas“, – sakė Charkivo srities gubernatorius Olehas Synjehubovas.

REKLAMA

15:49 | Rusai apšaudė Beryslavo rajoną – vienas žmogus žuvo, keturi sužeisti

Rusams apšaudant vieną iš Chersono srities Beryslavo rajono gyvenviečių, vienas žmogus žuvo, o dar keturi vietos gyventojai buvo sužeisti.

Tai „Telegram“ kanale pranešė Chersono srities prokuratūra, kuria remiasi „Ukrinform“.

„Apšaudant vieną iš Chersono srities gyvenviečių, vienas žmogus žuvo, keturi buvo sužeisti – pradėtas tyrimas“, – rašoma pranešime.

Pažymima, kad gegužės 16 d., apie 11 val. 10 min.., Rusijos kariuomenė apšaudė vieną iš gyvenviečių Beryslavo rajone. Dėl sviedinių sprogimų vienas žmogus žuvo, dar keturi vietos gyventojai buvo sužeisti, trys iš jų nugabenti į ligoninę.

REKLAMA
REKLAMA

14:47 | Zelenskis tiesiai iš mūšių alinamo Charkivo: „Padėtis kontroliuojama“

Ketvirtadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis surengė išvažiuojamąjį Vyriausiojo kariuomenės vado štabo posėdį, skirtą pagrindiniams iššūkiams fronte, ypač padėčiai Charkivo srityje, aptarti.

Pasak V. Zelenskio, nuo gegužės 16 d. padėtis Charkivo srityje iš esmės kontroliuojama, gynybos pajėgos okupantui daro didelių nuostolių. Tačiau padėtis išlieka itin sudėtinga, todėl Ukrainos daliniai bus stiprinami.

„Vyriausiosios žvalgybos valdybos ir Užsienio žvalgybos tarnybos vadovai informavo apie okupanto ketinimus, SBU vadovas – apie kontržvalgybos priemones. Nustatytas tolesnių veiksmų planas – tiek Charkivo srities valdžios institucijoms, tiek visoms už saugumą regione atsakingoms struktūroms“, – patikino Ukrainos lyderis.

14:03 | Rusija pasityčiojo iš Vakarų sankcijų: nuo karo pradžios iš Europos uždirbo milijardus

Nepaisant to, kad Vakarai Rusijai pritaikė galybę sankcijų, nuo karo pradžios Maskva vis tiek sugebėjo uždirbti milijardus eurų, prekiaudama naftos produktais Europos Sąjungos šalyse. Čia Rusijai pasinaudoti sankcijų spraga padeda Turkija, skelbia „Politico“.

13:36 | ISW: rusų kariai Charkivo srityje pasistūmėjo ne daugiau nei aštuonis kilometrus į priekį

Rusų pajėgos Ukrainos šiauriniame Charkivo srityje pasistūmėjo ne daugiau nei aštuonis kilometrus nuo sienos ir rodosi, kad šiuo metu deda visas pastangas „buferinei zonai“ sukurti, rašoma naujausiame Karo tyrimų instituto (ISW) straipsnyje.

REKLAMA

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad, Rusijos pajėgoms užėmus keletą sričių, kuriose, kaip nurodo Ukrainos pareigūnai, gynyba buvo silpnesnė, rusų puolimo šiauriniame Charkivo srityje tempai toliau mažėja.

13:08 | VRM: šiaurinėje Vovčiansko dalyje rusai ima nelaisvėn ir šaudo vietinius gyventojus

Rusų okupantai šiaurinėje Vovčiansko dalyje ima nelaisvėn ir šaudo vietinius gyventojus, platformoje „Telegram“ pranešė vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka.

Jo teigimu, šiaurinėje Vovčiansko dalyje, kur šiuo metu vyksta karo veiksmai ir, nepaisydama visų grėsmių ir priešo ugnies, Ukrainos nacionalinė policija iki pat šios dienos vykdė gyventojų evakuaciją, rusų kariai ima civilius nelaisvėn.

Žvalgybos duomenimis, mieste įsitvirtinti mėginantys rusų kariai nuo šiol nebeleidžia gyventojams evakuotis: vietoje to, jie ėmė grobti žmones ir varo juos į rūsius, pasakojo I. Klymenka.

Be to, anot ministro, pasirodė pranešimų, kad rusai pradėjo šaudyti civilius: vienam Vovčiansko gyventojui mėginus bėgti ir nepaklusus okupantų komandoms, rusai jį nušovė.

12:50 | Nerimo ženklai: šaltiniai praneša apie Baltarusijos pasirengimą priimti Rusijos karinę techniką

Baltarusijos geležinkelininkų bendrija praneša matanti ženklus, kad Rusija tikriausiai vėl planuoja perduoti savo karinę įrangą Baltarusijai – „Baltarusijos geležinkeliai“ jau ruošiasi priimti ešelonus.

REKLAMA

12:40 | Putinas skubina Rusiją gaminti ginklus: „Turime būti vienu žingsniu priekyje“

Trečiadienį per televiziją transliuotame susitikime su Kremliaus vadovais, įskaitant naująjį gynybos ministrą Andrejų Belousovą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino diegti daugiau naujovių vidaus ginklų gamyboje ir teigė, kad tai reikia daryti greitai.

„Mes daug kartų sakėme, kad laimi tas, kuris greičiau įsisavina naujausias ginkluotos kovos priemones. Turime būti vienu žingsniu priekyje, – sakė V. Putinas. – Turime viską, ko tam reikia, ir daug kas jau padaryta, tačiau turime padvigubinti ir patrigubinti savo pastangas šioje srityje.“

Tai buvo pirmasis viešas V. Putino ir A. Belousovo, ekonomisto, neturinčio karinės patirties, bet, anot Kremliaus, pasižyminčio novatoriškumu, susitikimas. 

„Mums reikia, neperdedant, padaryti dar daugiau. Nors padaryta daug, gynybos gamybos sektoriuje reikia padaryti dar daugiau, – ragino V. Putinas. – Kuo efektyvesnės naikinimo priemonės, kuo jos tikslesnės, kuo galingesnės, tuo mažiau turime nuostolių. Tai pagrindinis ginkluotos kovos klausimas“.

12:12 | NATO šalys turėtų numušinėti raketas ir dronus Ukrainoje – buvęs Aljanso lyderis Rasmussenas

2009–2014 m. NATO generalinio sekretoriaus pareigas ėjęs Andersas Foghas Rasmussenas mano, kad Aljanso šalys turėtų panaudoti Rytų Europoje esančias oro gynybos sistemas, kad numuštų į Ukrainą nukreiptas Rusijos raketas ir dronus. Tai jis pasakė interviu britų portalui „inews“.

REKLAMA

11:52 | Ukraina vėl atakavo karinį oro uostą Kryme

Ukraina antrą naktį iš eilės raketomis apšaudė Belbeko karinį oro uostą 2014 m. Maskvos aneksuotame Krymo pusiasalyje. Smogta degalų saugyklai, kilo gaisras, ketvirtadienį pranešė portalas „Astra“.

Rusijos gynybos ministerija savo ruožtu paskelbė virš Krymo numušusi penkias ATACMS tipo raketas. Be to, esą numušti keturi Ukrainos bepiločiai, dar du perimti panaudojus radijo trikdžius. Rusų kariniai tinklaraštininkai tuo tarpu patvirtino gaisrus.

11:21 | Chersono srityje dėl rusų smūgių apgadinti 23 namai, sužeista 19 žmonių

Chersono srityje per pastarąją parą nuo priešo apšaudymų nukentėjo 12 daugiabučių namų ir 11 privačių pastatų, medicinos įstaiga, vaikų darželis ir civilių gyventojų automobiliai, taip pat sužeista 19 žmonių.

Apie tai „Telegrame“ pranešė Chersono srities karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas.

10:46 | V. Putinas ir Xi Jinpingas pasirašė pareiškimą dėl Rusijos ir Kinijos partnerystės gilinimo

Valstybinio vizito į Kiniją atvykęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega Xi Jinpingas ketvirtadienį pasirašė bendrą pareiškimą dėl Rusijos ir Kinijos visapusiškos strateginės partnerystės gilinimo.

V. Putinas vizitą surengė tuo metu, kai jo šalis po 2022-ųjų vasarį pradėtos plataus masto invazijos į Ukrainą darosi vis labiau ekonomiškai priklausoma nuo Kinijos.

REKLAMA

10:24 | Ukraina sako kai kuriose Charkivo srities dalyse sustabdžiusi Rusijos puolimą

Ukrainos kariuomenė ketvirtadienį paskelbė sustabdžiusi Rusijos judėjimą į priekį kai kuriuose rajonuose šiaurės rytinėje Charkivo srityje, kur Maskvos pajėgos gegužės 10 dieną pradėjo naują puolimą.

„Padėtis Charkivo sektoriuje išlieka sudėtinga, bet dinamiškai rutuliojasi. Mūsų gynybos pajėgos iš dalies stabilizavo padėtį, priešo žengimas į priekį tam tikrose zonose ir vietovėse sustabdytas“, – sakė kariuomenės atstovas.

10:00 | Partizanai: okupuotame Kryme smogta amunicijos sandėliui Belbeko aerodrome

Rusijos aneksuotame Kryme trečiadienio vakarą apgadintas raketų ir artilerijos sandėlis rusų kariniame Belbeko aerodrome netoli Sevastopolio, paskelbė okupuotose Ukrainos teritorijose ir Rusijoje veikiantis partizanų judėjimas „Ateš“.

Vėlai trečiadienį socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbtame jo pranešime sakoma, kad tarp aerodromo kariškių esantys judėjimo agentai pranešė apie tikslų pataikymą į pagrindinį raketų ir artilerijos sandėlį, kur po to kelias valandas vyko sprogimai.

„Ateš“ teigimu, šiame sandėlyje buvo laikoma dauguma raketų lėktuvams Su-27, Su-30 ir MiG-31.

Taip pat pranešama apie žalą aerodromo infrastruktūrai.

09:18 | Putinas padarė esminę klaidą – vis dar tiki galintis laimėti karą, bet pamiršo, kas laukia Ukrainos

„Ribotos Rusijos puolamosios operacijos Charkivo srities šiaurėje rodo, kad V. Putinas ir Rusijos karinė vadovybė gali įvertinti puolamųjų operacijų riziką, perspektyvas ir laiką, remdamiesi prielaida, kad Rusijos kariai galės žengti į priekį bet kurioje fronto dalyje ir įtvirtinti bet kokius laimėjimus, negalvodami apie Ukrainos taktines kontratakas ar reikšmingą Ukrainos kontrpuolimo operaciją ateityje“, – naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

REKLAMA

Analitikai patikslino, kad V. Putinas šią prielaidą tikriausiai padarė remdamasis kelis mėnesius trukusiu laipsnišku puolimu Rytų Ukrainoje.

„Tačiau šis skaičiavimas iš esmės klaidingai apskaičiuoja taktinius pajėgumus, kuriuos turės Ukrainos pajėgos, kai į frontą dideliais kiekiais pradės plūsti amerikiečių pagalba“, – aiškino ISW.

ISW analitikai pabrėžė, kad Ukrainos pajėgoms nepaprastai svarbu gebėti vykdyti plataus masto kontrpuolimo operacijas.

„Priešingu atveju V. Putinas tikriausiai ir toliau manys, kad gali tęsti puolamąsias operacijas neribotą laiką ir priversti Ukrainą imtis strateginės gynybos, kol pasieks pergalę“, – pažymėjo amerikiečių analitikai.  

08:49 | JK ministras: rusų puolimas Ukrainos Charkivo srityje turi būti suprantamas kaip įspėjimas

Jungtinės Karalystės gynybos ministras Grantas Shappsas trečiadienį pareiškė, kad Rusijos laimėjimai Ukrainos Charkivo srityje turi būti suprantami kaip įspėjimas, ir sakė, kad sąjungininkų dėmesys buvo nukrypęs nuo karo įvykių.

Rusijos kariuomenė, pasinaudodama tuo, kad Ukrainai trūksta ginkluotės ir karių, pažengė į priekį šiaurės rytinėje Charkivo srityje. 

Jungtinės Valstijos ir Europos šalys lėtai tiekia Ukrainos kariuomenei žadėtus karinius reikmenis.

REKLAMA

„Tikrai tikiuosi, kad dabar bus išgirstas įspėjimas, kurį stengėmės paskelbti“, – „Sky News“ televizijai sakė G. Shappsas.

„Tai nėra karas, kuriame būtų galima leisti sau iš pradžių viską atidžiai stebėti, o paskui [...] staiga sutelkti dėmesį į kitą konfliktą bei tikėtis, kad niekas vietoje nepasikeis“, – teigė G. Shappsas.

„Turime remti [ukrainiečius] nuolat, ne tik retkarčiais“, – pareiškė britų ministras ir pridūrė, kad 60 mlrd. dolerių  (57,3 mlrd. eurų) vertės JAV karinio paketo priėmimas Kongrese užtruko per ilgai.

08:24 | Estija rimtai ruošiasi karui: civilius moko karo apkasuose pagrindų

Rusijos agresijai vis augant, Europos Sąjungos šalys ruošiasi galimam karui savaip. Panašu, kad Estija ruošiasi rimtai – ji ne vien investuos daugiau kaip 3 proc. savo BVP į gynybos pajėgumų stiprinimą, bet ir mokys civilius karo apkasuose pagrindų.

08:03 | Xi Jinpingas V. Putinui: Kinijos ir Rusijos ryšiai prisideda prie taikos

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ketvirtadienį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad Pekino ryšiai su Maskva prisideda prie taikos, todėl jis nori stiprinti abiejų šalių santykius, pranešė Kinijos užsienio reikalų ministerija.

„Kinijos ir Rusijos santykiai ne tik atitinka pagrindinius abiejų šalių interesus, [...] bet ir skatina taiką“, – Pekine V. Putinui sakė Xi Jinpingas.

REKLAMA

„Kinija yra pasirengusi bendradarbiauti su Rusija, kad [...] užtikrintų sąžiningumą ir teisingumą pasaulyje“, – pridūrė jis. 

07:42 | V. Putinas atvyko į Kiniją, siekdamas gauti didesnę paramą savo karo veiksmams Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį atvyko į Kiniją susitikti su savo kolega Xi Jinpingu, siekdamas gauti didesnę Kinijos paramą savo karo veiksmams Ukrainoje ir izoliuotai ekonomikai.

Šis vizitas yra pirmoji V. Putino kelionė į užsienį nuo jo perrinkimo kovą ir antroji kelionė į Kiniją per kiek daugiau nei šešis mėnesius nuo tada, kai Vakarų šalims dėl karo Ukrainoje pritaikius precedento neturinčias sankcijas, Rusija tampa vis labiau priklausoma nuo Kinijos, kuri yra itin svarbus ekonominis gelbėjimosi ratas.

07:00 | Ukrainos prezidentas: Charkivo fronto linija iš dalies stabilizuota

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad padėtis Charkivo srityje, kurią gausiai atakuoja Rusijos kariuomenė, iš dalies stabilizavosi.

„Okupantas, įsiveržęs į Charkivo sritį, bus sunaikintas visomis turimomis priemonėmis, – sakė V. Zelenskis trečiadienį vakare transliuotame vaizdo pranešime. – Artilerija, dronai ir mūsų pėstininkai veikia gana tiksliai.“

Padėtis Charkovo srityje yra itin įtempta dėl pastarosiomis savaitėmis Rusijos pasiektų teritorinių laimėjimų. Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad vyko intensyvūs mūšiai. Vis dėlto Vakarų kariniai ekspertai dabar taip pat pastebi, kad rusų atako sulėtėjo.

Putinas panašus į gyvus numirėlius iš filmo. Kai kurie net gražesni.
atacms širyt sunaikino
atacms širyt sunaikino
kryme belbeke sandėlį su raketomis su klasės naikintuvams, kacapai dabar iš ragatkių šaudys
faktas kad rusija pralaimės
faktas kad rusija pralaimės
kiekvieną rytą atacms sunaikina po s400 ir kelis naikintuvus, o kacapas tokių sistemų daug neturi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų