Apie tai naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai. Jie patvirtino, kad Rusijos pajėgos mieliau renkasi kurti „buferinę zoną“ prie sienos, nei skverbtis gilyn į Charkivo sritį.
Padėtis stabilizuojasi
Trečiadienį keli Ukrainos kariuomenės pareigūnai pranešė, kad, jų nuomone, padėtis Charkivo srityje pamažu stabilizuojasi.
Keli šaltiniai Rusijoje ir Ukrainoje taip pat pranešė, kad Rusijos pajėgos šioje srityje taiko naują taktiką: mažos, ne didesnės kaip penkių žmonių šturmo grupės įsiskverbia į Ukrainos pozicijas, o tada susijungia su kitomis mažomis šturmo grupėmis ir sudaro didesnę smogiamąją grupę.
Vovčanske tariamai dronu nufilmuotoje medžiagoje matyti, kad Rusijos pėstininkai vietovėje veikia mažomis puolamosiomis grupėmis, ir tai patvirtina šiuos pranešimus.
Tačiau ISW analitikai mano, kad mažų puolamųjų grupių naudojimas gali prisidėti prie didesnių rusų gyvosios jėgos ir technikos nuostolių ir sulėtinti bendrą puolimo šia kryptimi tempą.
Taktika gali atnešti papildomų nuostolių
Vienas Rusijos karinis komentatorius, anksčiau dirbęs „Štorm-Z“ padalinio instruktoriumi, skundėsi, kad filmuota medžiaga apie mažas rusų puolamąsias grupes rodo prastą mokymą, o ne naują veiksmingą taktiką.
Ukrainos karinis stebėtojas Konstantinas Mašovecas pažymėjo, kad dėl didėjančių Rusijos nuostolių šioje srityje mažėja bendras puolimo operacijų tempas.
Ukrainos generalinio štabo viršininkas generolas majoras Anatolijus Bargilevičius prasitarė, kad Rusijos pajėgos vien per pastarąją parą šioje kryptyje prarado iki 1 740 karių, o tai labai didelis aukų skaičius.
ISW negali patvirtinti šio skaičiaus, tačiau tikėtinas nuostolių lygis atitinka bendrą gegužės 14 d. pastebėtą puolimo tempo sulėtėjimą. Jei Rusijos operacijų tempas išliks palyginti lėtas, Rusijos pajėgos greičiausiai sutelks dėmesį į naujų pozicijų įtvirtinimą flango Charkivo srityje kūrimą, konsoliduodamos grupuotes Lypcuose ir Vovčanske bei kurdamos „buferinę zoną“ pasienio zonoje, o ne judės toliau į šalies gilumą, kaip anksčiau vertino ISW.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!