REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Intensyvūs mūšiai tęsiasi ne tik Bachmute, bet ir kitomis kryptimis, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Naujausiame generalinio štabo pranešime teigiama, kad rusai ir toliau telkia pajėgas Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Marjinkos kryptimis. Minėtomis kryptimis per pastarąją parą įvyko 17 karinių susirėmimų su okupantais.

Intensyvūs mūšiai tęsiasi ne tik Bachmute, bet ir kitomis kryptimis, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Naujausiame generalinio štabo pranešime teigiama, kad rusai ir toliau telkia pajėgas Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Marjinkos kryptimis. Minėtomis kryptimis per pastarąją parą įvyko 17 karinių susirėmimų su okupantais.

REKLAMA

Svarbiausi karo įvykiai Ukrainoje:

00:04 | Berdianske nugriaudėjo sprogimai

Ketvirtadienį vakare laikinai okupuotame Berdiansko mieste Zaporižios srityje nugriaudėjo galingi sprogimai, rašo UNIAN. Anot vietos gyventojų, po sprogimų buvo girdėti skubančių greitosios pagalbos automobilių sirenos.

23:33 | „Reuters“: JAV rengia naują pagalbos Ukrainai paketą

JAV rengia naują karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė sieks iki 300 mln. dolerių, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

REKLAMA
REKLAMA

Anot minėtos naujienų agentūros, tikimasi, kad naujasis paketas bus paskelbtas penktadienį, 2023 m. gegužės 26 d. Vis dėlto kai kurie kiti šaltiniai teigia, kad tai gali įvykti ir truputį vėliau.

REKLAMA

„Tikimasi, kad į paketą bus įtraukta daugiau valdomų daugkartinio paleidimo raketų sistemų (GMLRS), skirtų HIMARS paleidimo įrenginiams, taip pat amunicijos, skirtos ginti Ukrainą nuo Rusijos“, – sakoma pranešime.

23:16 | Trims kaimams gresia potvynis: rusai sugriovė užtvanką Donecko srityje

Ketvirtadienio vakarą rusų pajėgos sugriovė Donecko srityje esančią Karlivkos užtvanką, praneša UNIAN.

Dėl to trims gyvenvietėms iškilo potvynio pavojus.

Rusijos okupacinė kariuomenė nuo plataus masto invazijos pradžios nuolat apšaudo Karlivką, smūgiuodama būtent į užtvanką, neatsižvelgdama į tai, kad nuo šių veiksmų pirmiausia nukentės civiliai gyventojai“, – cituojamas Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, sugriovus užtvanką rizikuojama užtvindyti tris gyvenvietes: Halicnivkos, Želanojės-1 ir Želanojės-2 kaimus. P. Kyrylenko teigimu, visos tarnybos jau pradėjo darbą.

„Bendruomenės, kurios yra galimo potvynio zonoje, buvo įspėtos. Prireikus bus pradėta civilių gyventojų evakuacija“, – priduria jis.

22:41 | Naujausiame Lietuvos paramos Ukrainai pakete – antidronai, amunicija, sako Anušauskas

Naujausią Lietuvos kovinės paramos Ukrainai paketą sudarys antidronai, amunicija, sauso maisto daviniai ir kita parama, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis naujausią Lietuvos planuojamą paramą pristatė ketvirtadienį vykusiame nuotoliniame Ramšteino formato Ukrainos rėmėjų susitikime, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„A. Anušauskas pranešė, kad Lietuvos naująjį kovinės paramos paketą Ukrainai sudarys antidronai, amunicija sauso maisto daviniai ir kita parama“, – nurodo KAM.

Ministerijos duomenimis, nuo Rusijos karinės invazijos pradžios pernai vasarį Lietuvos suteikta karinė parama Ukrainai netrukus pasieks 465 mln. eurų. Šiemet skiriamą Lietuvos karinę paramą be karių mokymo sudaro perduodama karinė įranga ir technika, karių gydymas ir reabilitacija, įnašai į tarptautinius fondus.

REKLAMA

„Mūsų parama Ukrainai – tai investicija į mūsų pačių atsparumą, atgrasymą ir gynybą. Tik Ukrainos pergalė padės atkurti taiką ir stabilumą euroatlantinėje erdvėje“, – sakė ministras, pabrėždamas, kad Lietuva toliau bus nuosekli ir rems Ukrainą iki pat pergalės.

Pasak KAM, susitikimo metu ministras taip pat išreiškė palaikymą svarstomam ES sankcijų paketui dėl sankcijų Rusijai apėjimo per trečiąsias šalis, pabrėžė Ukrainos karių mokymų svarbą, paminėdamas, kad Lietuva reikšmingai padidino šių mokymų apimtis ir jiems skiriamų instruktorių skaičių.

REKLAMA

22:19 | Maskva: JAV strateginiams bombonešiams virš Baltijos jūros sustabdyti pasiųsti naikintuvai

Maskva ketvirtadienį pareiškė, kad pasiuntė naikintuvus, kad sustabdytų du JAV strateginius bombonešius, pažeidusius jos sieną virš Baltijos jūros.

Tai jau antras toks incidentas šią savaitę.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad paleido naikintuvus Su-27 ir Su-35, ir nurodė, kad taikiniai tapo du JAV karinių oro pajėgų strateginiai bombonešiai B-1B. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo užkirstas kelias valstybės sienos pažeidimui“, – nurodė Gynybos ministerija. 

Ministerija pridūrė, kad po atlikto manevro rusų naikintuvai saugiai grįžo į savo bazę. 

Ji pridūrė, kad šis skrydis buvo atliktas laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo taisyklių. 

Tai – naujausias iš virtinės panašių incidentų, kai Maskva nurodė, kad pastarosiomis savaitėmis virš Baltijos jūros sustabdė kelis Vakarų šalių lėktuvus.

21:41 | JAV generolas: Ukraina susigrąžins visas užgrobtas žemes, bet tai įvyks ne artimiausiu metu

REKLAMA

Ukraina susigrąžins visas rusų užgrobtas žemes, tačiau tai įvyks ne artimiausiu metu, sako aukščiausio rango JAV generolas Markas Milley, rašo UNAIN.

„Visi karai anksčiau ar vėliau baigiasi. Ir jie baigiasi su sąlyga, kad viena ar kita pusė laimi arba pasiekia susitarimą derybomis. Šio karo, karine prasme, Rusija nelaimės“, – cituojamas generolas.

Anot jo, pirminiai rusų tikslai buvo užkariauti Ukrainos teritoriją, nuversti Volodymyro Zelenskio vyriausybę ir užimti Kyjivą, tačiau praėjo daugiau nei metai ir Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas buvo priverstas pakeisti tikslus, rusai užėmė tik Luhansko ir Donecko sritis.

REKLAMA

„Rusijos iškelti strateginiai tikslai yra kariniu požiūriu nepasiekiami. Tai nebus padaryta“, – pabrėžia M. Milley.

Kartu jis pažymėjo, kad Ukrainos strateginis tikslas yra išlaisvinti visą Rusijos okupuotą Ukrainos dalį.

„Tai gali būti pasiekta karinėmis priemonėmis, bet tikriausiai ne artimiausiu metu“, – svarsto generolas.

Tai, anot jo, rodo, kad karo veiksmai tęsis ir bus sunkūs.

„Ir tam tikru momentu abi pusės pasieks susitarimą derybų keliu arba tam tikru momentu ateityje priims karinį sprendimą. O mes ir toliau remsime Ukrainą jos kovoje už savo laisvę“, – tikina M. Milley.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

21:11 | Pragaras ne tik Bachmute: Ukraina įvardijo, kur vyksta žiauriausios kovos

Intensyvūs mūšiai tęsiasi ne tik Bachmute, bet ir kitomis kryptimis, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo UNIAN.

Naujausiame generalinio štabo pranešime teigiama, kad rusai ir toliau telkia pajėgas Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Marjinkos kryptimis.

Minėtomis kryptimis per pastarąją parą įvyko 17 karinių susirėmimų su okupantais.

Lymano kryptimi per dieną rusų okupantai vykdė nesėkmingus smūgius netoli Bilohorivkos, taip pat apšaudė fronto gyvenvietes.

REKLAMA

„Bachmuto kryptimi dienos metu priešas toliau vykdo puolamuosius veiksmus prie Bachmuto. Marjinkos kryptimi gynybos pajėgų daliniai atrėmė daugybę priešo atakų netoli Marjinkos miestelio“, – sakoma štabo pranešime.

Avdijivkos kryptimi priešas vykdė nesėkmingus puolimus Krasnohorivkos kryptimi.

Zaporižios ir Chersono kryptimis rusai sutelkė dėmesį į gynybinius veiksmus.

20:40 | Smūgis rusams: ukrainiečiai virš Zaporižios srities numušė du Rusijos lėktuvus

Ukraina virš Zaporižios srities numušė du rusų karinius lėktuvus Su-25, rašo UNIAN.

Ukrainos nacionalinės gvardijos Pietų operatyvinė ir teritorinė asociacija pranešė, kad okupantai Zaporižios srityje aktyviai naudoja aviaciją.

REKLAMA

Ketvirtadienį okupantai bandė smogti Ukrainos gynybos pozicijoms naudodami porą šturmo lėktuvų Su-25.

„Tuo metu Nacionalinės gvardijos Zaporižios „Avenger“ ir jo kovinis analogas vykdė kovinę tarnybą. Kovotojai aiškiai atpažino priešo orlaivius ir tiksliai susidorojo su oro taikiniais“, – teigiama pranešime.

Vienas lėktuvas buvo visiškai sunaikintas, antrasis buvo stipriai apgadintas ir turėjo leistis avariniu būdu.

19:18 | Lukašenka: taktinių branduolinių ginklų perdavimas iš Rusijos jau prasidėjo

Autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad taktinių branduolinių ginklų perdavimas iš Rusijos į Baltarusiją jau prasidėjo, rašo „The Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau ketvirtadienį Rusija su savo sąjungininke Baltarusija pasirašė susitarimą dėl kovinių galvučių saugojimo.

Kol kas neaišku, kiek branduolinių ginklų bus saugoma Baltarusijoje.

Apie branduolinių ginklų dislokavimo Baltarusijoje planą Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas paskelbė kovo 25 d.

18:46 | Smogta rusų laivynui Juodojoje jūroje: plinta atakos vaizdo įrašas

Internete plintančiame vaizdo įraše, panašu, užfiksuotas drono smūgis Rusijos kariniam laivynui, rašo „The Guardian“.

Buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip dronas atakavo Rusijos karinį laivą „Ivan Khurs“.

Kaip skelbia „Ukrainska pravda“, remdamasi šaltiniu kariniuose sluoksniuose, laivas buvo apgadintas, tačiau nenuskendo. Skelbiama, kad padaryta didelė žala korpusui ir įrangai, rusai skubiai laivą remontuoja.

Trečiadienį Rusija tvirtino, kad atrėmė tris bepiločių bandymus smogti laivui Juodojoje jūroje.

18:20 | Melitopolyje sudužo rusų šturmo lėktuvas Su-25

Netoli Melitopolio aerodromo sužudo rusų šturmo lėktuvas Su-25, rašo „Obozrevatel“.

Anot miesto mero Ivano Fiodorovo, virš miesto po incidento pakilo dūmų debesis.

„Prieš kelias valandas virš mūsų Melitopolio aerodromo, kurį užėmė okupantai, pradėjo kilti dūmai. Ir buvo daug dūmų, kuriuos matė mūsų gyventojai laikinai okupuotoje teritorijoje. Antra, šiuo metu tikriname informaciją, bet vienas priešo lėktuvas avariniu būdu nusileido mūsų Melitopolio aerodrome. Ši informacija tikrinama“, – kiek anksčiau skelbė jis.

REKLAMA

I. Fiodorovo teigimu, pastarosiomis dienomis rusų veiksmai aerodrome suintensyvėjo. Okupantai ten atgabeno didelį kiekį degalų, nuolat kilo ir leidosi sraigtasparniai.

„Taigi priešas neabejotinai nukentėjo. Vėliau sužinosime, ką tiksliai priešas degino mūsų Melitopolio aerodrome“, – pridūrė meras.

Pasak „Ria Melitopol“, 11:48 pakilimo tako pabaigoje Melitopolio gyventojai pastebėjo juodą dūmų stulpą, o prieš tai buvo girdėti duslūs sprogimai.

„12:18 dūmų nebebuvo. Vėliau buvo gauta informacija, kad ant kilimo ir tūpimo tako nukrito priešo orlaivis – lėktuvas arba sraigtasparnis. Ta kryptimi buvo išsiųsti du greitosios pagalbos automobiliai ir ugniagesių automobilis.

Anksčiau kai kurie šaltiniai pranešė, kad kažkur netoli Melitopolio sudužo priešo lėktuvas Su-25. Šią informaciją netrukus patvirtino Rusijos propagandistai. Okupantai pripažino, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos numušė jų šturmo lėktuvą iš nešiojamų priešlėktuvinės gynybos sistemų, tačiau pilotui pavyko lėktuvą nuskraidinti į Melitopolio aerodromą ir avariniu būdu nusileisti. Pilotas tebėra gyvas. Jis katapultavosi. Taigi rasistai turi minus vieną „paukštį“, – pažymi leidinys.

Apie sudužusį lėktuvą, anot minėto leidinio, praneša ir kiti Ukrainos kanalai.

Gegužės 24 d. pranešta, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos numušė Rusijos atakos sraigtasparnį Ka-52. Šio orlaivio vieneto vertė – apie 16 mln. dolerių.

REKLAMA

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija jau neteko 309 lėktuvų ir 296 sraigtasparnių.

17:39 | Po apgailėtino rusų melo Zalužnas kreipėsi į ukrainiečius

Rusų propagandai trimituojant apie neva sužeistą Ukrainos kariuomenės vadą Valerijų Zalužną, jis ketvirtadienį kreipėsi į ukrainiečius, rašo UNIAN.

Vaizdo įrašą, kuriame nufilmuotas V. Zalužnas, paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karininkas Anatolijus Stefanas.

„Bloga žinia Rusijos propagandai! Valerijus Fiodorovičius jaučiasi gerai ir toliau planuoja Ukrainos žemių išlaisvinimą iš Rusijos okupantų“, – skelbia jis.

Vaizdo įraše V. Zalužnas dėkoja ukrainiečiams ir pažymi, kad Ukraina laimės prieš Rusijos agresiją.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems ukrainiečiams. Kartu mes tikrai nugalėsime. Ir ne tik šiandien, visada“, – kalba jis.

Primename, kad Rusijos valdžios kontroliuojama žiniasklaida kiek anksčiau paskelbė apie tariamą sunkų Ukrainos karinių pajėgų vado V. Zalužno sužeidimą. Dar anksčiau apie tokią galimybę kalbėjo ir „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas.

Vis dėlto Ukrainos kariuomenės atstovai iš tokių kalbų tik juokėsi ir tikino, kad šį mėnesį viešumoje faktiškai nesirodęs V. Zalužnas turi svarbesnių darbų.

Gegužės 24-ąją Ukrainos Saugumo tarybos pirmininkas Oleksijus Danilovas pranešė, jog tos pačios dienos rytą Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis išklausė V. Zalužno ataskaitą apie situaciją fronte.

REKLAMA

16:41 | Pentagono vadovas įvardijo, kokie ginklai šiuo metu svarbiausi Ukrainai

Naujausio Ramšteino susitikimo metu bus aptariamas radarų, sviedinių, šaudmenų ir oro gynybos perdavimas Ukrainai, sako JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas, rašo UNIAN.

Anot jo, susitikime bus aptarti dabartiniai Ukrainos gynybos pajėgų poreikiai, būtent oro gynybos sistemos stiprinimas – radarų, šaudmenų, oro gynybos įrangos ir 155 mm artilerijos sviedinių tiekimas.

„Realijos rodo, kad oro gynybos sistema šiandien Ukrainai yra labai svarbi. Rusija ir toliau naudoja hipergarsines raketas, kad smogtų civiliams miestams, tačiau „Patriot“ sistemų dėka Ukraina gali jas 100 proc. numušti“, – sako L. Austinas.

16:17 | Ukraina iš Rusijos nelaisvės susigrąžino 106 karius

Ukraina iš Rusijos nelaisvės susigrąžino 106 karius, rašo UNIAN. Anot Ukrainos prezidento patarėjo Andrijaus Jermako, namo grįžta Bachmuto sritį gynę ukrainiečiai.

„Grįžta namo 106 mūsų vyrai. Tai Bachmuto krypties kariai – aštuoni karininkai ir 98 kareiviai bei seržantai“, – cituojamas jis.

Anot jo, namo grįžtantys kariai yra didvyriai, nes jų veiksmai neleido rusams veržtis į Ukrainos rytus. Jis pabrėžė, kad visi į rusų nelaisvę patekę ukrainiečiai grįš namo.

„Mes toliau dirbame šiuo klausimu. Ir kiekvienas apsikeitimas mus priartina prie šio tikslo“, – tikina jis.

REKLAMA

68 iš paleistų karių buvo laikomi dingusiais be žinios.

98 kariai priklauso Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Į namus taip pat grįžo septyni pasieniečiai ir vienas Valstybinės specialiosios transporto tarnybos karys.

Mažiausiai septyniems išgelbėtiems Ukrainos gynėjams nustatyti įvairūs sužalojimai: kulkų ir šrapnelių žaizdos, nudegimai ir lūžiai, paūmėjusios lėtinės ligos.

Vyriausiam iš išlaisvintų karių yra 59 metai, jauniausiam – 21-eri.

Taip pat buvo susigrąžinti trys kūnai – dviejų užsieniečių ir ukrainietės moters.

15:16 | Rusija paskleidė gandus apie Zalužną ligoninėje, ukrainiečiai juokiasi

Rusijos valdžios kontroliuojama žiniasklaida paskelbė apie tariamą sunkų Ukrainos karinių pajėgų vado Valerijaus Zalužno sužeidimą. Kiek anksčiau apie tokią galimybę kalbėjo ir „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas. Ukrainos kariuomenės atstovai iš tokių kalbų tik juokiasi ir tikina, jog šį mėnesį viešumoje faktiškai nesirodęs V. Zalužnas turi svarbesnių darbų.

14:50 | Ukrainos karinė žvalgyba: „Viskas bus gerai“

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba sureagavo į Mychailos Podoliako pareiškimus, kad Ukraina jau keletą dienų vykdo kontrpuolimą. Kaip Ukrainos televizijai sakė karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas užimtų šalies teritorijų išlaisvinimas tęsiasi, o rusų okupantai yra išstumiami iš savo pozicijų. Tuo pat metu Ukrainos gynėjai vykdo gynybinę operaciją.

REKLAMA

„Tiesiog užduokime sau klausimą: kodėl dabar turėtume tai komentuoti?... Kalbant apie Ukrainos saugumo ir gynybos pajėgų veiksmus, aišku, kad teritorijų išlaisvinimas tęsis. Ir, tiesą sakant, jis tęsiasi nuolat įvairiuose etapuose visoje fronto linijoje“, – patikino A. Jusovas, rašo „Focus“.

Kalbėdamas apie kontrpuolimą, jis prisiminė pavasarį Ukrainoje išpopuliarėjusią dainą.

„Dar visai neseniai mūsų populiariausia daina buvo „Velykos tuoj ateis“. Na, o dabar aktualu, kad „Greitai bus puolimas“. Bus. Viskas bus gerai“, – ramino A. Jusovas.

14:16 | Japonijos naikintuvai buvo pakilę lydėti prie šalies krantų pasirodžiusių rusų lėktuvų

Japonijos naikintuvai ketvirtadienį buvo pakilę lydėti rusų žvalgybinės informacijos rinkimo lėktuvų, pasirodžiusių prie šalies krantų, pranešė japonų štabų vadų komitetas.

Rusų lėktuvai buvo pasirodę prie Ramiojo vandenyno ir Japonijos jūros pakrančių: vienas jų skrido iš šiaurės palei vakarinius Japonijos krantus, o kitas – panašiu maršrutu palei rytinius krantus ir tuo pačiu keliu grįžo atgal, sakoma trumpame pranešime.

„Reaguojant buvo skubiai pakelti oro savigynos pajėgų Šiaurės oro pajėgų ir kitų junginių naikintuvai“, – priduriama jame.

Daugiau informacijos apie incidentą, įvykusį kelios dienos po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio dalyvavimo Didžiojo septyneto (G-7) susitikime Hirošimoje, nepateikiama.

REKLAMA

13:44 | Rusų partizanai vėl šeimininkauja Rusijos teritorijoje: mes – Tėvynėje

Rusijos partizanai šią savaitę jau antrą sykį įsiveržė į Rusijos teritoriją iš Ukrainos. Savaitės pradžioje sukėlę paniką rusų gretose šįkart jie nusprendė veržtis toje pačioje vietoje – Kozinkos pasienio punkte.

 

13:00 | „Šaltas dušas“ Rusijos premjerui su svita Kinijoje

Rusijoje itin plačiai nušviestas ir reklamuotas šalies premjero ir verslo elito vizitas Kinijoje pakrypo netikėta linkme. Didžiulė delegacija, kuriai buvo pavesta „praplėsti ekonominius ryšius“ ir „užsitikrinti Pekino pagalbą Vakarų sankcijų klausimu“ virto „šaltu dušu“ premjerui Michailui Mišustinui ir jo palydai, skelbiama „The Moscow Times“.

12:12 | „The New York Times“: mūšis dėl Bachmuto nustekeno Rusijos kariuomenę

Pasak karinių analitikų, Rusijos pajėgos patyrė labai didelių nuostolių mūšyje dėl Bachmuto. Kaip teigia „The New York Times“ (NYT) kalbinti analitikai, rusai parodė, kad neturi galimybių užimti didelių teritorijų, nors Kremliaus planuose – viso Donbaso okupacija.

Pranešama, kad Ukrainai pavyko paruošti naujas vakarietiškais ginklais aprūpintas rikiuotes. Jie ruošiasi pradėti platesnį puolimą, tai verčia Rusijos Federaciją pereiti į gynybą ir išplėsti savo pajėgas, rašo NYT.

REKLAMA

Kaip leidiniui sakė JAV Užsienio politikos tyrimų instituto karinis analitikas Robas Lee, Rusijos ginkluotosios pajėgos vis dar gali būti pajėgios atlikti kai kurias vietines taktinio lygio atakas.

„Tačiau Rusija greičiausiai daugiausia dėmesio skirs gynybai ir ruošis Ukrainos kontrpuolimui“, – pridūrė jis.

Straipsnyje rašoma, kad mūšis dėl Bachmuto Rusijai ir Ukrainai kainavo brangiai. Abi šalys daug investavo į karius ir karinę įrangą, kad pavyktų užimti arba išlaikyti palyginti mažą ir dabar sugriautą miestą.

Dabar, pasak leidinio pašnekovų, Maskva turi nuspręsti, ar verta bandyti veržtis į vakarus nuo Bachmuto. Mūšio pasekmės vis dar nežinomos.

„Šis skyrius bus užverstas, nepaisant to, kad kovos tęsiasi aplink miestą. Tačiau tai daug pasako apie ukrainiečių norą kovoti“, – NYT sakė Arlingtono tyrimų instituto analitikas Michaelas Kofmanas.

11:28 | Rusija uždaro Švedijos konsulatą Sankt Peterburge ir išvaro 5 diplomatus

Maskva ketvirtadienį paskelbė išvaranti penkis Švedijos diplomatus ir uždaranti Rusijos generalinį konsulatą Geteborge bei švedų diplomatinę misiją Sankt Peterburge.

„Priimtas sprendimas paskelbti penkis švedų diplomatus persona non grata", – paskelbė Rusijos Užsienio reikalų ministerija.

Švedijos ambasadorė Malena Mard buvo iškviesta ir informuota apie sprendimą, sakoma pranešime.

11:07 | Šoigu nuleido ant žemės Lukašenką: branduolinį ginklą kontroliuos Maskva

Rusijos gynybos ministras ketvirtadienį atvyko į Minską, kur dalyvavo susitikime su kariuomenės atstovais. Buvo pasirašyta oficiali sutartis dėl branduolinio ginklo Baltarusijos teritorijoje dislokavimo, tačiau Kremliaus atstovas pažymėjo, jog jo kontrolė išliks Maskvos rankose.

10:40 | Zelenskio aplinka: kontrpuolimas jau pradėtas

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychaila Podoliakas skelbia, kad Ukrainos kontrpuolimas prasidėjo jau prieš kelias dienas.

„Kontrpuolimas tęsiasi jau keletą dienų, vyksta intensyvus karas palei 1500 kilometrų sieną, tačiau veiksmai jau pradėti“, – pasakojo jis italų televizijai „Rai“.

09:55 | Prigožinas nusprendė trauktis: skelbia pradedantis dalinių išvedimą iš Bachmuto

Prigožino spaudos tarnyba pranešė, kad Rusijos privati karinė kompanija „Wagner“ pradėjo dalinių išvedimą iš Rytų Ukrainos Bachmuto.

09:06 | ISW: Prigožinas uždominavo Rusijos viešąją erdvę diskusijomis apie kare patirtus nuostolius

Pagrindinė žinia, dabar užtvindžiusi Rusijos informacinę erdvę, yra rusų Bachmute patirti nuostoliai, skelbia JAV Karo studijų institutas (ISW), naujausioje savo ataskaitoje. Diskusijos apie pranešimus apie Rusijos karių nuostolius Bachmute užtvindė karinę informacinę erdvę ir „sumažino bet kokį teigiamą miesto užėmimo poveikį“.

Primename, kad privačios karinės kompanijos „Wagner“ įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas antradienį interviu Rusijos politikos strategui Konstantinui Dolgovui sakė, kad „Wagner“ per mūšius Ukrainoje neteko 20 tūkst. karių.

Rusijos kariniai tinklaraštininkai greitai pasigavo žinią apie aukas, nukreipdami viešąją diskusiją nuo Bachmuto užėmimo svarbos į ginčus apie augantį aukų skaičių, pridurdami, kad rusų nuostoliai gali būti žymiai didesni nei buvo paskelbti viešai.

„Nukreipiant pokalbį į tariamus „Wagner“ nuostolius, Prigožinui iš esmės pavyko iš Rusijos gynybos ministerijos toliau atimti galimybę pretenduoti į informacinę pergalę Bachmute ir tikėtina, kad ateityje jis toliau aiškins ir kalbės apie Bachmutą, pabrėždamas didžiulius nuostolius, kuriuos patyrė jo paties kariai“, – rašo ISW analitikai.

Pasak ekspertų, J. Prigožinas greičiausiai naudojasi po Bachmuto užėmimo išaugusiu populiarumu, kad sustiprintų atakas prieš Rusijos karines institucijas ir elitą.

08:27 | Rusija žada itin griežtą atsaką į įsiveržimus iš Ukrainos

Rusija po rimčiausios atakos jos teritorijoje nuo invazijos į Ukrainą pradžios pagrasino Kyjivui, kad itin griežtai atsakys į visus būsimus įsibrovimus.

„Ir toliau greitai ir itin griežtai atsakysime į tokius ukrainiečių kovotojų veiksmus“, – trečiadienį kariuomenės vadams sakė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Pirmadienį Maskva paskelbė apie į pietinę Belgorodo sritį esą iš Ukrainos įsiveržusią ginkluotą grupuotę. Dvi dienas trukusioms kovoms su šia grupe Maskva buvo pasiuntusi karo lėktuvų ir artilerijos.

07:45 | Maskvoje užsiliepsnojo Rusijos gynybos ministerija

Maskvoje vėlyvą trečiadienio vakarą pranešta apie gaisrą Rusijos gynybos ministerijos pastate.

Apie tai pirmasis paskelbė rusų leidinys SOTA:

„Maskviečiai praneša apie dūmus ir degančio plastiko kvapą prie Gynybos ministerijos pastato Frunzenskajos krantinėje. Dūmų priežastis šiuo metu nežinoma“, – rašoma pranešime.

TASS cituodama savo šaltinį, skelbia, kad viename iš gynybos ministerijos pastato balkonų kilo gaisras. Tačiau Ekstremalių situacijų ministerija Maskvos žurnalistams šios informacijos nepatvirtino.

Įvykio vietoje dirbo gelbėjimo tarnybos.

Savo ruožtu Rusija neigia, kad ministerijoje kilo gaisras.

07:00 | Kyjivo gynyba atrėmė Rusijos dronų ataką

Rusijos pajėgos naktį surengė dronų atakas prieš Kyjivą, tęsdamos jau mėnesį trunkančią oro antskrydžių kampaniją prieš Ukrainos sostinę, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Kariuomenės vadai teigė, kad Kyjivo priešlėktuvinė gynyba sunaikino visus dronus per tris valandas trukusią oro ataką – dvyliktąją šį mėnesį.

Miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko „Telegram“ platformoje teigė, kad Rusija „vėl atakavo Kyjivą iš oro“.

„Išpuolis buvo masinis, – priduriama pareiškime. – Priešas ir toliau taiko atakos taktiką keliomis bangomis su pertraukomis tarp atakuojančių dronų grupių.“

Jis pridūrė, kad Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemos sunaikino „visus aptiktus oro taikinius, judančius Kyjivo kryptimi“.

Pareiškime, remiantis preliminaria informacija, priduriama, kad išpuoliai buvo vykdomi Irano gamybos bepiločiais orlaiviais „Shahed“.

Oro pavojaus signalai taip pat buvo paskelbti Charkivo ir Černivcių miestuose.

Svarbiausi trečiadienio įvykiai

► Rusija trečiadienį pranešė, kad laivais be įgulos atrėmė Ukrainos ataką prieš vieną iš jos karinių laivų Turkijos vandenyse – tai naujausias bandymas įvykdyti sabotažą, dėl kurio Maskva kaltina Kyjivą.

► NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas trečiadienį pareiškė, kad Vakarų karinio aljanso narės nesutaria, ką daryti per artėjantį viršūnių susitikimą dėl Ukrainos siekio prisijungti prie aljanso.

► Rusijos paskirta Krymo valdžia trečiadienį pranešė, kad aneksuotame pusiasalyje nacionalizuoja daugiau Ukrainos turto, įskaitant Ukrainos pirmosios ponios butą ir oficialų Krymo totorių mažumos pastatą.

► Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas teigia, kad per užsitęsusį mūšį dėl Bachmuto Rytų Ukrainoje jo pajėgos neteko daugiau kaip 20 000 kovotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų