jevgenijus prigožinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jevgenijus prigožinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jevgenijus prigožinas“.

Sankt Peterburgo kapinėse ant Prigožino kapo atidengta statula rusų samdinio garbei

Gedintieji ir kariai šeštadienį prie Jevgenijaus Prigožino kapo Sankt Peterburge dėjo gėles prie naujos statulos šiam prokremliškam samdiniui, kuris surengė maištą ir žuvo per lėktuvo katastrofą. J. Prigožinas vadovavo privačiai karinei grupuotei „Wagner“, kuri Ukrainoje kovojo kartu su Rusijos kariais ir per kelis mėnesius trukusį puolimą užėmė Bachmuto miestą.
2024-06-01

Putino antausis Šoigu: „Financial Times“ skelbia, kodėl Kremlius susidorojo su jo pavaduotoju

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasinaudojo savo gynybos ministro pavaduotojo Timūro Ivanovo areštu, kad susilpnintų Gynybos ministerijos ir jos vadovo Sergejaus Šoigu pozicijas, kurios sustiprėjo po „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino mirties. Apie tai skelbia „Financial Times“ (FT), remdamasis informuotais šaltiniais.
2024-04-30

Žiniasklaida: prieš maištą Prigožinas sukūrė planą atgauti Putino palankumą

Buvęs Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas rezgė planą susigrąžinti Rusijos prezidento Vladimiro Putino palankumą. Kaip skelbia nepriklausomas rusų leidinys „The Moscow Times“, J. Prigožinas dar prieš savo surengtą sukilimą planavo kalbėti per apskritojo stalo posėdį Valstybės Dūmoje.
2023-11-22

Buvęs „Wagner“ samdinys įspėjo Putiną: „Mes tau, pliki, įrodysime“

Buvęs privačios karinės kompanijos „Wagner“ samdinys įrašė vaizdo žinutę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. „Wagner“ gretose Ukrainoje kariavęs rusas piktinasi, kad Rusija juo nesirūpina. Vaizdo įraše baltų užuolaidų fone stovi iki juosmens apsinuoginęs rusas, rankose laikantis „Wagner“ vėliavą.
2023-11-14

„Wagner“ samdinius rusai permetė į Ukrainą – paliko juos likimo valiai

Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras, skelbia, kad Rusija netoli laikinai okupuoto Skadovsko miesto Chersono srityje įrengė stovyklą, kurioje dislokavo buvusius privačios Rusijos karinės kompanijos „Wagner“ samdinius. „Pagal informaciją iš pogrindžio, buvę „Wagner“ samdiniai niekuo nėra aprūpinti. Visos problemos dėl tiekimo logistikos visiškai permetamos vadinamiesiems savanoriams.
2023-11-13

Paaiškėjo „Wagner“ samdinių likimas: Kremlius pasiekė savo tikslą

Rusijos privati karinė kampanija „Wagner“, kuriai vadovavo birželį žuvęs Jevgenijus Prigožinas, tampa pavaldi Rusijos nacionalinei gvardijai („Rosgvardijai“). „Wagner“ vėl ėmė verbuoti samdinius. „Radio Svoboda“ praneša, „Wagner“ samdiniams buvo pasiūlyta su „Rosgvardija“ sudaryti individualias sutartis arba jie galėjo pasirinkti toliau dirbti dabartinėmis sąlygomis.
2023-10-30

Kremlius: buvęs Prigožino padėjėjas prižiūrės „Wagner“ kovotojus Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavedė buvusiam velionio „Wagner“ vado Jevgenijaus Prigožino padėjėjui prižiūrėti savanorių kovotojų dalinius Ukrainoje, sakoma penktadienį Kremliaus paskelbtame pranešime.
2023-09-29

„Wagner“ istorija dar nesibaigė: Kremlius smogikų imperiją perkėlė į kitą žemyną

Per savo paskutinę kelionę į Centrinę Afrikos Respubliką praėjusį mėnesį Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ lyderis Jevgenijus Priogžinas apsilankė la Maison Russe, arba Rusų Namuose – kultūros centre, esančiame netoli Rusijos ambasados, kur jis pozavo asmenukėms su savo leitenantais ir vietiniais gyventojais.

Kremlius neigia, kad Prigožino lėktuvo katastrofos tyrimas vyksta per lėtai

Kremlius penktadienį paneigė, kad Rusijos tyrimas dėl paslaptingos lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo samdinių grupuotės „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas, vyksta per lėtai, nors daugiau nei tris savaites nebuvo pateikta jokių naujų duomenų apie tai, kas galėjo lemti katastrofą.
2023-09-15

Bushas šokiruotas: Prigožinas aptarnavo jį vakarienės su Putinu metu

Buvęs JAV prezidentas George'as W. Bushas sako esantis šokiruotas žinios, kad jį 2006 metais Sankt Peterburge vakarienės su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu metu aptarnavo lėktuvo katastrofoje žuvęs „Wagner“ lyderis Jevgenijus Prigožinas.  Apie tai skelbia „Business Insider“.  Nuotrauka, kuria dalinasi leidinys, buvo užfiksuota 2006 metų liepos 14 dieną. Joje užfiksuota bendra G. W. Busho ir jo žmonos Lauros vakarienė su V. Putinu.
110 2023-09-12
REKLAMA
REKLAMA

„Putinas nužudė Prigožiną. Bent jau turime tokią informaciją“ – Zelenskis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė „turintis informacijos“, kad už Rusijos privačios karinės kompanijos „Wagner“ lyderio Jevgenijaus Prigožino nužudymą yra atsakingas Vladimiras Putinas. „Jaltos“ viršūnių susitikime Kyjive V. Zelenskis pridūrė, kad Putinas „sunyko“ ne tik kaip politikas, bet ir kaip žmogus. O J. Prigožino mirtis, V. Zelenskio teigimu, Ukrainai nėra liūdna žinia – anot jo, liko vienu teroristu mažiau.
2023-09-08

Žiniasklaida: „Wagner“ stabdo samdinių verbavimą

Rusijos privati karinė kompanija „Wagner“ laikinai sustabdė samdinių verbavimą. Apie tai skelbia leidinys „Agenctvo“, remdamasis žinute „Wagner“ samdinių artimiesiems. Pasak ledinio, ketvirtadienį vykusiame pokalbyje „Wagner“ samdinių artimiesiems atsiųstas pranešimas, kad struktūra stabdo įdarbinimą. „Daugiau nei 13 000 žmonių susirašinėjimo (angl.
121 2023-09-08

Rostove prie Dono netoli rusų karinės vadovybės būstinės griaudėja sprogimai

Rusijos mieste Rostove prie Dono, netoli pietinės karinės apygardos vadovybės būstinės, buvo pranešta apie sprogimus, ankstyvą ketvirtadienio rytą rašo „The Guardian“. Būtent šios pietinės karinės apygardos kariai atlieka pagrindinį vaidmenį Rusijos invazijoje į Ukrainą. Be to, tai buvo ir viena iš vietų, kurias užėmė velionis „Wagner“ lyderis Jevgenijus Prigožinas per savo bandymą sukilti birželį.
203 2023-09-07

Vėgėlė kaip Trumpas ir Prigožino finito la commedia

Rinkimų nuotaikos persmelkė ne vienos šalies politinę darbotvarkę. Rusijoje prezidentines ambicijas puoselėjęs Jevgenijus Prigožinas jau sulaukė savo laidotuvių, nors kyla sąmokslo teorijų, kad lėktuvu skrido ir jame žuvo ne tas Prigožinas. JAV vienas kandidatas jau kalba, kai užbaigtų karą atidavęs Rusijai okupuotas teritorijas ir remiasi dar XIX a. pareigas ėjusio prezidento paskelbta doktrina.

Maskvoje užfiksuotas paslaptingai dingęs Surovikinas – Sobčiak paviešino jo nuotrauką

Rusijoje pirmą kartą po maišto prieš šalies karinę vadovybę gatvėje esą buvo pastebėtas ilgai viešumoje nesirodęs generolas Sergejus Surovikinas. Apie tai pirmadienį savo „Telegram“ kanale pranešė rusų žurnalistė Ksenija Sobčiak. „Gyvas, sveikas, namie, su šeima, Maskvoje“, – rašo K. Sobčiak. „Generolas Armagedonas“ vilkėjo civiliais drabužiais, veidą paslėpė po akiniais nuo saulės, o galvą užsidengė kepuraite. Nuotraukoje jis užfiksuotas esą einantis su žmona.
2023-09-05

Zelenskis apie Prigožino mirtį: paaiškėjo, koks Putinas silpnas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino mirtis rodo, jog neverta derėtis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rašo UNIAN. „Jei tiesa, kad jis nužudė Prigožiną, o tam yra atitinkamų įrodymų – tai rodo jo silpnumą. Silpnumą, kad jis bijo savo varžovo. Nepaisant to, kad Prigožinas yra teroristas ir vykdė Putino užduotis“, – Italijoje kalbėjo V. Zelenskis. Anot jo, pastebėtina yra V. Putina silpnybė valdant valstybę.
2023-09-01

Rusija jau sugalvojo, ką darys su „Wagner“ samdiniais mirus Prigožinui

Rusija sugalvojo, ką daryti su „Wagner“ samdiniais po jų vadovo Jevgenijaus Prigožino mirties, skelbia Ukrainos Nacionalinis pasipriešinimo centras, rašo UNIAN. Anot centro, dauguma samdinių bus išvežti iš Baltarusijos iki rugsėjo vidurio. Centro duomenimis, samdiniai bus išsiųsti į Afrikos šalis. „Šiose šalyse Kremlius turi savo kolonijinių ir geopolitinių interesų ir remia arba chuntą, arba sukilėlius“, – teigiama pranešime.
2023-08-31

Keista Prigožino vaizdo žinutė: „Tiems, kurie diskutuoja, ar aš gyvas, ar ne“

Su Rusijos privačia karine kompanija „Wagner“ siejamas „Telegram“ kanalas paskelbė Jevgenijaus Prigožino vaizdo žinutę „gerbėjams aptarti jo likvidavimą“. Kanalo teigimu, vaizdo įrašas buvo padarytas likus kelioms dienoms iki J. Prigožino žūties lėktuvo katastrofoje. Vaizdo įrašas „Telegram“ kanale „Grey Zone“ buvo paskleistas rugpjūčio 31-osios naktį.  „Tiems, kurie diskutuoja, ar aš gyvas, ar ne, kaip man sekasi. Dabar savaitgalis, antra rugpjūčio pusė, 2023 metai.
58 2023-08-31

Karas Ukrainoje. Rusai užminavo TATENA misijos koridorių į Zaporižios elektrinę

Zaporižios srityje dirbantys ukrainiečių žvalgai nukenksmino penkias rusiškas minas, kurios kliudė TATENA misijai. Pažymima, kad minos buvo suderintame koridoriuje ir jų čia būti neturėjo.
2023-08-31

Rusija atsisako tirti Prigožino žūtį pagal tarptautines taisykles

Rusija informavo Brazilijos oro incidentų tyrimo instituciją, kad šiuo metu pagal tarptautines taisykles netirs Brazilijos „Embraer“ (EMBR3.SA) lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo Rusijos privačios karinės grupuotės „Wagner“ lyderis Jevgenijus Prigožinas.
2023-08-30

Baltarusijoje sparčiai ardoma „Wagner“ stovykla – paviešintos palydovinės nuotraukos

Baltarusijoje ir toliau ardoma Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ samdinių karinė stovykla, esanti Celio kaime (Asipovičų rajonas, Mogiliovo sritis). Tai patvirtina palydovinės „Planetcom“ darytos nuotraukos, darytos rugpjūčio 25 ir 29 dienomis, skelbia „Radio Svoboda“. „Wagner“ Samdinių stovykla Baltarusijoje atsirado birželio pabaigoje po nepavykusio Jevgenijaus Prigožino maišto Rusijoje.
2023-08-30

Paaiškino, kodėl Prigožino laidotuvės vyko slapta: Kremlius turi užduotį

„Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino laidotuvės vyko slapta, nes Kremlius siekia panaikinti bet kokį jo atminimą, „Freedom“ eteryje pareiškė rusų žurnalistas Igoris Jakovenko, rašo UNIAN. Rusijoje žuvęs buvęs privačios karinės bendrovės J. Prigožinas pirmadienį buvo palaidotas slapta Sankt Peterburge, dalyvaujant šeimos nariams ir artimiesiems. „Pagrindinė slaptumo užduotis – užkirsti kelią transliuoti. <...> Pagrindinė režimo užduotis šiandien yra ištrinti Prigožino atminimą.
2023-08-29

Baltieji rūmai: už Prigožino mirties gali stovėti Kremlius

Už „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino mirties gali stovėti Kremlius, sako Baltieji rūmai, rašo „Sky news“. „Visi žinome, kad Kremlius jau seniai žudo oponentus“, – sako Baltųjų rūmų atstovė Karine Jean-Pierre. Praėjusią savaitę įvyko lėktuvo avarija, kurios metu žuvo dešimt žmonių, tarp jų – J. Prigožinas ir keli artimiausios jo aplinkos žmonės. Avarijos aplinkybės paskatino įnirtingas spekuliacijas apie galimą nužudymą.
2023-08-29

Rusai atsisveikina su Prigožinu: dalyvauja tik atrinktieji, kapinės saugomos

Sankt Peterburge vyksta „Wagner“ vadeivos ir dar dviejų jo artimiausių bendražygių laidotuvės. Tačiau į jas patenka tik išrinktieji, prisiekę jokiomis ceremonijos detalėmis nesidalinti viešai. O Kremlius paskelbė, kad Putinas Jevgenijaus Prigožino laidotuvėse nedalyvaus, bet ir nieko tokiu pareiškimu nenustebino. Gedulinga minia Sankt Peterburgo Severnoje kapinėse rinktis ėmė nuo pat ryto.
Aktualijos 2023-08-29

Putinas nedalyvaus Prigožino laidotuvėse

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nedalyvaus privačios karinės samdinių bendrovės „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino laidotuvėse, nurodė Kremlius. Apie tai antradienį pranešė rusų žiniasklaida, įskaitant nepriklausomą portalą „Meduza“. „Prezidento dalyvavimas [J. Prigožino laidotuvėse] nenumatomas“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. „Konkrečiai apie laidotuves informacijos neturime. Vis dėlto sprendimą dėl to priima giminės ir artimieji.
2023-08-29

Rusijos opozicionierius: jau aišku, ką kitą patraukti bandys Kremlius

Žuvus „Wagner“ vadovui Jevgenijui Prigožinui, Kremliaus taikiniu gali tapti Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas, pareiškė rusų opozicionierius Dmitrijus Gudkovas, rašo UNIAN. Jo nuomone, Kremliaus lyderis Vladimiras Putinas nebesusitvarko, o visi kivirčai iškyla į viešumą. D. Gudkovo įsitikinimu, dabar Kremliaus laukia pykčiai su R. Kadyrovu. „Šiandien Kadyrovas yra pagrindinis Rusijos valstybingumo, valstybinių struktūrų priešininkas. Nes jis turi gerai apmokytą privačią kariuomenę.
2023-08-28

Rusijos kanalai skelbia Prigožino laidotuvių detales

Savaitgalį, kaip teigia Rusija, oficialiai atpažinus privačios karinės kompanijos „Wagner“ lyderio Jevgenijo Prigožino kūną, jis bus perduotas šeimai ir netrukus palaidotas. Apie tai skelbia su Rusijos teisėsaugos struktūromis ir „Wagner“ siejamas „Telegram“ kanalas VČK-OGPU. Kanalo teigimu, „Wagner“ samdiniai J. Prigožino kūną išvežė rugpjūčio 27 d., tuomet jis bus atgabentas į Sankt Peterburgą, kur numatomas palaidoti.
114 2023-08-28

Karas Ukrainoje. Fronte verda karštos kovos: ukrainiečiai skaičiuoja naujausius smūgius rusų vadavietėms ir daliniams

Paskutinės 24 valandos fronte buvo karštos, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Ukrainiečiai sudavė naujus smūgius rusų vadavietėms, daliniams, raketų sistemoms. Svarbiausi karo įvykiai Ukrainoje: 23:40 | Reznikovas: nėra reikalo skelbti naują mobilizacijos bangą Šiandien Ukrainos kariuomenės mobilizaciniame rezerve nėra kritinės situacijos, todėl nėra reikalo skelbti naujos mobilizacijos bangos, sako Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, rašo UNIAN.
2023-08-28

TV3 Žinios. Rusų tyrėjai patvirtino Prigožino mirtį; Prieš mokslo metus – mokytojų trūkumas; Kaune šuo negyvai sudraskė katę

Rusijoje sudužus lėktuvui buvo patvirtinta sukarintos grupuotės „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino mirtis, atlikus oficialią genetinę analizę, sekmadienį pranešė Rusijos tyrimų komitetas. „Atliekant tyrimą dėl lėktuvo katastrofos Tverės srityje baigti molekuliniai genetiniai tyrimai“, – sakė Tyrimų komiteto atstovė Svetlana Petrenko. „Remiantis jų rezultatais, buvo nustatyta visų 10 aukų tapatybė, ji atitinka skrydžio sąraše nurodytą sąrašą“, – pridūrė ji.
91 2023-08-27

Rusai gedi Prigožino ir jau stato paminklus: „Jis turėjo daug priešų“

Rusijoje toliau didėja pyktis ir lieka neatsakytų klausimų, kodėl savaitės pradžioje sudužo „Wagner“ samdinių grupuotės vado Jevgenijaus Prigožino lėktuvas, praneša agentūra AFP. Skelbiama, kad visoje Rusijoje atsirado spontaniškų paminklų. Maskvos Varvarkos gatvėje, esančioje prie pat Kremliaus, žmonės iškilmingai stovėjo prie raudonų rožių ir samdinių vado nuotraukų. Vietos žiniasklaida teigė, kad šiandien vienu metu ten susirinko apie 50 žmonių.
52 2023-08-27

Rupšys: po galimos Prigožino žūties, saugumo padėtis išlieka įtempta

Saugumo padėtis regione išlieka įtempta, sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys, šią savaitę paskelbus informaciją apie galimą „Wagner“ samdinių grupės vadovo Jevgenijaus Prigožino mirtį. „Saugumo situacija bendrai Europoje ir mūsų regione išlieka įtempta dėl karo Ukrainoje. Karas Ukrainoje, matot, vyksta labai intensyvus, matosi, kad bus užsitęsęs šitas karas.

Skripalius apnuodijęs Rusijos šnipas galėjo būti susijęs su Prigožino nužudymu

Didžiosios Britanijos, taip pat Ukrainos žvalgybos šaltiniai užsiminė, kas galėjo būti atsakingas už „Wagner“ karinės bendrovės lėktuvo susprogdinimą. Kaip rašo „Ukrainska Pravda“, žvalgybos atstovai svarsto, ar Rusijos karinės žvalgybos padalinio vadovas Andrejus Averjanovas, kuris taip pat organizavo Skripalių šeimos apnuodijimą panaudojant „Novičiok“ Solsberyje, galėjo būti susijęs ir su „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino nužudymo organizavimu.
2023-08-26

Prigožinas prieš mirtį Afrikoje gavo aukso luitų – žiniasklaida

„Wagner“ karinės bendrovės vadovui Jevgenijui Prigožinui viešint Afrikoje prieš įvykusią katastrofą, kurios metu buvo numuštas privatus lėktuvas, buvo įteikti aukso luitai. Kaip rašo „SkyNews“, penki Sudano Greitosios paramos pajėgų vadai J. Prigožinui perdavė aukso luitus, paimtus iš „Wagner“ karinės bendrovės kontroliuojamos kasyklos.
232
2023-08-25

Anušauskas nurodė, kas dabar vyksta su „Wagner“ Baltarusijoje po Prigožino žūties

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad padėtis Lietuvos pasienyje labai susijusi su bendra saugumo situacija visame regione, o ją iš esmės formuoja Rusijos karas prieš Ukrainą. Tai, kas vyksta Baltarusijoje, anot ministro, yra karo Ukrainoje atspindys, o samdinių grupuotė „Wagner“ pradėjo fragmentuotis, matosi mėginimai išvykti iš Baltarusijos į Rusiją.

„Wagner“ sako norintys kerštauti: „Dabar visi esame šiek tiek pamišę“

„Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino mirtis sukėlė pačių įvairiausių emocijų bangą jo samdiniams. Vieni kalba norintys keršto, kiti gi sako nieko kito iš Vladimiro Putino ir nesitikėję. Viena aišku, tokia „Wagner“ grupė, kokią matėme iki šiol, nebeegzistuos, įsitikinę jos nariai. Rugpjūčio 23 d., praėjus lygiai dviem mėnesiams, po J. Prigožino bandymo sukilti prieš Rusijos karinę vadovybę, Tverėje sudužo nedidelis keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido 10 žmonių. Tarp jų – ir pats J. Prigožinas.
186 2023-08-25

Britų žvalgyba: labai tikėtina, kad Prigožinas tikrai žuvo

Nors kol kas nėra neginčijamų įrodymų, kad šią savaitę Rusijoje sudužusiame lėktuve tikrai buvo privačios karinės bendrovės „Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas, labai tikėtina, kad jis iš tiesų yra žuvęs, teigiama naujausioje Jungtinės Karalystės karinės žvalgybos ataskaitoje.
2023-08-25

Kasčiūnas: po „Wagner“ elito galimos žūties organizacija panirs į vidines kovas

„Wagner“ samdinių grupės elito galima žūtis panardins organizaciją į vidines kovas, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. „Vadovybės viso „Wagner“ elito žūtis, matyt, dabar panardins ir šią organizaciją į vidines kovas“, – penktadienį LRT radijui sakė L. Kasčiūnas. „Pirmiausia, kas bus jų nauji vadovai, koks bus šitos organizacijos vaidmuo.

„Wagner“ pabaiga: ekspertai įvardijo tris tolesnius scenarijus

„Wagner“ greičiausiai nebeegzistuoja kaip beveik nepriklausomas paralelinis karinis subjektas po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas beveik neabejotinai nužudė šios privačios karinės kompanijos lyderius Jevgenijų Prigožiną, Dmitrijų Utkiną ir Valerijų Čekalovą.
2023-08-25

Pentagonas: nėra duomenų, jog lėktuvą, kuriuo galimai skrido Prigožinas, numušė raketa

Pentagonas ketvirtadienį pareiškė, kad neturi informacijos, pagrindžiančios versijas, jog lėktuvo katastrofą, per kurią, kaip manoma, žuvo „Wagner“ samdinių vadas Jevgenijus Prigožinas, sukėlė raketa „žemė-oras“. JAV kariuomenė neturi jokios informacijos, kuri leistų manyti, kad avarijoje dalyvavo raketa „žemė-oras“, sakė Pentagono atstovas Patas Ryderis, pavadinęs pranešimus apie raketą netiksliais.
2023-08-25

VSAT vadas: po galimos Prigožino mirties situacija pasienyje įprasta, bet įtempta

Po galimos „Wagner“ samdinių grupės vadovo Jevgenijaus Prigožino mirties situacija Lietuvos pasienyje su Baltarusija išlieka įprasta, bet įtempta, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. „Situacija (prie valstybės sienos – BNS) yra stabili, tačiau labai įtempta“, – penktadienį LRT radijui sakė R. Liubajevas.

Rusijos partizanai siūlo „Wagner“ pereiti į Ukrainos pusę: kartu baikime kruviną mėsmalę, o tada žygiuosime į Maskvą

„Rusų savanorių korpuso“ partizanai išplatino vaizdo įrašą, skirtą „Wagner“ kariams.  Vaizdo įraše partizanai siūlo lyderio Jevgenijaus Prigožino netekusiems „Wagner“ kariams pasiūlė stoti į jų ir Ukrainos pusę, užbaigti kruviną „specialiąją karinę operaciją“ (taip Kremlius vadina kruviną karą Ukrainoje, – red. past.), o po to surengti naują žygį į Maskvą.
401 2023-08-24

Ukrainos karo ekspertas: nereikia atmesti, kad Prigožinas gali būti gyvas

Ukrainos karo ekspertas Olehas Ždanovas sako, kad nereikėtų atmesti, jog „Wagner“ lyderis Jevgenijus Prigožinas gali būti gyvas.  „Yra daug įrodymų, kad jis mirė. Nors visada palieku kažkokį procentą, kad tai galėjo būti priedangos operacija“, – sakė jis. „Visi laukė jo mirties, o aš sakiau, kad po jo įvykdyto maišto jo likvidavimas yra tik laiko klausimas“, – sakė O. Ždanovas.  Karo ekspertas sako esantis įsitikinęs, kad šis incidentas gali pradėti negrįžtamus procesus Rusijoje.
495 2023-08-24

Palydovinės nuotraukos rodo, kad Prigožino lėktuvo korpusas prieš rėžiantis į žemę buvo beveik nepažeistas – CNN

Prieš sudūžtant „Wagner“ lyderio Jevgenijaus Prigožino lėkuvui, jo korpusas buvo beveik nepažeistas, skelbia CNN, išnagrinėjusi palydovines nuotraukas.  Sintetinės apertūros radaro vaizdas, kurį padarė „Umbra Lab, Inc.“, parodė, kad avarijos vieta yra pailgo ovalo formos, kurioje daugiausia yra fiuzeliažas (orlaivio korpusas, – red. past.), ir jis yra išsidėstęs ribotoje teritorijoje.
2023-08-24

Apie Prigožiną kalbėdamas Putinas netiesiogiai užsiminė ir apie maištą: „Jis gyvenime padarė rimtų klaidų“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas apie vakar lėktuvo katastrofoje žuvusį „Wagner“ vadą Jevgenijų Prigožiną netiesiogiai užsiminė apie jo maištą birželį.  Pasak V. Putino, J. Prigožinas „gyvenime padarė rimtų klaidų“. „Prigožiną pažįstu seniai, nuo 1990-ųjų pradžios“, – sakė V. Putinas pranešime per televiziją.
2023-08-24

Putinas nutraukė tylą dėl Prigožino mirties: išreiškė užuojautą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmą kartą po vakarykščio „Wagner“ vado lėktuvo incidento nutraukė tylą.  V. Putinas išreiškė užuojautą visų per lėktuvo katastrofą žuvusių asmenų artimiesiems ir pridūrė, kad  J. Prigožinas buvo „talentingas verslininkas“. V. Putinas sako, kad apie trečiadienio lėktuvo katastrofą jam neva buvo pranešta ketvirtadienio rytą. Pasak Rusijos prezidento, tyrėjai išsiaiškins, kas nutiko, tačiau tyrimas užtruks.
2023-08-24

Prigožino lėktuvas galėjo būti numuštas raketa „žemė-oras“ – „Reuters“ šaltiniai

Jungtinės Valstijos mano, kad „Wagner“ lyderio Jevgenijaus Prigožino lėktuvą galėjo numušti „žemė-oras“ raketa, kuri buvo paleista pačioje Rusijoje.  Apie tai „Reuters“ kalbėjo du JAV pareigūnai.  Jiedu, atsižvelgiant į klausimo jautrumą, kalbėjo anonimiškai ir pabrėžė, kad informacija vis dar yra preliminari ir tikslinama.  Tuo tarpu „Wall Street Journal“ šaltiniai JAV žvalgyboje nemano, kad lėktuvą numušė „žemė-oras“ raketa.
263 2023-08-24

TV3 Žinios. „Wagner“ smogikai gedi savo vado Prigožino; Girtas gydytojas pakaunėje partrenkė moterį; Ukrainiečiai pasiekė Krymą

Parodomuoju susidorojimu, – taip lėktuvo katastrofą, per kurią žuvo „Wagner“ vadeiva ir jo dešinioji ranka Utkinas, vadina ekspertai. Jie prideda: vienas teroristas susprogdino kitą teroristą. Tačiau „Wagner“ smogikams ir daliai rusų – Prigožinas didvyris. Tad  „Wagner“ samdiniai rauda ir dega žvakeles savo lyderiui, o kiti atvirai net grasina Putinui – esą velnias per daug prisižaidė. Pats Putinas Prigožino susprogdinimo nekomentuoja. Tuo metu Ukraina mini nepriklausomybės dieną.
127 2023-08-24

Įvertino Prigožino mirties įtaką Putino režimui: „Sugrįžtame į normalią aplinką“

Trečiadienį, praėjus lygiai 2 mėnesiams po karinio perversmo organizavimo, sudužo privatus Jevgenijaus Prigožino lėktuvas. Faktiškai neabejojama, kad „Wagner“ vadas buvo šiame lėktuve. Dalies ekspertų manymu, tai – Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino kerštas ir bandymas parodyti, kas yra tikrasis šeimininkas.
2023-08-24

Antrasis Prigožinui priklausantis lėktuvas nuskrido į Azerbaidžaną

Remiantis „Flightradar“ duomenimis, antrasis Jevgenijui Prigožinui priklausantis lėktuvas ketvirtadienį pakilo iš Maskvos oro uosto.  Skelbiama, kad lėktuvas skrenda į Azerbaidžano sostinę Baku. Apie 18 val. Lietuvos laiku pranešta, kad lėktuvas sėkmingai nusileido Azerbaidžane.  Nėra žinoma, kas skrido šiuo lėktuvu.  Primename, kad vakar šis lėktuvas iš karto po to, kai sudužo kitas J. Prigožinui priklausantis lėktuvas, grįžo į Maskvą ir sukinėjosi ore aplink miestą.
2023-08-24

Prigožino žūtis palieka daug nežinomųjų ir vieną prielaidą: „Putinas turi įprotį keršyti pavėluotai“

Tikslios grupės „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino galimos žūties aplinkybės ketvirtadienį išlieka neaiškios, nors dauguma ekspertų mano, kad tai galėjo būti Rusijos prezidento Vladimiro Putino kerštas už birželio mėnesį įvykusį trumpai trukusį maištą. Trečiadienį sudužusiame lėktuve, kurio visi keleiviai ir įgulos nariai žuvo, buvo samdinių bendrovės, birželį bandžiusios nuversti Rusijos karinę vadovybę, vadovas, pranešė Rusijos pareigūnai.
2023-08-24
Į viršų