Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba, pasipriešinus Pietų Afrikos Respublikai, nepripažino neteisėtais Zimbabvėje penktadienį įvykusių prezidento rinkimų antrojo rato ir pareiškė tik žodinį apgailestavimą.
JAV ambasadorius JT Zalmay Khalilzadas, kuris šį mėnesį vadovauja JT Saugumo Tarybai, žurnalistams sakė, jog po varginančių kelias valandas trukusių debatų tarybos nariai "sutarė, jog sąlygos laisviems ir sąžiningiems rinkimams nebuvo sudarytos, ir nuoširdžiai apgailestavo, kad rinkimai buvo tęsiami susiklosčius tokioms aplinkybėms."
JT ir ją palaikančios Europos šalys siekė priimti neįpareigojantį Didžiosios Britanijos sudarytą pareiškimą, kuriame penktadienį įvykusio Zimbabvės prezidento rinkimų antrojo rato rezultatai "negali būti laikomi nei patikimais, nei teisėtais."
Vienas Vakarų diplomatas, prašęs nenurodyti jo pavardės, sakė, jog buvo siekiama pasiųsti aiškią žinią ir įtikinti pirmadienį Egipte susitiksiančius Afrikos Sąjungos lyderius, jog jie privalo laikytis griežtos linijos santykiuose su Zimbabvės prezidentu Robertu Mugabe.
Toks dokumentas galėjo būti priimtas tik pritarus visoms penkiolikai JT Saugumo Tarybos narių, tačiau jam pasipriešino Pietų Afrika, kurią parėmė Rusija ir kitos šalys.
Pietų Afrikos ambasadorius Dumisani Kumalo, kurio šalis mėgino tarpininkauti sprendžiant politinę krizę Zimbabvėje, pareiškė, jog Saugumo Taryba nėra rinkimų rezultatų tvirtintoja.
Vienintelis kandidatas R.Mugabe užsitikrino pergalę Zimbabvėje penktadienį įvykusiuose rinkimuose, kurių šalies politinė opozicija ragina pasaulio lyderius nepripažinti.
JAV, Europos Sąjunga ir opozicijos lyderis Morganas Tsvangirai pareiškė, kad rinkimai buvo neteisėti. Taip pat pareikšta kaltinimų, jog rinkėjai buvo verčiami balsuoti.
Kalbėdamas savo šalies vardu, Z.Khalilzadas pareiškė, jog JAV delegacija ketina inicijuoti JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl sankcijų prieš R.Mugabe režimą.