JT vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Antonio Guterresas sakė, kad prieglobsčio kaimynėse šalyse ieškančių Sirijos piliečių skaičius nuo šių metų pradžios išaugo. Pusė pabėgėlių yra vaikai, daugiausia jaunesni nei 11 metų amžiaus. Daugiausia Sirijos pabėgėlių yra Jordanijoje, Libane, Turkijoje, Irake ir Egipte.
A. Guterresas sakė, kad šią katastrofą reikia sustabdyti, ir perspėjo, kad tarptautinės humanitarinės pagalbos galimybės yra ribotos. Dauguma pabėgėlių gyvena prastomis sąlygomis. Taip pat senka ir Sirijos kaimynių ištekliai. Pavyzdžiui, į Libaną atvyko beveik trečdalis milijono pabėgėlių ir 10 proc. padidino šalies gyventojų skaičių. Turkija suteikė laikinus namus maždaug 184 tūkst. pabėgėlių ir, įkurdama 17 pabėgėlių stovyklų, išleido daugiau nei 600 mln. JAV dolerių, tačiau to nepakanka ir šalyje kuriamos naujos stovyklos. JT komisaras pabrėžė, kad reikia ne tik pripažinti šių šalių dosnumą, bet ir stipriai jas paremti.
Sirijos pabėgėlių antplūdis nustebino net ekspertus, kurie prognozavo, kad pabėgėlių skaičius pasieks milijoną tik 2013 metų pabaigoje. Nuo 2013 metų sausio 1 dienos iš Sirijos pabėgo per 400 tūkst. žmonių. JT Sirijos pabėgėlių paramos programai šiuo metu trūksta net 75 proc. jiems reikalingų lėšų.