Ekspertai teigia, kad vadinamasis „vaiduoklių laivynas“, t. y. tanklaiviai, kurių savininkai neaiškūs arba jie neturi tinkamo draudimo, padėjo Kremliui ir toliau eksportuoti naftą, nepaisant eksporto embargo ir naftos kainų apribojimo pasauliniams pardavimams.
Šis pranešimas paskelbtas tuo pat metu, kai JK užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy atvyko į Kyjivą kartu su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu ir kai ėmė kelti nerimą žinia, jog Rusija galbūt įsigijo Irano raketų.
Tai jau trečias kartas, kai JK bando sustabdyti tai, kas, pasak Užsienio reikalų ministerijos, yra „itin svarbūs pajamų šaltiniai, iš kurių finansuojama V. Putino karo mašina“, o iš viso sankcijos įvestos 25 laivams.
10 laivų, kuriems taikomos šios sankcijos, buvo „didelio masto pažeidėjai“, teigiama ministerijos pranešime. Dėl sankcijų jiems bus „uždrausta įplaukti į JK uostus ir neleista naudotis JK laivų registru“.
„Šiandieninės sankcijos dar labiau pakerta Rusijos galimybes prekiauti nafta per savo šešėlinį laivyną, – sakoma D. Lammy pranešime. – Kartu su savo partneriais mes ir toliau siųsime Rusijai griežtą žinią, kad tarptautinė bendruomenė palaiko Ukrainą, ir netoleruosime šio neteisėto laivyno.“
Naujausias JK žingsnis stiprinant paramą Ukrainai žengtas tuo metu, kai D. Lammy ir A. Blinkenas turi aptarti apribojimų Ukrainai dėl Vakarų ginklų naudojimo Rusijos apšaudymams sušvelninimą.
Antradienį JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad JAV svarsto galimybę panaikinti apribojimus JAV gamybos ilgojo nuotolio raketoms.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!