REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupė mokslininkų iš JAV mano, kad faktiškai visose pasaulio šalyse statistinis mirtingumas nuo koronaviruso yra ženkliai iškraipytas. Ypač didelis skaičių neatitikimas – Rusijoje, pažymima „Die Welt“.

Grupė mokslininkų iš JAV mano, kad faktiškai visose pasaulio šalyse statistinis mirtingumas nuo koronaviruso yra ženkliai iškraipytas. Ypač didelis skaičių neatitikimas – Rusijoje, pažymima „Die Welt“.

REKLAMA

Sveikatos parametrų ir vertinimo institutas (IHME, Vašingtono universiteto padalinys) parodė, kad nuo koronaviruso visame pasaulyje galėjo mirti 6,9 mln. žmonių, praėjusią savaitę savo ataskaitoje pažymėjo instituto direktorius Christopheris Murray’us. PSO tą dieną „suskaičiavo“ vos 3,2 mln. mirčių, oficialiai priskiriamų koronavirusui.

Pasak mokslininkų, beveik visose pasaulio šalyse yra sisteminių trūkumų registruojant mirtis, tačiau ir tarp jų yra milžiniškų skaičiavimo skirtumų. Mokslininkai mano, kad Vokietijoje nuo Sars-CoV-2 viruso mirė apie 121 tūkst. žmonių, oficialiai tuo metu suskaičiuojama daugiau nei 84 tūkst.

Rusijos atveju skaičiai skiriasi dramatiškai (PSO turi oficialius duomenis apie 112 tūkst. mirčių, o tyrimo autorių skaičiavimais – turėtų siekti 594 tūkst. JAV, tyrėjų teigimu, mirusiųjų skaičius siekia 905 tūkst (PSO duomenimis: apie 573 tūkst.). Indijos atveju mokslininkai įsitikinę, kad mirčių nuo koronaviruso skaičius triskart viršija oficialius duomenis ir sudaro 654 tūkst. (PSO: apie 230 tūkst.).

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Atsižvelgė ir į sveikatos sistemos problemas

Mokslininkai savo skaičiavimus grindžia perteklinių mirčių pagrindu: lygina prognozuojamą pagal ankstesnių metų mirtingumą su faktiniu mirtingumu pandemijos laikotarpiu.

Tokiu būdu galima tiksliau paskaičiuoti jeigu ne mirčių nuo tiesiogiai paties koronaviruso skaičių, tai bent jau pandemijos žalą žmonių sveikatai.

Dalis mokslininkų jau anksčiau tvirtino, kad toks pandemijos mirtingumo skaičiavimo būdas yra tikslesnis už dabartinius duomenis, nes parodo ir „neįskaičiuotas“ mirtis, ar tas mirtis, kurios susijusios su pandemijos šalutiniu poveikiu sveikatos sistemai.

REKLAMA
REKLAMA

Perteklinių mirčių skaičiavimo metu buvo atsižvelgiama ir į tai, kad statistinis mirtingumas pandemijos metu pasikeitė. Pavyzdžiui, dėl judėjimo ribojimų sumažėjo transporto nelaimių. Tuo pat metu buvo pastebėta, kad užsitęsė kitų lėtinių ligų gydymas.

Šio tyrimo metu buvo atsižvelgta į tokius faktorius, kaip vėluojanti medicinos apsaugos sistema ir, galimai, pavyko išskirti tik tas „nepriskaičiuotas“ mirtis, kurios yra susijusios tiesiogiai su COVID-19, nors ir nebuvo taip įregistruotos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų