Kinija Taivaną laiko savo teritorija, kurią vieną dieną žada užimti, prireikus – jėga, ir pastaraisiais metais didino spaudimą, beveik kasdien vykdydama karinių orlaivių skrydžius ir rengdama dažnas karines pratybas aplink salą.
Respublikonas R. Wittmanas yra Atstovų Rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto, prižiūrinčio JAV kariuomenės finansavimą, pirmininko pavaduotojas ir vadovauja delegacijai, atvykusiai trijų dienų vizito į Taivaną.
„Prezidente Tsai (Ing-wen (Cai Ingven), žinokite, kad bet koks priešiškas, neišprovokuotas Taivano užpuolimas sukels ryžtingą Jungtinių Valstijų atsaką“, – sakė jis penktadienį sakydamas kalbą.
R. Wittmanas sakė, kad taika ir stabilumas Indijos ir Ramiojo vandenynų regione grindžiami stiprybės pagrindu.
„Žinome, kad stiprybė yra geriausias atgrasymo veiksnys visiems, kurie gali manyti, kad šiame regione yra galimybė elgtis blogai“, – kalbėjo jis.
Nors Jungtinės Valstijos oficialiai pripažįsta Pekiną, o ne Taibėjų, jos yra pagrindinės Taivano sąjungininkės, teikiančios ginklus ir pagalbą, kad sustiprintų Taivano gynybą nuo vis agresyvėjančios Kinijos.
Penktadienį R. Wittmanas taip pat pažadėjo padėti išspręsti Taivano įsigytų ginklų pristatymo vėlavimo problemą.
Šią savaitę JAV prezidento Joe Bideno administracija pirmą kartą patvirtino tiesioginę karinę pagalbą Taivanui pagal užsienio vyriausybėms skirtą finansavimo programą.
Tačiau Valstybės departamentas tvirtino, kad šis žingsnis nereiškia Taivano suvereniteto pripažinimo, o tai Pekinui yra raudona linija.