Permainų imtasi JAV kariuomenei kovojant su įdarbinimo trūkumu, dėl kurio nepavyko pritraukti pakankamai karių, kad būtų užpildytos visos darbo vietos.
Naikins laisvas pareigybes
„Associated Press“ praneša, kad daugiausia bus mažinamos laisvos pareigybės, o ne užimtos darbo vietos.
Daugiausia laisvų pareigybių yra susijusios su kova su sukilėliais, kurios buvo įkurtos per Irako ir Afganistano karus, tačiau dabar šios pozicijos nebėra tokios aktualios. Maždaug dar trimis tūkstančiais bus sumažintos kariuomenės specialiosios operacijų pajėgos.
Tuo pačiu, numatyta įtraukti apie 7500 karių kitose svarbiose misijose, įskaitant oro gynybos ir bepiločių orlaivių padalinius bei penkis naujus padalinius visame pasaulyje, turinčius patobulintas kibernetines, žvalgybos ir ilgo nuotolio smūgių galimybes.
Ruošis didelio masto kovinėms operacijoms
JAV kariuomenės sekretorė Christine Wormuth sakė, kad ji ir kariuomenės vadas generolas Randy George'as stengėsi mažinti tokias darbo vietas, kurios ilgą laiką buvo tuščios arba buvo perteklinės.
„Mes tolstame nuo kovos su terorizmu ir kovos su sukilėliais. Mes norime būti pasirengę didelio masto kovinėms operacijoms“, – kalbėjo Ch. Wormuth.
„Todėl peržiūrėjome tas jėgos struktūros dalis, kurios buvo labiau susijusios su kova su sukilėliais ir jau dabar mums nebėra reikalingos“, – pridūrė ji.
Atliko analizę
Generolas R. George’as pridūrė, kad kariuomenės vadovybė atliko išsamią analizę, kad pasirinktų vietas, kurias reikia naikinti.
„Vietos, kurias atsisakome turėti savo pajėgose, iš tikrųjų yra vietos, kurios, mūsų manymu, nepadės mums pasiekti sėkmės mūšio lauke“, – sakė jis.
Kariuomenės vadas pabrėžė, kad naikins ne užimtas, o tuščias pareigybes.
„Associated Press“ rašo, kad JAV kariuomenėje gali būti iki 494 000 karių, tačiau bendras aktyviosios tarnybos karių skaičius šiuo metu yra apie 445 000. Pagal naująjį planą siekiama per ateinančius penkerius metus atvesti pakankamai karių, kad būtų pasiektas 470 000 karių pajėgos.
Pertvarkos būtinybė
Pertvarka planujama po du dešimtmečius trukusio karo Irake ir Afganistane, privertusio JAV kariuomenę greitai ir dramatiškai plėstis, kad būtų užpildytos į mūšio frontą išsiųstos brigados. Tai apėmė didžiulę kovos su sukilėliais misiją, skirtą kovoti su al-Qaeda, Talibanu ir „Islamo valstybės“ grupuote.
Laikui bėgant kariuomenės dėmesys nukrypo į konkurenciją su didele jėga, kurią sukelia tokie priešai kaip Kinija ir Rusija, nepamirštant Irano bei Šiaurės Korėjos grėsmių. O karas Ukrainoje parodė, kad reikia daugiau dėmesio skirti oro gynybos sistemoms ir aukštųjų technologijų galimybėms.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!