Dokumente teigiama, kad JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija, Turkija, Kataras ir Saudo Arabija „išsako didžiulį susirūpinimą“ dėl Rusijos įsitraukimo į Sirijos konfliktą, ypač dėl šios šalies karinių oro pajėgų antskrydžių Hamos, Homso ir Idlibo rajonuose. Koalicijos partnerių teigimu, tokie veiksmai gali „privesti prie tolimesnės konflikto eskalacijos“ ir iššaukti ekstremizmo ir tolimesnės Sirijos radikalizacijos pliūpsnį.
Analogišką pareiškimą ketvirtadienį, spalio 1-ąją pateikė ir Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas: jo teigimu, „netvarkingi smūgiai į Sirijos opozicijos taikinius“, kuriuos vykdo Rusija, kelia grėsmę pačiai Maskvai, nes taip vysto tolimesnį jos įtraukimą į konfliktą. Saudo Arabija tuo pat metu išvis pareikalavo nutraukti rusų karinę operaciją Sirijoje.
Tarp Rusijos aviacijos smūgių aukų esama dviejų vaikų, pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija
Tarp mažiausiai septynių civilių, kurie žuvo per Rusijos aviacijos smūgius Sirijos šiaurės vakarų Idlibo provincijoje, esama dviejų vaikų, penktadienį, remdamasi liudininkais, pranešė padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija.
„Keturi civiliai, įskaitant vaiką ir moterį, žuvo per Rusijos karinės aviacijos reidus“, – nurodė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).
Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija nurodė, kad oro smūgiai buvo suduoti Džabal al Zavijos rajone, kurį kontroliuoja su „al Qaeda“ susijusi grupuotė ir kitos sukilėlių islamistų grupės.
„Dar trys civiliai, įskaitant mergaitę ir moterį, žuvo per šių lėktuvų vykdytą bombardavimą Habito kaime“, esančiame toje pat provincijoje, kuri ribojasi su Turkija, nurodė SOHR, kuri informaciją gauna iš šaltinių, esančių vietoje.
Pasak SOHR, per Rusijos antskrydžius Sirijoje, kurie buvo pradėti trečiadienį, jau žuvo 28 žmonės.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paneigė pranešimus, esą per Rusijos aviacijos smūgius Sirijoje žuvo civilių gyventojų, pavadindamas juos „informacine ataka“.
„Kalbant apie žiniasklaidoje skelbiamą visokią informaciją apie tai, kad kenčia taikūs gyventojai, mes esame pasiruošę tokioms informacinėms atakoms“, – pareiškė V.Putinas prezidentinės Žmogaus teisių tarybos posėdyje.
Maskva nurodo, kad jos taikinys yra „Islamo valstybės“ grupuotė, bet Vašingtonas ir jo sąjungininkai įtaria, kad savo karine intervencija Rusija siekia, prisidengdama kova su „terorizmu“, padėti išsilaikyti valdžioje prezidentui Basharui al Assadui.
Rajonuose, kuriems ketvirtadienį smogė Rusija, IS, kiek žinoma, neveikia.