Tačiau jie garsėja griežta disciplina ir laikosi gan neutralios pozicijos religinio konflikto tarp Irako šiitų ir sunitų arabų atžvilgiu, nors kai kurie kurdų kariai prieštaringai vertina savo dalyvavimą operacijoje.
Daugelis mano, kad naujausia karinė kampanija Bagdade, apie kurią praėjusį mėnesį pranešė Irako ministras pirmininkas Nuri al-Maliki (Nuris Malikis), yra paskutinė galimybė sutrukdyti Irakui nugrimzti į visuotinį pilietinį karą tarp politikoje dominuojančių šiitų ir sunitų arabų mažumos.
Kol kas į Bagdadą atvyko tik viena kurdų karių brigada. Iš viso jų bus trys, o bendras karių skaičius sieks 4 tūkst. Atvykusios trečiosios brigados vadas generolas Anwaras Dowlani (Anvaras Dovlanis) sakė jau laukiantis tolesnių nurodymų.
Nemažai į Bagdadą pasiųstų kurdų karių nuogąstauja dėl to, kad jiems teks stoti į mūšį, kuris gali nulemti Irako ateitį.
"Man labai apmaudu. <...> Bijau, kad kurdai bus įtraukti į šį religinį karą", - kurdų Sulaimanijos mieste praėjusį mėnesį prieš išvykdamas į Bagdadą sakė trečiosios brigados karininkas Farisas Fattahas (Farisas Fatahas).
Irako sunitai arabai kiek anksčiau sukritikavo kurdų kariuomenės perkėlimą į Bagdadą.
Arabai kaltina kurdų pešmergų kovotojus dėl to, kad išvarė juos iš naftos ištekliais turtingo Kirkuko, esančio prie pat Kurdistano sienos, kur 2007 metais rengiamasi sušaukti referendumą ir išspręsti miesto identiteto klausimą.
Šiitai rado bendrą kalbą su kurdais kai kuriais politiniais klausimais, pavyzdžiui, dėl konstitucijos teksto, kuris sunitams arabams yra nepriimtinas, nes neužtikrina vienodo naftos išteklių padalijimo.
REKLAMA