Dienraštis pirmadienį rašė, jog įtariamas agentas Ryanas Fogle'as (Rajenas Foglas) tikriausiai siekė informacijos apie čečėnus brolius Carnajevus, kurie, kaip įtariama, balandžio 15-ąją susprogdino dvi bombas per Bostono maratoną.
Agento sulaikymas, kuris gali sutrukdyti pastangas gerinti Vašingtono ir Maskvos santykius, straipsnyje buvo susietas su praeitą mėnesį įvykusia JAV delegacijos kelione į Dagestaną vykdant Bostono išpuolio tyrimą. Ta kelionė buvo koordinuojama su Rusijos pareigūnais.
Vienas iš įtariamų sprogdintojų, Tamerlanas Carnajevas, 2012 metais lankėsi Dagestane, o JAV pareigūnai labai nori išsiaiškinti, ar jis ten užmezgė kokių nors kontaktų su vietos islamistų pogrindžiu.
"Panašu, kad per tą kelionę balandžio mėnesį amerikiečiai gavo (Rusijos) Federalinės saugumo tarnybos (FSB) agentų telefono numerius", - rašė "Kommersant", kuris garsėja glaudžiais kontaktais su FSB ir Užsienio reikalų ministerija.
"Tada jie aiškiai nusprendė pasinaudoti jais ir užmegzti asmeninius kontaktus su kovos su terorizmu agentais, atsižvelgdami į tai, kad keitimasis informacija tarp specialiųjų tarnybų klausimų ir atsakymų forma ne visuomet būna greitas ir sklandus", - rašė laikraštis.
Per balandžio 15 dienos sprogimus prie Bostono maratono finišo linijos žuvo trys žmonės, o dar per 260 buvo sužeisti. Tamerlanas Carnajevas žuvo per įtariamųjų gaudynes, bet jo jaunesnysis brolis Džocharas buvo sulaikytas ir apkaltintas.
FST paskelbė, kad R.Fogle'as buvo sučiuptas bandantis užverbuoti vieną rusų saugumo agentą, kai siekė informacijos apie Šiaurės Kaukazą.
"Kommersant" pažymėjo, kad esą pažadėtas atlygis - 100 tūkst. dolerių avansas ir 1 mln. dolerių per metus, - yra neįprastai didelis.
"CŽV po teroro atakos per Bostono maratoną reikėjo (rusų) kovos su terorizmu agento", - pridūrė laikraštis.