Žemutinės Saksonijos kriminalinių tyrimų institutas (KFN) ištyrė, ką apie Vokietiją mano regiono moksleiviai. Tyrime buvo klausiama apie jų santykį su įstatymais, teokratija ir smurtu. Anot KFN sociologo Carlo Philippo Schroderio, rezultatai kelia susirūpinimą, pranešė „Bild“.
Daugiau nei du trečdaliai apklaustųjų musulmonų moksleivių pareiškė, jog Korano mokymai yra aukščiau už Vokietijos įstatymus, beveik pusė islamišką teokratiją vadina geriausia valdymo forma.
Viso apklausoje dalyvavo 8,5 tūkst. devintokų Žemutinėje Saksonijoje, iš jų apie 300 yra musulmonai.
Daugiau nei pusė musulmonų moksleivių (51,5 proc.) pareiškė, kad tik islamas gali „išspręsti mūsų laikmečio problemas“.
Moksleiviai tariamai nori priimti islamą, kad klasėse nesijaustų atstumtaisiais
„Bild“ skelbiama, kad šalies mokyklose situacija yra dar labiau dramatiška.
„Vis daugiau vokiečių vaikų tėvų kreipiasi į konsultacinius centrus, nes jų vaikai-krikščionys nori priimti islamą, kad neišsiskirtų iš bendros minios mokykloje“, – anonimiškai pasakojo leidiniui vienas iš Vokietijos saugumo tarnybos pareigūnų.
Pastaraisiais metais musulmonų vaikų skaičius Vokietijoje dramatiškai išaugo. Kai kuriais atvejais – ypač didžiuosiuose miestuose – vaikai iš krikščionių šeimų klasėse atsiduria mažumoje.
„Dėl didelio imigracijos lygio per paskutinius aštuonerius metus musulmonų paauglių ir vaikų skaičius mokyklose gerokai išaugo. Maža to, daugelis tokių vaikų kilę iš itin religingų šeimų: dažniausiai tai migrantai iš Sirijos, Afganistano ir Irako“, – aiškino „Bild“ pašnekovas.
Anoniminio saugumiečio teigimu, berniukai musulmonai kai kuriose mokyklose engia mergaites, kurios elgiasi „pernelyg vakarietiškai“ – nedengia plaukų arba susitikinėja su bendraamžiais berniukais. Mokytojai į tokias situacijas menkai reaguoja dėl per didelio užimtumo.
„Daugeliu atvejų moksleiviai-musulmonai yra pakankamai agresyvūs, kartais ir žiaurūs. Jie sukuria paralelines bendruomenes mokyklų kiemuose. Ir jeigu šią vasarą į mokyklas vėl ateis didelis skaičius pabėgėlių vaikų, situacija taps dar mažiau stabili“, – cituojamas saugumo atstovas.
Kai kuriuose didžiuosiuose Vokietijos miestuose – tokiuose kaip Berlynas, Frankfurtas ar Esenas – yra mokyklų, kuriose moksleivių-musulmonų dalis viršija 80 proc. visų moksleivių skaičiaus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!