• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per žemės drebėjimą apgadintoje Japonijos Fukušimos jėgainėje svarbiausia atvėsinti branduolinius reaktorius ir panaudoto kuro saugyklas, sulaikyti radioaktyvias dulkes ir pastatyti apsauginius įtvirtinimus, antradienį sakė ekspertai, praneša „RIA Novosti“.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad galima išvengti apsauginių reaktorių gaubtų statybos, vienintelis klausimas – kokie jie bus“, – teigė Branduolinės energetikos saugos instituto direktorius Leonidas Bolšakovas interviu „RIA Novosti“. Tačiau jis pridūrė, kad dar per anksti Fukušimos katastrofą prilyginti Černobyliui.

REKLAMA

„Japonijoje į aplinką pateko iš viso 100 kilokiurių radioaktyviųjų medžiagų. Norėčiau priminti, kad per Černobylio avariją pasklido 50 megakiurių radiacijos“, – sakė L. Bolšakovas.

Kiti ekspertai pritaria, kad apsauginis gaubtas gali būti geriausia priemonė suvaldyti nelaimės padarinius. „Tai tikriausiai tiesa“, – sakė buvęs „EDF Energy“ inspektorius Hju Praisas (Hugh Price). „Kuras iš dalies išsilydė ir per plyšį po reaktoriumi pateko į aplinką“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip spręsti šią problemą, priklauso ne tik nuo kitų veiksnių, bet ir nuo kainos. Gali būti pigiau užtvindyti reaktorių vandeniu su boru ir taip sugerti išlaisvintus neutronus, kaip tai daroma papildant reaktoriaus kurą. Po to būtų galima surinkti kurą nuotoliniu būdu valdoma įranga, bet tai bus nelengva, jei išsilydė visas kuras. Taigi, gaubtas yra tikėtina išeitis, bet tikriausiai ne vienintelė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fukušimos–Daiči jėgainės operatorius antradienį sakė, kad Fukušimos nelaimės pasekmės galiausiai gali pranokti Černobylio katastrofą.

Pasak naujienų agentūros „Kyodo“, Tokijo elektros energijos kompanijos (TEPCO) pareigūnas pranešė, kad „radiacijos nuotėkis ne visiškai sustabdytas ir mes nerimaujame, kad radiacijos lygis gali pasiekti Černobylio avarijos lygį ar net jį pranokti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų