REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonija trečiadienį pareiškė, jog vis dar neaišku, ar Šiaurės Korėjai pavyko sėkmingai iškelti į orbitą karinį šnipinėjimo palydovą, kaip teigia Pchenjanas.

Japonija trečiadienį pareiškė, jog vis dar neaišku, ar Šiaurės Korėjai pavyko sėkmingai iškelti į orbitą karinį šnipinėjimo palydovą, kaip teigia Pchenjanas.

REKLAMA

Japonijos vyriausybė „šiuo metu nepatvirtina to, ar palydovas pradėjo skrieti orbita aplink Žemę“, sakė vyriausybės atstovas spaudai Hirokazu Matsuno.

Jo komentaras pasirodė praėjus daugiau kaip 12 valandų po to, kai Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą su, kaip teigiama, palydovu.

Kol kas tik pati Šiaurės Korėja paskelbė sėkmingai iškėlusi į orbitą žvalgybos palydovą.

Pasak H. Matsuno, japonų Gynybos ministerija šiuo metu analizuoja paleidimą.

„Manome, kad nuo praėjusių metų Šiaurės Korėja didesniu nei kada nors dažnumu vykdė paleidimus naudodamasi balistinių raketų technologija ir sparčiai gerina su raketomis susijusias savo technologijas bei operatyvinius pajėgumus“, – reporteriams sakė H. Matsuno.

„Šiaurės Korėjos paleidimų naudojantis balistinių raketų technologija negalima toleruoti, o spartaus raketų technologijos gerinimo – pražiūrėti“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Iškart po paleidimo vėlai antradienį Japonija paskelbė nurodymą evakuotis pietinio Okinavos regiono gyventojams, bet raketai praskriejus virš Ramiojo vandenyno nurodymą atšaukė.

REKLAMA

„Net jei jie tai vadina palydovu, balistinių raketų technologiją naudojančio objekto paleidimas yra akivaizdus atitinkamų Jungtinių Tautų rezoliucijų pažeidimas“, – antradienį sakė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresa griežtai pasmerkė dar vieną Šiaurės Korėjos karinio palydovo paleidimą naudojantis balistinių raketų technologija ir taip pažeidžiant Saugumo Tarybos rezoliucijas, antradienį sakė jo atstovas Farhanas Haqas.

Tuo metu Pietų Korėja trečiadienį paskelbė iš dalies sustabdžiusi vieną 2018 metų karinį susitarimą su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja ir atnaujinsianti stebėjimo operacijas prie sienos.

REKLAMA
REKLAMA

„Karinis susitarimas iš dalies sustabdytas, – sakė vyriausybės atstovas. – Gynybos ministerija turi pranešti Šiaurės Korėjai. Tačiau komunikavimo linijos su Šiaurės Korėja nutrauktos, todėl Gynybos ministerija tiesiog tai paskelbs.“

Gegužę, Pchenjanui paskelbus apie pirmą savo nesėkmingą bandymą išketi palydovą, Japonija nurodė savo kariškiams būti pasirengusiems numušti bet kokią Šiaurės Korėjos balistinę raketą. 

H. Matsuno sakė, kad tas įsakymas tebegalioja ir kad yra dislokuoti atitinkami karo laivai bei daliniai Okinavoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų