REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija siūlo pradėti komercinius skrydžius į Šiaurės Korėją

Komerciniai skrydžiai tarp Šiaurės Korėjos ir Rusijos netrukus gali būti atnaujinti, rašo „SkyNews“.

Komerciniai skrydžiai tarp Šiaurės Korėjos ir Rusijos netrukus gali būti atnaujinti, rašo „SkyNews“.

REKLAMA

Stiprėjant Rusijos ir Šiaurės Korėjos tarpvalstybiniams ryšiams, Maskva pasiūlė pradėti reguliarius komercinius skrydžius į Šiaurės Korėją. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vienas Rusijos pareigūnas po dviejų dienų vyriausybės delegacijos vizito Pchenjane penktadienį pareiškė, kad Maskva nori visapusiškai sustiprinti ryšius su Šiaurės Korėja.

Plečiamas Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinis ir ekonominis bendradarbiavimas kelia susirūpinimą Vašingtone ir Seule. 

Mažiau nei prieš savaitę JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas įspėjo, kad Pchenjano ir Maskvos ryšiai yra plečiami ir pavojingi, ir paragino Šiaurės Korėjos sąjungininkę Kiniją suvaldyti branduolinį ginklą turinčią kaimynę.

REKLAMA
REKLAMA

Delegacijai vadovavęs Rusijos gamtos išteklių ministras Aleksandras Kozlovas penktadienį sakė, kad abi šalys aptarė bendradarbiavimą prekybos, švietimo, sporto ir kultūros srityse.

REKLAMA

„Siekiame visapusiškai stiprinti ryšius su KLDR“, – penktadienį socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime teigė jis, pavartodamas oficialaus šalies pavadinimo santrumpą.

Ieško sąjungininkų

Rusijos delegacija Pchenjane lankėsi nuo antradienio iki ketvirtadienio, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Pchenjano oro uoste plevėsavo Rusijos ir Šiaurės Korėjos vėliavos, o aukšto rango Šiaurės Korėjos pareigūnai palydėjo delegaciją, pranešė KCNA.

REKLAMA
REKLAMA

Senoms sąjungininkėms Rusijai ir Šiaurės Korėjai taikomos tarptautinės sankcijos: pirmajai – dėl invazijos į Ukrainą, o antrajai – dėl branduolinių ginklų ir raketų programų.

Maskva siekia sustiprinti partnerystę su Šiaurės Korėja, ieškodama sąjungininkų, kurie paremtų jos invaziją į Ukrainą.

Pietų Korėja kaltina Pchenjaną parūpinus Maskvos karui Ukrainoje daugiau kaip milijoną artilerijos sviedinių. Seulas sako, kad Šiaurės Korėja už tai tikriausiai gauna patarimų dėl karinių palydovų technologijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujausias rusų vizitas surengtas po to, kai Didžiojo septyneto (G-7) diplomatijos vadovai praėjusią savaitę pasmerkė Šiaurės Korėjos ginklų perdavimą Rusijai ir paragino abi šias šalis tuojau pat nutraukti visą tokio pobūdžio veiklą.

Abi šalys bendradarbiavimą stiprina po rugsėjį įvykusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Kim Jong Unas, į Rusiją nuvykęs specialiu šarvuotu traukiniu, pareiškė, kad ryšiai su Maskva yra jo šalies prioritetas numeris vienas.

REKLAMA

A. Kozlovas penktadienį sakė, kad Maskva ir Pchenjanas susitarė atlikti bendrus geologinius aukso, geležies ir retųjų žemių elementų tyrimus, taip pat skatinti sporto ir švietimo mainus.

KCNA taip pat pranešė, kad Šiaurės Korėjos delegacija, vadovaujama sporto ir kultūros ministro, išvyko į vieną forumą Rusijos Permės mieste.

Pasak analitikų, naujausi veiksmai rodo, kad abi šalys nori pabrėžti savo aljansą, tvirtėjantį nepaisant pasaulio kritikos.

Pagal paties Putino pasisakymus, dabar ir ruskeliams pats laikas Šiaurės Korėjoje pasimokyti, kaip ėsti žolę. Ruskyno pažanga: Indija sėkmingai skraido į mėnulį, ruskeliai-į Šiaurės Korėją. Dabar jau subliaukit, "Sieg Heil Fiuhrer Putin!"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų