palydovas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „palydovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „palydovas“.

Lietuvos danguje užfiksavo „traukinuką“: paaiškėjo, kas tai

Prienų miesto gyventojai naktį danguje užfiksavo keistą reiškinį. Jame buvo matyti vienoje linijoje išsidėsčiusios, mirksinčios, skrendančios švieselės. „Negi ateiviai?“ – juokaudami klausė skaitytojai.
2024-06-11

Pietų Korėja skelbia sėkmingai iškėlusi į orbitą antrą žvalgybinį palydovą

Antrasis Pietų Korėjos gamybos žvalgybinis palydovas buvo sėkmingai iškeltas į orbitą, pirmadienį paskelbė šalies Gynybos ministerija. Palydovas buvo iškeltas iš vieno amerikiečių kosmoso centro, „SpaceX“ raketa „Falcon 9“. Seulas gruodį patvirtino, kad buvo sėkmingai iškeltas – taip pat Elono Musko (Ilono Masko) kompanijos raketa „Falcon 9“ – pirmasis Pietų Korėjos karinis žvalgybinis palydovas. „Mūsų kariuomenės antrasis žvalgymo palydovas maždaug 9 val. 2 min. (3 val. 2 min.
2024-04-08

Į Žemę skrieja beveik 30 metų orbitoje praleidęs palydovas

Beveik 30 metų erdvėje praleidęs Europos stebėjimų palydovas šiuo metu skrieja į Žemę ir jos paviršių pasiekti turėtų trečiadienį. Sugrįžęs į orbitą, palydovas „ERS-2“ subyrės į šipulius, o dauguma jų sudegs, pranešė Europos kosmoso agentūra (ESA). ESA stebi palydovo kelionę – prognozuojama, kad ant žemės jis turėtų nukristi kažkur centrinės Afrikos rytinėje pakrantėje.
2024-02-21

Japonija antruoju mėginimu paleido į kosmosą naują sunkiąją nešančiąją raketą

Japonija šeštadienio rytą antruoju mėginimu sėkmingai paleido į kosmosą savo naują sunkiąją nešančiąją raketą H3, kuri išvedė į orbitą aplink Žemę reikiamų matmenų palydovo maketą ir du veikiančius mikropalydovus. Tai pranešė „Kyodo“, remdamasi Japonijos kosmoso tyrimų agentūra JAXA. Raketa su kosminiais aparatais pakilo iš Tanegašimos kosmoso centro pietrytinėje to paties pavadinimo salos pakrantėje Kagošimos prefektūroje apie 9 val. 22 min. vietos laiku (2 val. 22 min.
2024-02-17

Valstybinė žiniasklaida: Kinija sėkmingai paleido palydovą

Kinija antradienį sėkmingai paleido palydovą, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.  „2024 metų sausio 9 dieną 15 val. 3 min Pekino (9 val. 3 min.
2024-01-09

Pietų Korėja patvirtino, kad jos pirmasis žvalgybos palydovas iškeltas į orbitą

Pietų Korėja šeštadienį patvirtino, kad pirmasis jos karinis žvalgybos palydovas pasiekė orbitą po sėkmingo „SpaceX“ raketos starto ir užmezgė ryšį su valdymo centru Žemėje. Seulo palydovas, kurį iš JAV Vandenbergo bazės Kalifornijoje iškėlė Elono Musko kompanijos „SpaceX“ raketa „Falcon 9“, pakursto kosmoso varžybas Korėjos pusiasalyje, Šiaurės Korėjai praėjusią savaitę paleidus savo karinį šnipinėjimo palydovą.
2023-12-02

Šiaurės Korėja teisina palydovo paleidimą, Kim Jong Unui gavus Baltųjų rūmų nuotraukų

Šiaurės Korėjos ambasadorius prie Jungtinių Tautų pirmadienį žengė retą žingsnį ir pasirodė Saugumo Taryboje, kur teisino savo šalies šnipinėjimo palydovo paleidimą, lyderiui Kim Jong Unui (Kim Čen Unui) studijuojant iš palydovo padarytas nuotraukas, taip pat ir Baltųjų rūmų bei Pentagono. Vakarų galios, Japonija ir Pietų Korėja teigia, kad Šiaurės Korėja praėjusią savaitę iškeldama palydovą pažeidė Saugumo Tarybos rezoliucijas.
2023-11-28

Karinį šnipinėjimo palydovą paleidusi Šiaurės Korėja nusiųs naujų ginklų prie sienos

Šiaurės Korėja ketvirtadienį paskelbė, kad dislokuos naujų ginklų ir papildomų karių prie sienos su Pietų Korėja, šios šalies žvalgybos agentūrai teigiant, kad Pchenjanas su Rusijos pagalba sėkmingai iškėlė į orbitą karinį šnipinėjimo palydovą.
2023-11-23

Japonija: dar nepatvirtinta, kad Šiaurės Korėjos palydovas yra orbitoje

Japonija trečiadienį pareiškė, jog vis dar neaišku, ar Šiaurės Korėjai pavyko sėkmingai iškelti į orbitą karinį šnipinėjimo palydovą, kaip teigia Pchenjanas. Japonijos vyriausybė „šiuo metu nepatvirtina to, ar palydovas pradėjo skrieti orbita aplink Žemę“, sakė vyriausybės atstovas spaudai Hirokazu Matsuno. Jo komentaras pasirodė praėjus daugiau kaip 12 valandų po to, kai Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą su, kaip teigiama, palydovu.
2023-11-22

Žiniasklaida: Šiaurės Korėja informavo Japoniją apie palydovo paleidimą artimiausiomis dienomis

Šiaurės Korėja oficialiai informavo apie palydovo paleidimą, galbūt jau trečiadienį, nepaisydama Pietų Korėjos įspėjimo ir Jungtinių Tautų rezoliucijų su draudimais Pchenjanui naudoti balistinių raketų technologiją.
2023-11-21
REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėjos paleistas žvalgybinis palydovas nukrito į jūrą

Šiaurės Korėja trečiadienį bandė paleisti karinį žvalgybinį palydovą, turėjusį realiuoju laiku stebėti JAV ir jų karinių partnerių judėjimą, tačiau jis nukrito į jūrą, o Pchenjanas savo ruožtu pripažino, kad buvo rimtų defektų. Ši atsiskyrusi Rytų Azijos valstybė veikiančio palydovo kosmose neturi, o jos lyderis Kim Jong Unas karinio žvalgybinio palydovo kūrimą paskelbė vienu svarbiausių savo režimo prioritetų ir asmeniškai prižiūrėjo kai kuriuos paleidimo parengiamuosius darbus.
2023-05-31

Žiniasklaida: Kim Jong Unas apžiūrėjo pirmąjį Šiaurės Korėjos žvalgybinį palydovą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas apžiūrėjo pirmąjį šalies karinį žvalgybinį palydovą ir pritarė jo ateities veiksmų planui, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Prieš apžiūrėdamas palydovą Kim Jong Unas antradienį susitiko su Nenuolatinio palydovų paleidimo parengiamuoju komitetu, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA). Prieš mėnesį šalies vadovas pareiškė, kad palydovo statyba baigta, ir uždegė žalią šviesą jo paleidimui.
2023-05-17

Vyras palydovas prabilo apie darbo užkulisius: atskleidė savo įkainius ir slapčiausius klienčių norus

Pastaruoju metu pasigirsta vis daugiau kalbų apie merginas, kurios dirba palydovėmis. Vis dėlto neverta pamiršti, kad tuo užsiima ir vaikinai. Kai kurie dėl tokio darbo netgi meta savo neblogai apmokamus darbus. Ryanas Jamesas anksčiau dirbo finansų srityje, tačiau jo buvusi mergina, kuri taip pat dirbo eskorte, įkvėpė jį pokyčiams. Dabar vyras tapo palydovu, o jo užmokestis svyruoja nuo 400 iki 6000 dolerių.
2022-10-22

Rusija paleido raketą su Irano palydovu

Rusijos paleista raketa su Irano palydovu antradienį startavo iš Kazachstano, pranešė Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad raketa „Sojuz-2.1b“ su palydovu „Khayyam“ iš Rusijos kontroliuojamo Baikonuro kosmodromo pakilo numatytu laiku 5 val. 52 min. Grinvičo (8 val. 58 min. Lietuvos) laiku.
2022-08-09

Palydovų kompanija uždraudė rusų televiziją „NTV Mir“ dėl ukrainiečių prilyginimo naciams

Prancūzų palydovų kompanija „Eutelsat“ trečiadienį sustabdė Rusijos televizijos „NTV Mir“ transliacijas, reguliuotojams pastebėjus jos turinio, kur ukrainiečiai buvo lyginami su naciais. Žiniasklaidos reguliuotojas „Arcom“ paprašė blokuoti šį rusų kanalą, nes jame ne kartą Ukrainos lyderiai ir visi gyventojai buvo vaizduojami kaip nacių ideologijos tvirtai besilaikantys žmonės.
2022-08-03

Vakarai kaltina Rusiją prieš invaziją į Ukrainą surengus ataką prieš palydovinį tinklą

Didžiosios Vakarų valstybės antradienį apkaltino Rusijos valdžios institucijas, kad likus valandai iki invazijos į Ukrainą jos įvykdė kibernetinę ataką prieš palydovinį tinklą, siekdamos paruošti dirvą savo puolimui. Pasak Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijos, britų, amerikiečių ir Europos Sąjungos kibernetinio saugumo ekspertai susitiko įvertinti naujų žvalgybos duomenų, rodančių, kad su vasarį įvykdyta ataka tiesiogiai susijusi Rusijos valstybė.
2022-05-11

Rusija kosmose susprogdino savo daugiau nei toną sveriantį palydovą: astronautai turėjo skubiai evakuotis

Rusija kosmose susprogdino savo daugiau nei toną sveriantį palydovą. Dėl to ne tik susiformavo milžiniškas nuolaužų debesis, bet ir kilo pavojus Tarptautinei kosminei stočiai. Iškilus susidūrimo su nuolaužomis pavojui, septyni joje gyvenantys astronautai turėjo skubiai evakuotis. Vašingtonas pasmerkė šį eksperimentą, apie kurį Rusija iš anksto nieko neįspėjo. Bandymą orbitoje įvykdė Rusija – nutaikė priešpalydovinę raketą į daugiau nei toną sveriantį palydovą „Kosmos-1408“ ir jį sunaikino.
2021-11-16

Rusija raketa numušė paleistą palydovą: JAV tokius veiksmus pasmerkė

JAV Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as pirmadienį pasmerkė Rusiją, įvykdžiusią „pavojingą ir neatsakingą“ bandymą, kai šios šalies paleista raketa numušė jos anksčiau paleistą palydovą, sukurdama nuolaužų debesį, dėl kurio Tarptautinės kosminės stoties įgula buvo priversta imtis išvengiamųjų veiksmų.
2021-11-15

Kinai į orbitą paleido palydovą: ruošiasi skraidinti krovininį erdvėlaivį

Misija pavyko, na, bent jau įvykdytas pirminis jos etapas – raketa Y3, į Kinų kosminę stotį gabensianti krovininį erdvėlaivį, iš savo gamybos vietos buvo perkelta į erdvėlaivių paleidimo aikštelę Kinijos pietuose. Prie projekto plušėję inžinieriai neslėpdami džiaugsmo švenčia patriotiškai mojuodami vėliavomis. Tiesa, jų dar laukia daug nelengvų užduočių.  „Po perkėlimo turime prijungti dujas, elektrą ir patikrinti, ar viskas gerai veikia.
2021-05-19

Kvapą gniaužantis pasiekimas: kosmodrome paleistas lietuvių kurtas palydovas

Kvapą gniaužiantis lietuvių pasiekimas – su raketa „Vega“ į kosmosą Prancūzijos kosmodrome sėkmingai paleistas lietuvių kurtas palydovas „Bravo“. Kartu su savo dvyniu „Charlie“ palydovas orbitoje renka duomenis apie radijo dažnius, o jo kūrėjai jau audžia naujus planus. Su NASA kurs vadinamąsias Saulės bures tarpplanetiniams skrydžiams.
Aktualijos 2021-05-03

Japonija laukia kapsulės su asteroido grunto pavyzdžiais

Japonijos kosminis zondas „Hayabusa 2“ šeštadienį sėkmingai paleido nedidelę kapsulę, turinčią pargabenti į Žemę medžiagos iš tolimo asteroido, galinčios suteikti naujų žinių apie Saulės sistemos raidą ir gyvybės mūsų planetoje kilmę, pranešė šalies kosmoso agentūra. Kapsulė sėkmingai atsiskyrė, kai zondas buvo už 220 tūkst.
2020-12-05

Kosmose – palydovas, apskaičiuojantis jūros lygio pokyčius: ES skyrė net 8 milijardus eurų

Kosmose jau skrieja palydovas „Sentinel Six“, kuris stebės ir tiksliai apskaičiuos kylančio jūros lygio pokyčius. Moksliniam projektui, kuriame dalyvauja NASA ir Europos kosmoso agentūra, Europos Sąjunga skyrė net 8 milijardus eurų. Palydovas „Sentinel 6“, kuriuo bus stebimi Žemės vandenynai, laukia, kol bus iškeltas į kosmosą. Paskutinės įtemptos sekundės ir jis iš Kalifornijoje įsikūrusios Vandenbergo karinių oro pajėgų bazės sėkmingai pakyla į didžiąją kelionę.
2020-11-23

NASA zondas aptiko Žemės dydžio planetą gyvybei palankioje zonoje

Egzoplanetų ieškantis NASA zondas TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) aptiko Žemės dydžio pasaulį, skriejantį aplink savo žvaigždę gyvybei žemiškajai palankioje zonoje. TESS tai pat aptiko pirmąją planetą, priklausančią dvinarei žvaigždžių sistemai. Pasak mokslininkų, ji galėtų būti panaši į Tatuino planetą iš filmų „Žvaigždžių karai“, bet mažai tikėtina, kad sąlygos joje leistų egzistuoti gyvybei, panašiai į mūsiškę.
2020-01-11

Pasižvalgykite po neištyrinėtą, tamsiąją Mėnulio pusę

Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“ žvalgo dar visai menkai ištyrinėtą tamsiąją Mėnulio pusę. Kinijos mokslininkai dabar išdidžiai skelbia, kad šis kosminis aparatas neištirtoje teritorijoje nukeliavo 318 metrų 62 centimetrus. Tokio tikslumo jie laikosi, nes kiekvienas mėnuleigio išžvalgytas centimetras gali atskleisti dar nežinomų faktų apie Žemės palydovą. Štai dar vasarą mėnuleigis kraterio dugne aptiko paslaptingą medžiagą.
2019-11-05

Per 3 metus permiegojo su 100 moterų: reikalavimai primena „50 pilkų atspalvių“

Pastaruoju metu girdime vis daugiau istorijų apie palydovėmis dirbančias merginas, tačiau iš tiesų tuo užsiima ir vaikinai. Anonimu prisistatęs vyras užsienio žiniasklaidai atskleidė neįtikėtinas savo darbo subtilybes, kurios verčia aiktelėti – ar realiame gyvenime taip iš tiesų būna? Nepaisant to, kad daugelis apie tokį darbą galvoja neigiamai, vaikinas tikina, kad tai – jo svajonė. Seksas balkone, prabangios vilos Maldyvų salose ir kiti malonumai jam – kone kasdienybė.
2019-03-21

„SpaceX“ raketa sėkmingai iškėlė Argentinos palydovą

JAV bendrovės „SpaceX“ raketa „Falcon 9“ sekmadienį sėkmingai iškėlė Argentinos palydovą, skirtą Žemės stebėjimams, ir pirmąkart nusileido ant aikštelės Kalifornijoje. Šios misijos pagrindinis tikslas buvo iškelti į orbitą palydovą „SAOCOM 1A“, bet „SpaceX“ taip pat norėjo išplėsti raketos pirmosios pakopos susigrąžinimo operacijas į starto aikštelę Vandenbergo oro pajėgų bazėje, esančioje maždaug už 209 km į šiaurės vakarus nuo Los Andželo.
2018-10-08

JAV baiminasi „keisto“ Rusijos palydovo elgesio: pradėjo ginkluotis ir kosmose?

JAV vieno Rusijos palydovo elgesį pavadino „nenormaliu“ tai kategorijai kosminių įrenginių, kuriai ją priskiria patys rusai. Neįprastai funkcionuojantis aparatas verčia amerikiečius nerimauti dėl galimai Rusijos pradėtos ginklavimosi programos kosminėje erdvėje. JAV atstovai taip pat pažymėjo, kad dabartiniai tarptautiniai protokolai, pagal kuriuos galima tikrinti tokio pobūdžio technologijas, neleidžia įsitikinti, kad aparatas nėra kosminės ginkluotės prototipas.
2018-08-18

Neįtikėtinu būdu gabeno narkotikus: vis tiek buvo pričiuptas

Lėktuvo palydovas buvo sučiuptas JFK oro uoste su keturiais kilogramais kokaino, kurio vertė siekia 160 tūkstančių dolerių, narkotikai buvo apsupti aplink jo kojas. Hugh Hall, kuriam 42 metai, skrisdamas Jamaikos oro linijomis atvyko į Niujorką kovo 17 dieną po skrydžio iš Montego Bay kur buvo sulaikytas patikrinimui.
2018-03-24

Motinos siaubas lėktuve: niekas negalėjo padėti kenčiančiam vaikui

Kelionės lėktuvu jau tapo įprastiniu daugelio šeimų keliavimo būdu. Bet nepaisant to, kad tai vienas saugiausių būdų keliauti, dažnai nekalbama apie kitas skrydžių problemas. Su aštuonmete dukra keliavusiai moteriai skrydis labai apkarto, kai pamatė žiauriai sukandžiotą savo vaiką, rašo BBC. Heather Szilagyi kartu su sužadėtiniu ir aštuonmete dukra skrido iš Vankuverio į Londoną – skrydis truko visą naktį.
2018-02-25

Kinija ir Rusija rado būdą smogti JAV: įsivyrautų chaosas

Kinija ir Rusija kuria priešsatelitines raketas, kurios galėtų sunaikinti arba sutrikdyti aplink Žemę skriejančių JAV palydovų veiklą. Pentagonas perspėja, kad tokios raketos gali būti pagamintos jau per artimiausius dvejus metus, rašo news.com.au. Jungtinis žvalgybos direktoratas savo pranešime įspėjo, kad dvi JAV varžovės technologijų srityje – Kinija ir Rusija – kuria priemones, galinčias kenkti JAV satelitams.
2018-02-03

Rusijos ginklavimasis kelia siaubą – kariuomenė gaus smogiamąjį kompleksą

Rusijos kariuomenė artimiausiu laiku gali būtų aprūpinta antžeminės ginkluotės sistemomis, pajėgiomis blokuoti orbitoje skriejančius priešo palydovus, naujienų agentūra „Interfax“ ketvirtadienį citavo vieną šaltinį gynybos pramonėje. „Vienas iš projektų – „Tirada 2“. Šis bandomasis konstruktorių projektas pradėtas dar 2001 metais“, – sakė agentūros pašnekovas. Pasak jo, šis kompleksas pajėgus būdamas Žemėje blokuoti priešininkų ryšio palydovus. „Jis veikia radioelektroninio slopinimo būdu.
2018-01-04

Paviešinti Šiaurės Korėjos planai: žinia per Kalėdas kelia baimę

Šiaurės Korėja rengiasi paleisti palydovą, antradienį pranešė vienas Pietų Korėjos laikraštis, o išorės stebėtojai perspėja, kad branduolinį ginklą turinčio režimo kosmoso programa yra figos lapelis ginklų bandymams. Jungtinės Tautos Pchenjanui įvedė įvairių sankcijų dėl jo branduolinių ir raketų bandymų, jam yra draudžiami bet kokie paleidimai panaudojant balistinių raketų technologiją. Tai apima ir palydovus.
2017-12-26

Rėžė lietuviams: visi jau nuo šių metų pradžios esate stebimi, tik nieko apie tai nežinote

„Jūs visi jau nuo šių metų pradžios esate stebimi, tik nieko apie tai nežinote“, – taip į Vilkaviškio krašto žemdirbius kreipėsi bendrovės „Geomatrix“ direktorius dr. Gediminas Vaitkus. Du palydovai Dr. G.Vaitkaus vadovaujama bendrovė laimėjo Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) skelbtą konkursą ir visus metus pasitelkusi palydovus sekė Lietuvos žemdirbių deklaruojamus plotus, testavo, kaip veikia jų pačių sukurta naujoji sistema.
2017-12-26

Kartu su Lietuvos kosminiu aparatu paleistas ir pirmasis Latvijos palydovas „Venta 1“

 Indijos raketa penktadienį iškėlusi Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtą kosminį palydovą „Lituanica SAT-2“, taip pat nuskraidino į orbitą pirmąjį Latvijos palydovą „Venta 1“, pranešė Ventspilio universiteto koledžo atstovė Agnesė Jėkabsonė. Šios mokyklos sukonstruotas palydovas buvo iškeltas raketos nešėjos PSLV-C38, startavusios 6 val. 59 min. Latvijos (ir Lietuvos) laiku. „Venta 1“ skries aplink Žemę žemojoje orbitoje, apie 505 km aukštyje.
Aktualijos 2017-06-23

Į kosmosą paleistas lietuviškas palydovas

  Penktadienio rytą iš Indijos su raketa į orbitą paleistas Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtas palydovas „Lituanica SAT-2“.   Palydovas sėkmingai paleistas kiek po 7 val. Lietuvos laiku, savo socialinio tinklo paskyroje informavo bendrovė „NanoAvionics“. Lietuviai dalyvauja projekte „QB50“, jo tikslas yra paleisti į kosmosą visą grupę mažųjų palydovų. Jie tyrinės žemutinius termosferos sluoksnius.
Aktualijos 2017-06-23

Tokio rezultato nesitikėjo – tyrimas sugriovė Mėnulio teoriją

Vienintelis natūralus Žemės palydovas Mėnulis prieš 4,5 mlrd. metų galėjo susidaryti gausybei mažesnių kūnų įsirėžus į Žemės embrioną, pirmadienį pranešė mokslininkai. Tokia teorija galėtų paaiškinti dabartinėje hipotezėje esantį nenuoseklumą, kad Mėnulis atsirado susidūrus Žemei ir Marso dydžio dangaus kūnui. Remdamiesi tokia prielaida, mokslininkai mano, kad penktadalis Mėnulio medžiagos gali būti kilęs iš Žemės, o likusi dalis – iš kito susidūrusio dangaus kūno.
2017-01-09

NASA išleidžia naują palydovą, nuspėsiantį orus

NASA į mūsų orbitą ketina išleisti naują palydovą – GOES-R. Jis padės geriau nuspėti žemės orus, artėjančius pavojingus reiškinius, taip pat fiksuoti kosmoso temperatūrą. GOES-R palydovas pakeis Žemės orų prognozavimą JAV bei kituose žemynuose. Bus galima ne tik tiksliau nustatyti kokie orai laukia, bet ir kada smogs viesulai, žemės drebėjimai bei kiti ekstremalūs reiškiniai.
Orai 2016-11-16

NASA zondas „Juno“ sėkmingai įskriejo į orbitą aplink Jupiterį

NASA kibernetinis kosminis zondas „Juno“ pirmadienį pradėjo skrieti orbitoje aplink Jupiterį, sėkmingai pradėdamas 1,1 mlrd. dolerių kainavusią tyrimų misiją, per kurią bus mėginama daugiau sužinoti apie didžiausios Saulės sistemos planetos kilmę. „Sveiki atvykę į Jupiterį“, – paskelbė komentatorius skrydžių valdymo centre NASA Reaktyvinio judėjimo tyrimų laboratorijoje, įsikūrusioje Kalifornijos valstijos mieste Pasadinoje.
2016-07-05

Liepą tikimasi į kosmosą paleisti antrą palydovą

 Liepą į kosmosą pakils antrasis Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų su partneriais baigiamas konstruoti palydovas „LituanicaSAT-2“. Vienas pagrindinių misijos tikslų bus išbandyti inovatyvią palydovo valdymo sistemą, teigia universitetas. „Šis eksperimentas tokio tipo palydove naudojant vienkomponenčio amonio dinitramido pagrindo raketinį kurą bus atliekamas pirmą kartą pasaulyje“, – teigiama VU pranešime.
Aktualijos 2016-04-16

NASA erdvėlaivis praskrido pro Saturno palydovo ledo geizerį

JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) kosminis zondas „Cassini“ praskrido nepaprastai arti ledo geizerio, trykštančio iš Saturno palydovo Encelado, mokslininkams ieškant nežemiškų mikroorganizmų egzistavimo įrodymų. Tai įvyko trečiadienį 15 val. 22 min. Grinvičo (17 val. 22 min. Lietuvos) laiku, pranešė NASA.
2015-10-29

Rusijos raketa „Proton“ į kosmosą iškėlė britų ryšio palydovą

Rusijos penktadienį sėkmingai paleista raketa „Proton“ su britų palydovu; šis paleidimas yra pirmas sėkmingas startas nuo gegužės, kai dėk variklio gedimo buvo sunaikintas Meksikoje sukurtas palydovas. Raketa „Proton-M“ su ryšių palydovu „Inmarsat-5 F3“ startavo iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane 11 val. 44 min. Grinvičo (14 val. 44 min.Lietuvos) laiku, kaip ir buvo planuota, pranešė Rusijos kosmoso tyrimų agentūra.
2015-08-28

Žmonija sužinos kur kas daugiau apie vieną mūsų Saulės sistemos planetą nykštukę Plutoną

Netrukus žmonija sužinos kur kas daugiau apie vieną mūsų Saulės sistemos planetą nykštukę Plutoną. NASA misija „Naujieji horizontai“ artėja prie tikslo. Netrukus palydovas priartės prie Plutono, kuris yra net už 5 mlrd. kilometrų, ir mes artimiau su juo susipažinsime. „Naujųjų horizontų“ misija prasidėjo prieš 9-erius metus. Tuomet pakilusi raketa į beribį kosmosą išmetė palydovą ir šis pradėjo net 5 mlrd. kilometrų kelionę link vienos mažiausių mūsų saulės sistemos planetų Plutono.
2015-07-11

Meksikos palydovą turėjusi iškelti Rusijos raketa sudužo Sibire

Rusijos raketa nešėja „Proton M“, turėjusi iškelti į orbitą Meksikos palydovą, šeštadienį sugedo ir sudužo Sibire tuojau po starto; šis incidentas – naujausia iš virtinės nesėkmių Maskvos kosminėje programoje. Raketos, skraidinusios ryšių palydovą „MexSat 1“, trečioji pakopa sugedo praėjus apie 500 sekundžių nuo starto iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, Rusijos žiniasklaida citavo šalies kosminės programos pareigūnus. Gedimo, dėl kurio palydovas nepasiekė orbitos, priežastis kol kas nežinoma.
2015-05-16

Ledu varomi CubeSat palydovai

Kol NASA renkasi naujo tipo variklius, nesnaudžia ir smulkesni kosmoso tyrinėjimų entuziastai. Čia gali pasitarnauti ledinis CubeSatų raketinis kuras. Šie lengvi, nebrangūs palydovai gaminami iš litro tūrio modulių, yra populiarūs studentų projektų objektai. Atsidūrę Žemės orbitoje, jie gali vykdyti tikrą mokslą, pavyzdžiui, stebėti atmosferą ar ieškoti egzoplanetų.
2015-04-03

Metai po VU palydovo paleidimo: ruošiamasi naujam iššūkiui

Šeštadienį sukanka lygiai metai po to, kai iš tarptautinės kosminės stoties buvo paleistas pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“. Maksimaliai įgyvendinęs visus užbrėžtus tikslus, palydovas savo misiją baigė po penkių mėnesių. Kosminės technologijos Vilniaus universitete (VU) toliau produktyviai plėtojamos, rengiamasi paleisti antrąjį palydovą. „LituanicaSAT-1“ kūrėjų komanda sėkmingai dalyvauja keliuose MITA (Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros) finansuojamuose projektuose.
2015-02-27

Iranas paleido naują palydovą

Iranas pirmadienį paleido savo pirmą nuo 2012 metų stebėjimų palydovą, kuris, pasak šalies prezidento Hassano Roujani (Hasano Rouhanio), saugiai pasiekė savo orbitą. Palydovas „Fajr“ (Aušra) sėkmingai pasiekė 450 kilometrų aukštį, pranešė Irano valstybinė televizija „Al-Alam“. Tai jau ketvirtas Irano paleistas palydovas. Pirmieji trys buvo paleisti tarp 2009 ir 2012 metų. Kaip pranešė valstybinė naujienų agentūra IRNA, palydovas buvo sukurtas Irane, kaip ir jo starto raketa.
2015-02-03

„Objektas 2014-28E“ – kosminė šiukšlė ar slaptas Rusijos karinis palydovas?

Pastarąsias kelias savaites astronomai mėgėjai ir palydovų stebėtojai įdėmiai seka neįprastus kosminio kūno, pavadinto „Objektu 2014-28E“, manevrus. Praėjusį savaitgalį jis ėmė artėti prie kitų Rusijos kosminių palydovų, o prieš tai priskrido prie raketos, prieš pusmetį iškėlusios ryšių palydovus, pakopos likučių. Šis objektas iš pradžių buvo klasifikuojamas kaip kosminė šiukšlė, orbitoje atsiradusi po to, kai Rusija gegužės mėnesį paleido tris ryšių palydovus.
2014-11-21

Fotografijų parodoje – istorinės VU palydovo „LituanicaSAT-1“ akimirkos

Šiandien Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje (S. Konarskio g. 49) bus atidaryta fotografijų paroda, skirta pirmajam lietuvių sukurtam kosmoso palydovui „LituanicaSAT-1“, kurio misija buvo labai sėkminga ir įtvirtino Lietuvą kaip kosminę valstybę, pranešė VU atstovai. 2358 kartus Žemės orbitą apskriejusį palydovą sukūrė Vilniaus universiteto mokslininkų komanda. Iš viso bus eksponuojama 19 Žemėje ir kosmose palydovų kūrėjų komandos darytų nuotraukų.
2014-10-28

Europos palydovinės navigacijos sistema. „Galileo“ paleidžia dar du palydovus

 Rytoj pagal ES palydovinės navigacijos programą „Galileo“ į kosmosą bus išsiųsti dar du palydovai ir jų skaičius orbitoje padidės iki šešių. Palydovai bus paleisti 14.31 val. Vidurio Europos laiku iš Europos kosmodromo, esančio netoli Kuru Prancūzijos Gvianoje. Paleidimą bus galima stebėti tiesiogiai internetu. Šių palydovų paleidimas – tai dar vienas svarbus žingsnis visavertės europinės palydovinės navigacijos sistemos link.
2014-08-20

Sugedo Rusijos mokslinis palydovas „Foton M“

Rusijos kosminė krovinių kapsulė sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), ketvirtadienį pranešė Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“. Tačiau skrydžių valdymo centras susidūrė su problemomis viename atskirame mokslinių tyrimų palydove, kai neįsijungė jo varikliai, nurodė Rusijos naujienų agentūros. Krovinių kapsulė „Progress M-24M“, kuri automatiškai susijungė su TKS 3 val. 31 min. Grinvičo (6 val. 31 min.
2014-07-25
Į viršų