• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelis smogė JT agentūros pastatui Gazoje

Izraelio pajėgos trečiadienį sudavė daugiau mirtinų smūgių Gazos Ruože, pranešė šaltiniai medicinos įstaigose ir kariuomenė.

Izraelio pajėgos trečiadienį sudavė daugiau mirtinų smūgių Gazos Ruože, pranešė šaltiniai medicinos įstaigose ir kariuomenė.

REKLAMA

Kariuomenė tvirtina, kad smogė islamistų grupuotės „Hamas“ kovotojams, veikiantiems Jungtinių Tautų agentūros pastate.

Izraelio kariuomenė taip pat pranešė tirianti antradienį įvykdytą išpuolį, per kurį, pasak ligoninės šaltinių, netoli Kan Juniso esančioje mokykloje žuvo mažiausiai 29 žmonės. Tai jau ketvirtas išpuolis prieš mokyklos pastatą per keturias dienas.

Centrinėje Gazos Ruožo dalyje ankstyvą trečiadienio rytą per sprogimą viename name Nuseirate žuvo keturi žmonės ir dar vienas buvo sunkiai sužeistas, naujienų agentūrai AFP minėjo ligoninės šaltinis.

Pasak kito šaltinio ligoninėje, du žmonės žuvo ir dar šeši buvo sužeisti per kitą smūgį į namą Bani Suhailoje, taip pat esančioje netoli Kan Juniso. 

REKLAMA
REKLAMA

Izraelis suintensyvino oro ir sausumos atakas Gazoje ir pietinėje Gazos Ruožo dalyje, išleidęs įsakymą evakuoti dešimtis tūkstančių gyventojų iš karo nuniokotų palestiniečių teritorijų. 

REKLAMA

Naujausi smūgiai suduoti Izraelio pareigūnams ruošiantis trečiadienį Katare prasidėsiančioms deryboms dėl paliaubų kare, kuris tęsiasi nuo spalio 7 dieną „Hamas“ įvykdyto išpuolio.

Izraelio kariuomenė pranešė, kad viena naktinė ataka Gazoje buvo nukreipta prieš „Hamas“ ir „Islamo džihado“ taikinius, veikusius iš JT agentūros palestiniečiams remti (UNRWA) būstinės.

JT agentūra pastato nekontroliuoja nuo spalio. Izraelio kariuomenė vasarį pareiškė, kad po UNRWA Gazos miesto būstine aptiko „Hamas“ tunelį.

REKLAMA
REKLAMA

Kariuomenė teigė, kad kovotojai „veikė UNRWA būstinėje, esančioje šiame rajone, ir naudojosi ja kaip baze išpuoliams prieš IDF (Izraelio gynybos pajėgų) karius centrinėje Gazos Ruožo dalyje“ rengti. 

Ji teigė, kad kovotojai buvo likviduoti ir kad rasta daug ginklų.

UNRWA kol kas nekomentavo šio išpuolio, tačiau teigė neturinti galimybės patikrinti teiginių, kad jos patalpomis naudojasi „Hamas“ ir jos sąjungininkai.

Po antradienį suduoto mirtino smūgio netoli „al Awda“ mokyklos Abasane prie Kan Juniso „Hamas“ vėl pasmerkė Izraelio karinę taktiką. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ vyriausybė nurodė, kad dauguma žuvusiųjų buvo moterys ir vaikai.

Izraelio kariuomenė teigė, kad oro pajėgos smogė „teroristui iš „Hamas“ karinio sparno“, kuris, be kitų teroristinių veiksmų, dalyvavo kruviname spalio 7-osios išpuolyje Izraelio pietuose.

Tai buvo jau ketvirtas kartas per keturias dienas, kai nukentėjo Gazos Ruožo mokyklų pastatai, kuriuose prieglobstį rado perkeltieji asmenys.

Kariuomenė teigė, kad „tiria pranešimus apie nukentėjusius civilius gyventojus, esančius šalia „al Awda mokyklos“, kuri, kaip ji pripažino, yra „netoli smūgio vietos“.

REKLAMA

Karas kilo po spalio 7-osios „Hamas“ išpuolio Izraelio pietuose, per kurį, oficialiais duomenimis, žuvo 1 195 žmonės, daugiausia civiliai.

Be to, „Hamas“ kovotojai pagrobė 251 įkaitą, iš kurių 116 tebėra Gazos Ruože, įskaitant 42, kaip teigia kariuomenė, žuvusius įkaitus.

Remiantis „Hamas“ valdomos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per Izraelio atsakomąjį puolimą žuvo mažiausiai 38 243 žmonės, taip pat daugiausia civiliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų