„Pasaulis turi žinoti ir „Hamas“ vadai turi žinoti – jeigu iki Ramadano mūsų įkaitai negrįš namo, kovos bus tęsiamos visur, įskaitant Rafos sritį“, – sekmadienį Jeruzalėje kalbėdamas per Amerikos žydų lyderių konferenciją sakė atsargos karo pajėgų štabo vadas B. Gantzas.
Šventasis musulmonų mėnuo Ramadanas turėtų prasidėto kovo 10 d.
Izraelio vyriausybė pirmiau nėra nurodžiusi datos, iki kurios planuojama pulti miestą, kuriame glaudžiasi didžioji dalis iš 1,7 mln. vidinių palestiniečių pabėgėlių.
Baimindamosi masinių aukų galimybės, užsienio šalių vyriausybės ir humanitarinės pagalbos organizacijos ne kartą paragino Izraelį pagailėti Rafos – paskutinio Gazos miesto, į kurį keturis mėnesius trunkančio karo metu dar nėra įžengę sausumos kariai.
Nepaisant vis didėjančios tarptautinės bendruomenės spaudimo ir, be kita ko, tiesioginio JAV prezidento Joe Bideno prašymo, Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu primygtinai teigia, kad karo Rafos nepuolant užbaigti neįmanoma.
Kalbėdamas tuo pat metu, kai sekmadienį Jeruzalėje vyko minėtoji konferencija, B. Netanyahu dar kartą pažadėjo „užbaigti pradėtą darbą ir pasiekti visišką pergalę“ prieš „Hamas“, nesvarbu, ar pavyks susitarti dėl įkaitų, ar ne.
B. Gantzas pridūrė, kad puolimas vyktų koordinuotai, veiksmus derinant su Amerika ir Egiptu, siekiant palengvinti gyventojų evakuaciją ir „išvengti kuo daugiau civilių aukų“.
Tačiau į kurią apsiausto Gazos Ruožo teritoriją galėtų saugiai persikraustyti civiliai, vis dar neaišku.
Šie komentarai pasigirdo po to, kai prieš kelias savaites nepavyko susitarti dėl paliaubų, o vienas iš pagrindinių tarpininkų Kataras šį savaitgalį pripažino, kad susitarimo perspektyvos darosi vis blankesnės.
Pagrindinis Izraelio sąjungininkas ir karinės pagalbos teikėjas Vašingtonas ragino sudaryti šešių savaičių paliaubas, mainais į 130 įkaitų, kurie, Izraelio skaičiavimu, vis dar yra laikomi Gazoje – manoma, kad maždaug 30 iš jų gali būti nebegyti.
Izraelis pranešė manąs, jog daugelis iš šių įkaitų yra laikoma Rafoje, tame mieste turėtų slapstytis ir „Hamas“ vadai.
Smogikai apie 250 įkaitų pagrobė per spalio 7 d. antpuolius, oficialiais Izraelio duomenimis grindžiamu naujienų agentūros AFP skaičiavimu Izraelyje nusinešusius maždaug 1 160 gyvybių, po kurių ir prasidėjo karas Gazoje.
Per Izraelio atsakomąją kampaniją, „Hamas“ valdomos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, Gazoje jau žuvo mažiausiai 28 858 žmonių, dauguma jų – moterys ir vaikai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!