Trečiadienį pirmąkart per 15 m. susitiko Šiaurės ir Pietų Korėjų premjerai. Tikimasi, jog antrąkart per visą istoriją įvykęs abiejų šalių ministrų pirmininkų susitikimas leis sumažinti įtampą tarp kaimyninių valstybių, kurios formaliai dar nėra pasirašiusiuos taikos po 1950-1953 m. karo, rašo „International Herald Tribune".
Šiaurės Korėjos premjeras Kim Yong-Illas po atvykimo į Pietų Korėjos sostinę Seulą teigė tikįs, jog tris dienas truksiantys pokalbiai bus vykdomi bus „šilti“. Paskutinis Šiaurės ir Pietų Korėjų premjerų susitikimas 1992 m. buvo nutrauktas dėl Šiaurės Korėjos atominio ginklo programos.
Kim Yong Illas laikomas trečiuoju pagal įtakingumą Šiaurės Korėjos vadovu. Komunistinio režimo viršūnėje - šalies lyderis Kim Jong Illas bei faktinis vadovas Kim Yong-Namas. Per savo vizitą K. Yong-Illas šnekėsis su Pietų Korėjos premjeru Han Duk-Soo bei prezidento pavaduotoju Roh Moo-Hyunu.
Spalio susitikimas buvo antrasis prezidentų susitikimas nuo tada, kai daugiau nei prieš pusę amžiaus buvo padalintas Korėjos pusiasalis.
Spalio susitarime abiejų Korėjų vadovai išreiškė poreikį užtikrinti taiką ir ekonominį bendradarbiavimą tarp valstybių, kurias skiria bene labiausiai saugoma siena pasaulyje.
Tikėdamasi, kad ligšiolinis susitarimas yra didelis žingsnis link susitaikymo, Šiaurės Korėjos delegatai pabrėžė tolimesnių veiksmų svarbą. „Nesvarbu, koks geras yra susitarimas, tai bus tuščias popieriaus lapas, jei neveiksime toliau“, - antradienį sakė šiaurės korėjiečiai.
Šiaurės ir Pietų Korėjų derybos sutampa su tarptautinės bendruomenės pastangomis priversti Šiaurės Korėją nutraukti savo atominio ginklo programą. Komunistinė valstybė, pagal susitarimą su JAV, Pietų Korėja, Kinija, Japonija ir Rusija, neseniai pradėjo savo atominio reaktoriaus išmontavimo darbus.