Taip po vakarykščio Izraelio smūgio atrodo „Hezbollah“ kontroliuojamas gyvenamųjų namų rajonas Libano sostinėje Beirute. Izraelis pergalingai patvirtina: per ataką žydų pajėgos nukovė vieną teroristinės „Hezbollah“ vadų Ibrahimą Aqilą bei kitus elitinio padalinio „Radwan“ vadeivas ir teroristus. Jie, pasak Izraelio kariuomenės, jau kone ištisus metus – nuo spalio 8-osios – koordinavo atakas prieš Izraelį.
„Jie slapstėsi po gyvenamuoju namu, pačioje Dahijos rajono širdyje. Jie naudojosi civiliais kaip gyvaisiais skydais ir buvo susirinkę planuoti teroristinių atakų prieš Izraelio žmones“, – sakė Izraelio kariuomenės atstovas Danielis Hagaris.
Ibrahimas Aqilas yra stambus laimikis, medžiotas net keturis dešimtmečius. Jis siejamas su 1983-aisiais Beirute įvykdytu Jungtinių Valstijų ambasados sprogdinimu, per kurį žuvo 63 žmonės. O už tais pačiais metais Libane įvykdytą teroristinę ataką, pražudžiusią beveik pustrečio šimto amerikiečių karių, Vašingtonas už jo galvą buvo pažadėjęs 7 milijonų dolerių premiją.
Tačiau „Hezbollah“, šią savaitę sudrebinta įžūlių ir sėkmingų Izraelio atakų, niršta. Kaltina Izraelį per ataką pražudžius mažiausiai 37 žmones, tarp jų tris vaikus. Visgi 16 žuvusiųjų yra „Hezbollah“ teroristai, kurie dangstėsi civiliais, tačiau tai su „Hezbollah“ susijusiems Libano politikams nė motais.
„Izraelio priešas su visais besitęsiančiais nusikaltimais ir „Hezbollah“ persekiojimu, nusitaikė į gyvenamąjį kompleksą, įvykdė ten žudynes prieš beginklius vaikus ir moteris savo namuose. Izraelio priešas veda regioną į karą“, – kalbėjo transporto ministras Ali Hamieh.
Žydams nukovus Ibrahimą Aqilą, Libanas Izraelio link iškart pasiuntė per 140 raketų. Tiesa, didesnės žalos jos nepridarė – „Geležinis kupolas“ raketas sunaikino. Atakos tęsiasi ir šiandien, tik kol kas neaišku, ar Izraelis ryšis įvesti sausumos pajėgas į pietinį Libaną, kas išprovokuotų karą tarp šalių.
Savo ruožtu „Hezbollah“ kovotojai dar ilgai gydysis žaizdas po vadinamųjų peidžerių ir racijų sprogimų. Beje, tyrimą atliekantys Libano pareigūnai jau oficialiai patvirtina, kad prieš atvežant į Libaną, ryšio priemonėse buvo įmontuoti sprogmenys, kurie detonavo į juos atsiuntus panešimus. Tuo metu Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisaras pareiškė, kad ši ataka – karo nusikaltimas ir reikalauja atsakomybės atsakingiesiems.
„Taikymasis į tūkstančius asmenų tuo pačiu metu, nesvarbu, ar tai būtų civiliai, ar ginkluotų grupuočių nariai, kai niekas nežino, kas išpuolio metu turi tuos prietaisus ir kur jie yra, pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę“, – sakė JT žmogaus teisių komisaras Volkeris Tirkas.
Per dvi dienas vykusias peidžerių ir racijų atakas Libane žuvo 37 žmonės, dar per 3000 sužalota.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!