Pasak naujų tyrimų, 2010-aisiais pasaulyje gyveno 1,6 mlrd. musulmonų, kurie sudarė 23 proc. viso pasaulio gyventojų (31 proc. krikščionių). „Pew Research Center“ mano, kad, jeigu dabartinės demografinės tendencijos išsilaikys, tai islamo šalininkų skaičius viršys krikščionybės pasekėjų skaičių jau iki šio šimtmečio pabaigos.
Tyrimas nustatė, kad 2010-2050 laikotarpiu musulmonų išaugs 73 proc, o krikščionių tuo pat metu vos 35 proc.
Pasak tyrimų centro, tokios situacijos priežastimi gali tapti itin aukštas gimstamumas tarp musulmonų ir gana jaunas daugelio dabartinių islamo išpažinėjų amžius.
Pažymima, kad dabar dauguma musulmonų (62 proc.) gyvena Azijos ir Ramiojo vandenyno regionuose. Taip pat laukiama, kad jau 2050-aisiais Indija taps didžiausia musulmoniška valstybe – joje gyvens apie 300 mln. religijos išpažinėjų, o Europoje ne mažiau 10 proc. visų gyventojų išpažins islamą, teigiama ataskaitoje.
2016 metais JAV leidinys „International Business Times“ paviešino sociologinius tyrimus, kurių autoriai įrodo, jog daugelis Vakarų šalių gyventojų gerokai perdeda kalbėdama apie tai, kiek jų šalyje yra musulmonų. Pavyzdžiui, Prancūzijos gyventojai teigė, kad jų šalyje gyvena 31 proc. musulmonų, nors iš tiesų jų tėra 7,5 proc.
Ateistų, agnostikų ir netikinčiųjų tuo pat metu sumažės nuo 16,4 proc. iki 13,2 proc.