Irako prezidentas Jalalas Talabani trečiadienį sakė remiąs pastangas išformuoti radikalaus šiitų dvasininko Moqtada al-Sadro „Mahdi armiją“.
„Laikome Sadro judėjimą gerbtina organizacija, ir aš visą laiką siekiu, kad jie taptų vyriausybės dalimi“, - Bagdade sakė žurnalistams J.Talabani.
„Viliuosi, kad jie reaguos į visų politinių jėgų reikalavimus išformuoti Jaish al-Mahdi („Mahdi armiją“). Stengsimės iš visų jėgų, kad juos įtikintume, taip pat nusprendėme su jais susitikti ir aptarti šį klausimą“.
Irako ministras pirmininkas Nuri al-Maliki pirmadienį interviu JAV televizijai CNN sakė, kad M.al-Sadrui pateiktas ultimatumas išformuoti ginkluotus savo šalininkų būrius, kurie šiuo metu yra įsitraukę į nuožmias kovas su Irako saugumo pajėgomis.
M.al-Sadro grupuotė žada tai padaryti tik tuo atveju, jeigu aukščiausi šiitų dvasininkai įsakys šias pajėgas išformuoti.