Penkis narus iš Europos, kurie dvi dienas buvo dingę pavojinguose vandenyse į rytus nuo Balio salos, šeštadienį žvejai rado plūduriuojančius jūroje, tačiau gyvus, sakė Indonezijos policija.
Policija narus rado netoli nuo Nusa Tengaros salyno, kuriame jų buvo pasigesta ketvirtadienio vakarą. Žvejai dingusiuosius pastebėjo į pietus nuo Rinkos salelės.
„Žvejai narus rado plūduriuojančius vandenyje. Jie visi saugūs“, - AFP žurnalistams sakė Mangarai Barato apygardos policijos vadas Butje Hello (Butjė Helas).
Vakarinės Floreso salyno Labuanbadžo salos uoste vyko jaudinančios scenos, kai apie 40 valandų atogrąžų vandenyse plūduriavę nardytojai - trys britai, prancūzas ir švedas - grįžo į sausumą.
„Žmonių sveikatos būklė išties gera; nei vienas iš jų nesusižeidė. Sugrįžę į uostą jie patys išlipo, glėbesčiavosi ir verkė, - sakė vietos policininkas Victoras Jumadu (Viktoras Džumadas). - Uoste jie praleido tik apie penkias minutes ir iškart išvažiavo į ligoninę.“
Narai tyrinėjo koralinius rifus Komodo nacionaliniame parke, garsėjančiame milžiniškais Komodo varanais ir esančiame maždaug už 500 kilometrų į rytus nuo turistų mėgstamos Balio salos. Šie vandenys garsėja gausia jūrų gyvūnija, kurią narai gali stebėti net 40 metrų gylyje.
Prie rifų dažnai pasitaiko nedidelių ryklių, tačiau narai teigia, jog didžiausią pavojų kelia srovės, kylančios gana sekliuose vandenyse dėl įvairaus dugno reljefo ir salas skiriančių sąsiaurių.
Staigiai besikeičiančių jūros potvynių ir atoslūgių sukeliamų srovių greitis gali siekti aštuonis mazgus (apie 15 kilometrų per valandą).
Nuilsęs arba nepatyręs naras, patekęs į tokią srovę, per kelias valandas gali būti nuneštas dešimtis kilometrų, todėl instruktoriai nerekomenduoja šiame regione nardyti pradedantiesiems.