Indijos komunistų partijos pareiškė, kad vyriausybė privalo joms iki pirmadienio pasakyti, ar žengs kitą žingsnį dėl susitarimo su Vašingtonu civilinių branduolinių technologijų srityje, kuriam jos kategoriškai nepritaria.
Komunistai pagrasino neberemti vyriausybės, jei ji sieks Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) pritarimo šiam susitarimui. Tai būtų antrasis tarptautinis žingsnis siekiant, kad šis paktas įsigaliotų.
„Norime tiksliai žinoti, ar vyriausybė ... siekia TATENA valdytojų tarybos pritarimo šiam garantijų susitarimui“, - sakė Indijos komunistų partijos (marksistų) lyderis Prakashas Karatas (Prakašas Karatas), cituodamas vyriausybei skirtą laišką. - Prašom mums savo poziciją pranešti iki 2008 metų liepos 7 dienos“.
Partija nurodė, kad liepos 14-ąją visoje šalyje pradės kampaniją, kurios metu aiškins, kodėl nepritaria minimam susitarimui ir „nevaldomai infliacijai“.
Vyriausybė bando užsitikrinti vienos regioninės partijos paramą, kad turėtų daugumą parlamente ir išvengtų pirmalaikių rinkimų, jei komunistai pasitrauktų.
Delio ir Vašingtono susitarime kalbama apie Jungtinėse Valstijose pagamintų branduolinių reaktorių bei kuro pardavimą Indijai.
George‘o W.Busho (Džordžo V.Bušo) administracija ir jos šalininkai tvirtina, kad civilinė branduolinė prekyba siekiant didinti elektros energijos gamybą Indijoje paskatins užmegzti glaudesnius ryšius su didžiausia pasaulyje demokratine valstybe ir atvers JAV bendrovėms galimybes iš to uždirbti milijardus dolerių.
Kritikai smerkia šį įstatymą ir vadina jį istorine klaida, kuri esą niekais pavers JAV pastangas pažaboti branduolinio ginklo platinimą.
Iki 2005 metų liepos Amerika 30 metų vykdė politiką, nukreiptą prieš bendradarbiavimą su Indija branduolinėje srityje, nes ši valstybė nepaisydama tarptautinių reikalavimų pasigamino branduolinių ginklų ir niekada nepasirašė Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties.