Gvinėjos profsąjungos sudarė sutartį su keblioje padėtyje atsidūriusiu prezidentu Lasana Conte (Lasana Konte), numatančią, kad nuo šiol vyriausybei vadovaus ministras pirmininkas, ir atšaukė kruviną 18 dienų trukusį streiką, per kurį žuvo 59 žmonės.
"Skelbiame, kad sausio 10 dieną pradėtas visuotinis streikas sustabdomas ir raginame Gvinėjos viešojo, privataus ir neformaliojo sektoriaus darbuotojus atnaujinti darbą šį šeštadienį, sausio 27 dieną", - pareiškė profsąjungos USTG vadovas Ibrahima Fofana (Ibrahimas Fofana).
Profsąjungos nutraukė streiką po to, kai šeštadienio vakarą su L.Conte atstovais ir verslo lyderiais pasirašė susitarimą dėl "plataus sutarimo vyriausybės, vadovaujamos ministro pirmininko, paskelbimo", kuri turės vykdomosios institucijos galią, teigiama sutarties tekste.
Kaip skelbia sutartis, ministras pirmininkas turi būti paskirtas per kelias ateinančias dienas ir privalo būti "kompetentingas, sąžiningas aukšto rango valstybės tarnautojas, visiškai nesusijęs su turto grobstymu".
14 opozicinių partijų remtas streikas iš pradžių prasidėjo sausio 10-ąją, protestuojant prieš ekonomikos sąstingį, iškerojusią korupciją ir L.Conte asmeninį sprendimą paleisti iš kalėjimo du aukštus savo padėjėjus, apkaltintus lėšų grobstymu.
Tačiau šimtams tūkstančių demonstrantų plūstelėjus į gatves, profsąjungos pareikalavo paskirti plačius įgaliojimus turintį ministrą pirmininką. Daugelis protestuotojų taip pat ragino atsistatydinti L.Contę, kuris šiai skurdo nualintai Vakarų Afrikos valstybei vadovauja nuo 1984 metų.
Po penktadienį vykusių įtemptų derybų tarp profsąjungų lyderių, sušaukusių streiką, ir prezidento atstovų, negaluojantis 72 metų L.Conte sutiko atsisakyti savo kaip vyriausybės vadovo vaidmens.
Nuo streiko pradžios saugumo palaikymo pajėgos iš viso nukovė 59 žmones ir už tai tarptautinės bendruomenės buvo pasmerktos. Vien per pirmadienį, vadinamą juodžiausia protesto diena, kruvini susirėmimai tarp policijos ir streikininkų pareikalavo 49 žmonių gyvybių.