Trečią parą tebesitęsiant kariniams veiksmams visoje Gruzijoje, Tbilisio gyventojai teigia gyvenantys nežinomybėje, bet stengiasi panikai nepasiduoti, praneša BNS korespondentė Tbilisyje.
Dauguma BNS kalbintų Tbilisyje gyvenančių gruzinų teigė gaunantys prieštaringą informaciją, o dėl blogai veikiančio mobilaus ryšio dažnai negalintys susisiekti su regionuose gyvenančiais artimaisiais ir draugais.
Tbilisyje nuo šeštadienio sklando gandai, kad Rusijos orlaiviai gali bombarduoti ir Gruzijos sostinę, todėl kai kas dokumentus, brangius papuošalus, kitus svarbius daiktus iš anksto susidėjo į krepšius, pasiruošę galimai evakuacijai.
Kiti atvirkščiai, teigė bet kuriuo atveju liksiantys Tbilisyje ir kaip galintys padėsią „kariauti karą su Rusiją“.
Negailintys komplimentų Lietuvai ir jos UR ministrui, kuris pirmasis atvyko į Tbilisį prasidėjus karui, nemažai gruzinų kritikavo Europos Sąjungą už „vangią poziciją“, besibaigiančią pareiškimais išdėstytais raginimais nutraukti karo veiksmus ir sėsti prie derybų stalo.
Gruzinas Merabas neslėpė, kad tikėjosi sulaukti aktyvesnio palaikymo bent jau tada, kai Rusija pradėjo bombarduoti ne tik Pietų Osetiją, bet ir visą šalies teritoriją.
Pačiame Tbilisyje sekmadienį buvo pakankamai ramu, jokios panikos gatvėse nematyti, ir jei nežinotum, kad Gruzijoje paskelbta karinė padėtis, iš žmonių ir situacijos mieste to nepasakytum.
Mieste laikas nuo laiko vyksta akcijos, kuriomis žmonės ragina nutraukti karą, kartais gatvėmis pravažiuoja automobiliai su itin didelėmis plevėsuojančiomis Gruzijos vėliavomis.
Visai kitaip yra prie sienos su Abchazija esančiame Zugdidyje, kuris atakuotas buvo sekmadienį. Mieste kilo panika, gyventojai pradėjo masiškai kaupti benzino atsargas, nusidriekė milžiniškos automobilių kolonos, išvykstančios iš miesto.
Gruzija nuo penktadienio patiria Rusijos orlaivių atakas, bombos krito ant Gorio, Onio, Počio uosto, sekmadienį kariniai veiksmai prasidėjo prie sienos su Abchaziją esančiame Zugdidyje, kurie netrukus persikėlė į gruzinų kontroliuojamą Kodorio tarpeklį.
Karas tarp Rusijos ir Gruzijos kilo dėl separatistinio Pietų Osetijos regiono, kurį palaiko Rusija.
Nors dar šeštadienį gruzinai teigė kontroliuojantys visą Pietų Osetiją, sekmadienį jie savo pajėgas iš ten patraukė, tikėdamiesi, kad tai paskatins Rusiją nutraukti karinius veiksmus. Rusija į gruzinų pasiūlytas paliaubas kol kas nieko neatsakė.