Sakartvelo premjeras Iraklis Kobachidzė sakė, kad kažkuris eurokomisaras išdėstė „priemones, kurių Vakarų politikai galėtų imtis, jei prezidentės veto būtų atmestas“ ir liepė jam būti „labai atsargiam“, paminėdamas šį mėnesį įvykdytą pasikėsinimą į Slovakijos ministrą pirmininką Robertą Fico.
I. Kobachidzė tai pavadino siaubingu grasinimu.
ES kaimynystės ir plėtros komisaras Oliveris Varhelyi iš Vengrijos vėliau teigė: „Tam tikra mano pokalbio telefonu dalis buvo ištraukta iš konteksto“.
Anot I. Kobachidzės, eurokomisaras sakė: „Jūs matėte, kas nutiko Fico, ir turite būti labai atsargus.“
Praėjusią savaitę Sakartvelo parlamentas priėmė ginčijamą „užsienio įtakos“ įstatymą, kuris, anot kritikų, nutildys opozicijos grupes ir nukreips šalį nuo provakarietiško kurso Rusijos link.
Šis įstatymas smerkiamas kaip represinio teisės akto Rusijoje dėl „užsienio agentų“, kuriuo Maskva slopina kritiką ir siekia užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą, analogas. Sakartvele dėl jo kilo beprecedentė protestų banga.
Įstatymui įsigaliojus, visos nepriklausomos nevyriausybinės ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip veikiančios pagal „užsienio valstybės interesus“.
Valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ tvirtina, kad yra pasiryžusi prisijungti prie ES, ir aiškina, kad įstatymu siekiama padidinti pilietinių grupių finansavimo iš užsienio skaidrumą.
Briuselis yra sakęs, kad šis įstatymas yra nesuderinamas su Sakartvelo siekiu tapti ES nariu.
Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili šeštadienį vetavo įstatymą, bet „Sakartvelo svajonė“ parlamente turi pakankamai įstatymų leidėjų, kad galėtų atmesti prezidentės veto.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!