Ar per G-8 metinį viršūnių susitikimą bus pasiektas prasmingas susitarimas dėl to, kaip geriausia kovoti su pasauliniu atšilimu, sekmadienį, lyderiams renkantis Šiaurės Japonijoje esančiame kurorte, vis dar nėra aišku.
Klimato kaita yra svarbus liepos 7-9 dienomis prabangiame viešbutyje Tojake Hokaido saloje vyksiančio viršūnių susitikimo darbotvarkės klausimas. Apie klimatą bus kalbama ir liepos 9-ąją įvyksiančiame Didžiųjų ekonomikų susitikime, kuriame dalyvaus turtingasis G-8 klubas ir dar aštuonios valstybės, tarp jų - Kinija, Indija ir Brazilija.
Taip pat bus aptarta pasaulinė infliacija, kurią skatina kylančios maisto ir degalų kainos, skurdas Afrikoje ir kiti klausimai, pradedant Zimbabvės rinkimų krize ir baigiant Šiaurės Korėjos branduoline programa.
Japonijos premjeras Yasuo Fukuda, kurio populiarumas yra sumažėjęs ir kuriam labai svarbi šio viršūnių susitikimo sėkmė, nori suteikti naują postūmį Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamoms deryboms dėl naujų kovos su klimato kaita pagrindų, kurie galiotų 2012 metais pasibaigus Kioto protokolui. Šios derybos turėtų baigtis kitų metų gruodį, Kopenhagoje.
Tačiau dideli nuomonių skirtumai tarp G-8 narių ir tarp turtingų ir besivystančių šalių verčia abejoti, kad bus pažengta toliau nei per praėjusių metų viršūnių susitikimą Vokietijoje, kur G-8 lyderiai susitarė "rimtai apsvarstyti" pasaulinį tikslą iki 2050 metų perpus sumažinti taršą "šiltnamio efektą" sukeliančiomis dujomis.
"Nemanau, kad tikimės susitarimo. Jis bus pasiektas globojant Jungtinėms Tautoms, kitais metais Kopenhagoje, - pakeliui į Japoniją sakė Kanados aplinkos ministras Johnas Bairdas. - Tikimės to, kad galėsime sulaukti tam tikro postūmio rimtos pažangos klimato kaitos (klausimu) link".