• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamento narė Margarita Starkevičiūtė Lietuvos valdžios institucijas ragina aktyviau dalyvauti diskusijose dėl visai ES aktualių problemų. Vykstant Lisabonos sutarties ratifikavimo procesui, ES vadovai lankosi šalyse narėse, norėdami aptarti naujai atsiveriančias bendradarbiavimo galimybes. Nerimą kelia tai, kad oficialių aukščiausių ES pareigūnų ir įtakingų Europos šalių vadovų vizitų į Lietuvą metu siūloma aptarti ne pačius aktualiausius klausimus.  

REKLAMA
REKLAMA

„Planuojamo Prancūzijos vadovo N.Sarkozy vizito Lietuvoje leitmotyvu turėjo tapti energetikos klausimas, nors ši šalis rengiasi pirmininkavimui ES ir turi aiškius veiklos prioritetus šiam laikotarpiui, tokius kaip migracijos bei transporto politika. Kodėl nepasinaudojus vizitu, mėginant išsiaiškinti geležinkelio „Rail Baltica“ perspektyvas ir greitaeigio geležinkelio jungties tarp senos ir naujos Europos statybos galimybes. Prancūzija yra sukaupusi didelę patirtį šioje srityje ir galėtų padėti sprendžiant mūsų regiono atskirties problemą“, - sako M.Starkevičiūtė.  

REKLAMA

„Tuo tarpu  Europos Parlamento pirmininko vizito metu akcentuojamas vizų Baltarusijos piliečiams klausimas, nors Lietuva ir pati gali spęsti šias problemas, kaip tai jau daro Lenkija.  EP turi daug galių formuojant ir tvirtinant ES biudžetą, todėl kalbėti apie transporto tinklų sujungimo finansavimo problemas būtų naudinga ir teisinga. Labai aktualu, kad skiriant lėšas mokslui ir inovacijoms, o tai yra EP prioritetas, nebūtų pamiršta, jog tobulinimosi centrų, mokslinių - inovacinių centrų plėtra būtų tolygi visoje ES, kad mūsų šviesiausi protai nebūtų viliojami į Londoną, Paryžių ar Berlyną. Lietuva turi puikų kūrybinį potencialą, reikia jį išsaugoti, mes tik visi kartu kaip lygiateisiai nariai  galime sukurti konkurencingą ES ekonomiką“, - sakė europarlamentarė.  

REKLAMA
REKLAMA

Pasak M.Starkevičiūtės, EP vadovo reikėtų klausti ir apie mažų ES šalių galimybes aktyviai dalyvauti sprendžiant ES problemas.

„Mes per trumpą laiką sparčiai pertvarkę savo ekonomikas turime sukaupę didelę reformų patirtį, tačiau dabar kartais atrodo, kad tas potencialas nėra panaudojamas. Gal tai atsitiktinumas, bet verčia susimąstyti. ES turėtų griežtai ginti fundamentalius ES funkcionavimo principus, tokius kaip solidarumas ir visų šalių lygiateisiškumas“, – kalbėjo M.Starkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų