• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga turėtų išsivaduoti iš priklausomybės nuo rusiškų dujų vystydama atsinaujinančią ir branduolinę energetiką, šeštadienį ES ministrams pareiškė buvęs Tarptautinės energijos agentūros (IEA) vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

"Lankstumą, kurio mums trūksta, mes turime suteikti patys sau", - sakė Claude'as Mandilas ; neoficialiame susitikime su 27 bloko valstybių energetikos ministrais Paryžiaus priemiestyje.

REKLAMA

"Mums reikia didesnio energijos efektyvumo, daugiau suskystintų gamtinių dujų, daugiau atsinaujinančios energijos, daugiau branduolinės energijos", - sakė jis.

Šiame tris dienas trukusiame susitikime pirmąsias dvi dienas dalyvavo ir ES aplinkos apsaugos ministrai.

C.Mandilas, prancūzų pareigūnas, vadovavęs IEA nuo 2003 iki 2007 metų, taip pat sakė, jog Europos valstybės įstūmė save į politiškai "keblią padėtį" savo rytinės kaimynės atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes kraupstame nuo minties, jog gali pritrūkti rusiškų dujų, jog mes negalėsime jų gauti, ir tuo pat metu mes žodžiais esame labai agresyvūs Rusijos atžvilgiu, - sakė jis. - Liaukimės provokavę Rusijos vadovybę tvirtindami, jog galime diktuoti Rusijai, kaip jai elgtis su savo energijos ištekliais savo pačios teritorijoje".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rekordiškai kylant energijos išteklių kainoms, ES priklausomybės nuo Rusijos dujų mažinimas tapo svarbia bloko užsienio politikos problema.

Rusija jau buvo keletą kartų sumažinusi ar nutraukusi dujų tiekimą kaimyninei Ukrainai, ir tai sukėlė nerimą ES šalyse dėl Maskvos patikimumo tiekiant energijos išteklius.

REKLAMA

ES nuo 2006 metų lapkričio derasi su Azerbaidžanu dėl energetinės partnerystės, rengia susitarimus su Kazachstanu bei Alžyru, atnaujina santykius su Libija.

Tačiau, pasak energetikos analitikų, kol kas dauguma šių derybų yra įstrigusios.

Dabartiniais vertinimais, iki 2030 metų ES nepajėgs išvengti priklausomybės nuo rusiškų dujų didėjimo. Jau 2005 metais rusiškos dujos sudarė 46 proc. viso jų importo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų