Estijos parlamentas trečiadienį nusprendė atidėti antrąjį įstatymo projekto "Dėl uždraustų statinių nukėlimo" svarstymą.
Taip pasielgti pasiūlė valdančioji Centro partija. Pasisakiusiųjų deputatų nuomone, įstatymo projektas neatitinka Konstitucijos, skaldo estų ir rusų bendruomenes, taip pat neigiamai vertinamas kai kurių valstybių.
Įstatymo projekto pataisas galima teikti iki vasario 7-osios vakaro, paskui teisinė komisija jas apsvarstys ir išsakys savo pasiūlymus.
Remiantis šiuo įstatymu draudžiamais statyti ar eksponuoti viešosiose vietose ketinama paskelbti paminklus, monumentaliojo meno kūrinius ir kitus statinius, kurie "šlovina Estijos respubliką okupavusias valstybes (turima galvoje nacistinė Vokietija ir SSRS) ar jų ginkluotąsias pajėgas ir valstybės veikėjus, kursto nesantaiką, ragina ryžtis nusikaltimui ar kitaip trikdo viešąją tvarką".
Už potvarkio dėl nukeldinimo nevykdymą gali būti skirtos finansinės sankcijos iki 150 tūkst. kronų (33 tūkst. litų).
Įstatymo projektą ketinama naudoti viename pakete su sausio 10 dieną jau priimtu įstatymu "Dėl karių kapaviečių saugojimo". Šie dokumentai sukuria įstatyminę bazę perlaidoti 13 sovietinių karių, žuvusių 1944 metų rugsėjį per mūšius Taline su vokiečiais ir palaidotų brolių kape ant Tenismegio kalvos miesto centre, palaikus. Drauge su jais gali būti ir perkeltas į kitą vietą ir vadinamasis Bronzinis kareivis, kuris sovietmečiu buvo pastatytas kaip paminklas "Kariui - išvaduotojui".