REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos trečiadienį pareiškė, kad tikisi per kelias savaites parengti savanoriško elgesio kodekso dėl dirbtinio intelekto projektą ir tikisi, kad jį pasirašys kitos demokratinės šalys.

Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos trečiadienį pareiškė, kad tikisi per kelias savaites parengti savanoriško elgesio kodekso dėl dirbtinio intelekto projektą ir tikisi, kad jį pasirašys kitos demokratinės šalys.

REKLAMA

Pasikalbėjęs su ES pareigūnais JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas teigė, kad vyriausybės jaučia būtinybę imtis veiksmų, atsiradus šiai technologijai.

„Savanoriškas kodeksas būtų atviras visoms panašiai mąstančioms šalims“, – žurnalistams sakė A. Blinkenas.

„Atsiradus naujoms technologijoms beveik visada atsiranda spraga, – sakė A. Blinkenas. – Vyriausybėms ir institucijoms prireikia laiko, kad išsiaiškintų, kaip priimti teisės aktus ar reguliuoti.“

Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoja Margrethe Vestager pridūrė, kad projektas bus pateiktas per kelias savaites.

REKLAMA
REKLAMA

„Manome, kad labai svarbu, jog piliečiai galėtų įsitikinti, kad demokratijos gali duoti rezultatų“, – sakė ji.

Ji išreiškė viltį, kad „tai pavyks padaryti kuo platesniame rate – su draugais Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Japonijoje, Indijoje, pritraukiant kuo daugiau žmonių“.

REKLAMA

Samas Altmanas, kurio įmonė „OpenAI“ sukūrė populiarųjį dirbtiniu intelektu valdomą „ChatGPT“ botą, dalyvavo ES ir Jungtinių Valstijų prekybos ir technologijų tarybos derybose, kurios šiemet vyko Švedijos šiauriniame Liuleo mieste.

Forumas buvo įsteigtas 2021 metais siekiant sumažinti prekybos trintį po poliarizuojančio Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) prezidentavimo, tačiau nuo to laiko jame daugiausia dėmesio skiriama dirbtiniam intelektui.

Bendrame pareiškime abi šalys dirbtinį intelektą pavadino „transformacine technologija, teikiančia daug vilčių mūsų žmonėms ir suteikiančia galimybių didinti gerovę ir teisingumą“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau norėdami pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis, turime sumažinti jos keliamą riziką“, – sakoma pranešime.

„Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos dar kartą patvirtina savo įsipareigojimą laikytis rizika grindžiamo požiūrio į dirbtinį intelektą, kad būtų plėtojamos patikimos ir atsakingos dirbtinio intelekto technologijos“, – priduriama jame.

Jame teigiama, kad abiejų šalių ekspertai dirbs „bendradarbiaudami dirbtinio intelekto standartų ir priemonių, skirtų patikimam dirbtiniam intelektui ir rizikos valdymui, srityje“.

ES rengia pirmąsias pasaulyje dirbtinio intelekto taisykles, kuriomis būtų uždraustas biometrinis stebėjimas ir užtikrinta žmogaus kontrolė, nors šios taisyklės įsigalios ne anksčiau kaip 2025 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinija taip pat diskutavo dėl taisyklių, tačiau Vakarų šalys baiminasi, kad Pekinas, turėdamas vis didesnį pranašumą šioje srityje ir norą eksportuoti į kitas autoritarines šalis, gali nustatyti pasaulinius standartus be vieningo Vakarų pritarimo.

Jungtinės Valstijos nesiėmė jokių rimtų pastangų reguliuoti dirbtinį intelektą, nors to vis dažniau reikalauja ir kai kurie technologijų pramonės atstovai.

Technologijų lyderiai, įskaitant S. Altmaną, antradienį bendrame pareiškime įspėjo, kad dirbtinis intelektas be reguliavimo kelia pavojų pasauliui.

Dirbtinio intelekto keliamos rizikos šalinimas turėtų būti „pasaulinis prioritetas greta kitų visuomenei kylančių pavojų, tokių kaip pandemijos ir branduolinis karas“.

Praėjusių metų pabaigoje „ChatGPT“ atkreipė dėmesį pademonstravęs gebėjimą kurti esė, eilėraščius ir pokalbius iš trumpiausių užuominų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų