Ketvirtadienį Europos Sąjunga (ES) atnaujino su Turkija derybas dėl narystės ir taip užbaigė ilgą pertrauką, kurios teko griebtis Ankarai atsisakius taikyti prisiimtus prekybos įsipareigojimus Kiprui.
Po pusvalandį trukusio susitikimo Turkijos vyriausiasis derybininkas su ES Ali Babacanas (Alis Babakanas) pasveikino priimtą sprendimą ir teigė, kad Ankaros vyriausybė kitą mėnesį pateiks planą, kaip ketina spartinti reformas, kurias reikia įgyvendinti norint prisijungti prie Europos turtingųjų klubo.
"Šiandienos konferencija dėl stojimo žymi dar vieną svarbų Turkijos stojimo proceso žingsnį, - sakė jis. - Šis žingsnis liudija Turkijos pasiryžimą tęsti reformų procesą ir stojimo į ES procesą".
Konferencijoje su Turkija buvo atidarytas antrasis iš 35 derybinių skyrių, skirtas "įmonių ir pramonės politikai".
Derybos atnaujintos praėjus trim mėnesiams po to, kai ES įšaldė tolesnį procesą aštuoniose politinėse srityse, arba derybiniuose skyriuose, taip bausdama Ankaros vyriausybę už nenorą taikyti su bloku sudaryto muitų sąjungos pakto ES valstybei narei Kiprui.
Tie derybiniai skyriai gali būti atidaryti, bet jie nebus užbaigti, kol šis ginčas nebus išspręstas.
"Politinė žinia yra ta, kad procesas tęsiasi, bet ne tokiomis pat sąlygomis kaip anksčiau, - naujienų agentūrai AFP teigė artimai su derybų procesu susijęs ES pareigūnas. - Mes ne visiškai sustabdėme traukinį, bet jis važiuoja kur kas lėčiau".
Kai buvo paskelbta apie įšaldomas derybas, ES taip pat sukritikavo Turkiją ir už prastą žmogaus teisių padėtį, ypač dėl tikėjimo laisvės ir moterų bei mažumų teisių.