Rugsėjo 1 dieną Vokietijoje įsigaliojo naujas įstatymas. Dabar imigrantai, norintys gauti Vokietijos pilietybę, privalo atsakyti į specialiai parengto testo apie šalies istoriją ir joje galiojančius įstatymus klausimus.
Testas nėra lengvas - reikia atsakyti į 33 klausimus, pasirenkant vieną iš pateikiamų keturių atsakymų variantų. Be to, per valandą reikia spėti teisingai pažymėti mažiausiai 17 klausimų atsakymus.
Vokietijos pabėgėlių ir migrantų valdybos darbuotojai perengė 300 klausimų, susijusių su Vokietija, ir dar po 10 klausimų, susijusių su kiekviena iš jos 16 federalinių žemių. Iš visų jų migrantui pateikiamas individualiai perengtas testas. Už teisę jį laikyti atvykėlis turi sumokėti 25 eurus. Neteisingai atsakius, po kurio laiko testą bus galima perlaikyti.
Teisę atsakinėti į klausimus gauna tik tie, kurie išgyveno Vokietijoje mažiausiai 8 metus ir gali patys save išlaikyti, t. y. turi darbą. Užtat nuo egzamino atleidžiami paaugliai iki 16 metų, taip pat ligoniai ir neįgalieji, kurie gali įrodyti, kad nepajėgs atsakinėti į klausimus.
Kad būtų lengviau pasirengti testui, galima lankyti specialius kursus vakarinėse bendrojo lavinimo mokyklose ir liaudies universitetuose. Tų kursų kaina skirtinga. Pavyzdžiui, Hamburge už 16 pamokų reikia pakloti 45 eurus, o už visą kursą - 141 eurą.
Testo klausimai nėra lengvi, todėl net federalinių žemių valdžios atstovai juos sukritikavo, paaiškėjus, kad ir patys vokiečiai nesugeba atsakyti į kai kuriuos klausimus. Pavyzdžiui, imigrantui gali būti pasiūlyta nurodyti Žemutinės Saksonijos vėliavos spalvas. Jei jis atsakys "juoda, raudona, auksinė", atsakymas bus neteisingas, nes vėliavą dar puošia baltas žirgas. Teisingas atsakymas skamba taip: "juoda, raudona, auksinė ir balta".