Didžiosios Britanijos laikraščiai šeštadienį liejo įtūžį dėl sprendimo Nobelio taikos premiją skirti Europos Sąjungai (ES), informuoja AFP.
„ES tikriausiai juokauja!“, - tokią antraštę pasirinko bulvarinis laikraštis „The Sun“, kuris cituoja buvusį finansų ministrą konservatorių Normaną Lamontą (Norman Lamont), penktadienio sprendimą pavadinusį „kvailu ir absurdišku“.
„Nobelio taikos prizas už idiotiškumą“, - rašo dešiniosios pakraipos „The Daily Mail“, kuris straipsnį iliustruoja nuotrauka su protestuotojais Atėnuose, kurie persirengę nacistais pasitiko šią savaitę šalyje viešėjusią Vokietijos kanclerę Angelą Merkel (Angela Merkel).
Laikraščio komentatorius Maksas Hastingsas (Max Hastings) sakė, kad skirti apdovanojimą siaučiant euro zonos skolų krizei yra „daugiau nei juokinga“.
„Nobelio premijos teikėjai mums iškrėtė didelę, piktą išdaigą“, - rašo jis.
Kairiosios pakraipos „The Independent“ straipsnį taip pat iliustravo nuotrauka su Graikijos protestuotojais, šįkart apsuptais griuvėsių ir ašarinių dujų, o jai apibūdinti panaudojo Nobelio komiteto atstovų citatą: „Unikalus projektas, kuris karą pakeitė taika“.
„The Times“ apdovanojimą pavadino lengvabūdišku ir teigė, kad Europos projektas virto „utopine schema“. Laikraščio žurnalistai sukritikavo kraštutinių dešiniųjų jėgų iškilimą ir skolų krizę.
„Didžiausias jo (komiteto) nuopelnas yra ne diplomatijai, o komedijai“, - teigia konservatorių „The Daily Telegraph“, tačiau taip pat pažymi, kad Europa dar turi laiko „ir vėl atrasti ir patvirtinti bendrą laisvę ir klestėjimą, dėl kurių ji tapo tokiu švyturiu neturtingoms ar įkalintoms žemyno valstybėms“.
Apdovanojimą teigiamai įvertino tik „The Financial Times“, kuris pažymėjo, kad jis „teisingai pripažįsta istorinį žygdarbį“.
Šalies premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) jaučia savo dešiniųjų partijos spaudimą surengti referendumą dėl Britanijos vaidmens ES.
D. Kameronas ne kartą sakė, kad euro zonos skolų krizė kenkia recesijos slegiamai šalies ekonomikai.