Tarptautinė krizės grupė perspėjo, kad Jungtinės Tautos bei JAV turi imtis neatidėliotinų veiksmų, jei nori išvengti karo tarp Etiopijos bei Eritrėjos atsinaujinimo, praneša „All Africa News“.
1 tūkst. kilometrų besitęsiančiame šalių pasienyje įtampa nuolat auga – kiekviena iš valstybių ten jau dislokavo ne mažiau kaip 100 tūkst. karių. „Kad būtų išvengta karo, tarptautinė bendruomenė turi veikti nedelsiant ir perspėti abi šalis, kad vienašališki karo veiksmai nebus toleruojami“ – perspėjo Tarptautinės krizės grupės atstovai.
Konfliktas tarp Etiopijos bei Eritrėjos vyksta dėl sienų. 1998 metais šalys buvo įsivėlusios į karą, kurį po poros metų pavyko baigti Alžyre pasirašius susitarimą. Jo pagrindu buvo sudaryta komisija, turėjusi tiksliai nustatyti šių kaimynių pasienį. Komisija nusprendė, kad miestas, dėl kurio ir kilo karas, yra Eritrėjos teritorijoje, tačiau Etiopija atsisakė demarkuoti sieną.
Vakarų žvalgybininkai perspėja, kad Etiopija gali sukurstyti perversmą prieš dabartinį Eritrėjos prezidentą Isaią Afwerkį ir po to surengti karinę intervenciją. Tokiam žingsniui, kaip teigiama, visiškai pritartų JAV, kurios Jungtinėse Tautose pasistengtų apsaugotų Etiopiją nuo tarptautinio pasmerkimo.